Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan léptetek túl a gyerekko...

Hogyan léptetek túl a gyerekkori traumákon, mi volt az amitől sikerült gyógyulni?

Figyelt kérdés

Apám durván tekintélyelvű volt, anyámnak nem volt ideje soha, nem védett meg tőle.

Egészségügyi károsodásaim is voltak már 10 éves koromban. Nagyon rossz volt a gyerekkorom. Ha nem húzok el érettségi után, biztos ősszehozok egy sikeres öngyilkosságot.

Járok pszichológushoz, próbálom feldolgozni a múltat, azt hittem haladok, de még sok van.

Ha visszakerülök azokba a helyzetekbe, a szülővárosomban vagyok velük, előjön minden. Persze apám nem változott. Ugyan akkora ha nem még nagyobb f@sz. Visszaváltozom, düh, elkeseredés, szorongás, idegesség stb.

Mi volt az ami segített nektek igazán túljutni?

Nem szeretném teljesen megszakítanin a kapcsolatot mert amyámmal még tartanám-de nincsenek elválva.

Csak a halála után leszek nyugton?



ápr. 1. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Anyád jöjjön hozzád. Ha nem megy, nem szeret. Ez a szülőpár felejtős. Akkor lesz jó neked, ha felszabadítod magad alóluk. Attól még nem kell meghalnia. A pszichológus nem mondta?
ápr. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

"Ha visszakerülök azokba a helyzetekbe, a szülővárosomban vagyok velük, előjön minden"


Megszakítottam a kapcsolatot, így. Neked is ez a megoldás, nem tudom, miért nem akarod meglépnim

ápr. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az segített, hogy nevet változtattam. Letagadtam apámat, és a testvéremet ezek után.

Elköltöztem messzire, így véletlenül se kellett látnom őket, közös ismerőseink se voltak.

ápr. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

A gyerekkori traumákon úgy lehet túljutni, hogy rájössz; már nem vagy gyerek.


Ha utálod apádat, nem vagy vele köteles egy légtérben lenni. Vagy, ha kénytelen vagy, ignorálod. Nem kell a beszólogatásaival foglalkozni, ha pedig nem bírod, eljössz onnan, bármikor megteheted.


Nálunk kb. ugyanez volt. Nagyapám 2. felesége mindig kavarta a szart, meg beleugatott mindenbe. Béketűrő ember vagyok egyébként, de egyszer olyat mondott, hogy kiosztottam, mindezt nagyapám előtt. Kiteregettem, hogy a "kedves" felesége amúgy miket szokott művelni, ő letagadta, nagyapám neki hitt, innentől kezdve rohadjon meg mindkettő ott, ahol van.


Egyébként ha apád akkora tahó, kétlem, hogy anyád is nagyon szeretné. Beszélj vele, hogy ő hogyan érez iránta, adott esetben támogathatod, hogy váljon el tőle.

ápr. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Úgy nem, ha visszamész oda, ahonnan a sebeidet hoztad. Nem jön ki a matek. Miből gondolod, hogy meggyógyulsz, ha visszamész a pofonért?

Nincs jogom kételkedni, hogy jársz pszichológushoz, de nyugodtan leválthatod, ha nem segít. Tökéletesen kell működjön ilyen kapcsolatban is a kémia, ugyanis ők sem egyformák.

ápr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!