Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérlek meséljetek arról, hogy...

Kérlek meséljetek arról, hogy milyen egy jó apa (saját tapasztalatotokból)?

Figyelt kérdés
Akire szívesen emlékeztek/fogtok emlékezni, hiányzik/hiányzni fog. Akire felnéztetek, és szép emlékeitek vannak együtt.

márc. 31. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Erős, egészséges életmódot él, példát mutat a gyerekeinek, betölti a családfő szerepét, határozott, sztoikus, megbízható, szigorú


Ebből majdnem minden stimmel apukámra, de én valószínűleg sokkal szigorúbb leszek majd a gyerekeimmel. Ettől függetlenül szeretem és tisztelem apukámat akkor is, ha pár döntésével nem értek egyet és utóbbi időben úgy érzem kicsit elpuhult. Ezt már az öregségnek tudom be, vagy annak hogy ritkán találkozunk és akkor nem akar túl szigorú lenni velem. Pedig néha azért jól esne ha mondana véleményt, mert bízom az ítélőképességében.

márc. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Apum sajnos már nem él, de szerintem tökéletes apa volt. Gyakran játszott velünk, sokat beszélgettünk. Ha úgy ment el otthonról, hogy még aludtunk mindig hagyott egy kis rajzot vagy pár szavas levelet. Mindig benne volt a kirándulásokban, imádott velünk menni mindenfelé. Amikor kicsik voltunk sem okozott neki gondot az, hogy öltöztessen minket, megfésüljön vagy esti mesét mondjon.

Példát mutatott, gond nélkül kivette a részét minden házimunkában(kertészkedés, mosogatás, főzés stb), sosem tett különbséget bátyám és köztem

márc. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Imádja a családját.

A lánya hercegnő, a fia herceg, a felesége királynő.

Megjelenése, viselkedése szigma.

Okos, tanult, művelt, tájékozott.

Apám a közelében nincs ezeknek.

márc. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Fűű..

Van pár fakó emlèkem az apámról ,mèg règről. De csak pár pillanatnyi kis emlèk mikor nála voltam hètvègente.

Sajnos elváltak a szüleim kiskoromban. Apám rendszeresen ivott ,ha ivott kifordult magából ès egy lehetetlen agreszív őrültè változott.


Aztán lett mostohaapám ,többè kevèsbè elvoltunk Alapjába nem is lett volna rosszfej ,csak ugye nem voltam a sajat gyereke. ,Aztán jó pár èv után beleszeretett a szomszèd lánykába ès lefarcoltak. Soha többet nem hallottam róla.


Lènyegèben a nagyapámtól tanultam pár jó dolgot. Rá emberileg felnèztem.,Csak ő meg egy magának való megviselt nem túl konstruktív èlete vègèhez közeledő, öreg fószer volt.

ápr. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Az én apukám az volt. Keményen dolgozott, hogy mindenünk meglegyen, de mindig volt ideje és türelme rám. Szerette a természetet, az állatokat. Rendszeresen kirándultunk, körbenyaraltuk a Balatont, ő tanított meg úszni. Nem voltunk gazdagok, de soha nem szenvedtem hiányt semmiben. Ilyen apát kívánok mindenkinek.
ápr. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Kedves,intelligens,lehet vele beszélni mindenről. Gondoskodó,azt szeretné, és tesz is érte,hogy a gyereke több legyen nála,jobb életet éljen. Tanul ő maga is, a megszerzett tudást pedig próbálja átadni a gyereknek. Nincs káros szenvedélye. A problémákat igyekszik megoldani, ha ő maga nem tudja, nem fél segítséget kérni. A dühét tudja/megtanulja levezetni.
ápr. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket♡

Kérlek saját apát meséljetek. És ne rosszat, mert azt én is tudok rengeteget.

ápr. 1. 08:05
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Segített a reál tárgyakban. Elkísért, ha buliba mentem (olyan 16 és 18 éves korom között) és értem is jött. Mikor nem volt olyan sok pénzünk, akkor is elvitt egy külföldi nyaralásra jutalmul egy teljesítményemért. Friss jogsim volt, megengedte, hogy vezessem az autóját, beült mellém, útvonalakat tanított. Jó a humorérzéke, sokat nevetünk együtt.
ápr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Az én apám bölcs, erős, határozott, de mégis szelíd. Játszott velünk, vitt a természetbe, ő horgászott, mi körülötte voltunk, becsületes, tette a dolgát mindig. Nem volt haragos természetű gyerekkorban sem, legtöbbet vízzel kapcsolatban tanított nekünk, (vízparti városban nőttem fel) de érdekes módon azoknak a tanításoknak az élet bármely területén hasznát lehet venni.

Számíthattunk rá mint erős, stabil támasz, úgy is tudott velünk hancúrozni, játszani, hogy akkor még nem olvasták Vekerdytől az emberek, hogy ez jót tesz a gyereknek.

ápr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Aki lepontozza a válaszokat, az mi alapján teszi?
ápr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!