Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik velem így az...

Miért viselkedik velem így az anyám?

Figyelt kérdés
Egy helyen dolgozunk, más beosztásban. Régen gyerekként se jöttünk ki egymással, alig vártam h 18legyek és eltudjak költözni. Amint elköltöztem normalizálódott úgyahogy a kapcsolatunk. Úgy hozta az élet, hogy egyhelyen kezdtünk dolgozni. Már kettő éve. Eddig nem volt baj. Jól kijöttünk. Most meg ha rossz kedve van beszólogat, ha megállok kollegákkal beszélgetni, jön, h de jó nekem, h így ráérek.(nem viccelődve, süt belőle a rossz indulat) Olyan hülye helyzetbe hoz mindig én meg nem tudom, h én reagálom túl…. Persze az ilyesmit nem lehet vele megbeszélni, egyből jön h ő nem vette észre. Lekicsinylő velem és a munkámmal, van h a kinézetemre tesz megjegyzést, h “egy kis sminkbe belehalnék?! Azt a csokit talán már nem kéne megenned.” Hozzá teszem h nem vagyok kövér. De ezeket a beszólásokat is lenyelném, ha nem mindenki előtt mondaná. Ha ketten vagyunk hozzám se szól amint vannak többen a közelben rákezd.

ápr. 8. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon rossz így. Nem mondom, hogy menj máshová dolgozni. Ne fuss el előle, és ne mutasd, hogy bosszant! Mosolyogj! Találj ki valami frappáns választ, amivel elveszed a kedvét a beszólogatástól. Fontos, hogy rövid, és humoros legyen, akkor mások jót nevetnek rajta. Ez viszont neki elveszi a kedvét a hasonló megjegyzésektől. Sok sikert!
ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát igen. Ilyen kéne gyors humoros lereagálás. Csak akkor ott hirtelen annyira feltud menni bennem a pumpa, nagyon jól tudja mivel tud felbosszantani és hogyan kell odavágni nekem. Néha tudok is visszaszólni de lepereg róla.
ápr. 8. 12:04
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Akkor tanuld be előre, tükör előtt gyakorold is!

Nem fog leperegni róla, ha mások előtt történik, és kinevetik.

És ne feljetsd el: semmi bosszankodás, MOSOLYOGJ, attól majd ő lesz dühös.

ápr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül mások előtt csinálja ezt veled. A vélt fölényét demonstrálja ilyenkor a nézőknek. Ez adja meg neki az érzést, hogy ő valakinek a főnöke, ő irányít, övé a hatalom.

A 4-essel értek egyet. Meg kell tanítani neki, hogy ha így viselkedik nem győzelmet kap, hanem kellemetlen perceket. Vissza kell szólni, de fontos, hogy látható indulat és trágárság nélkül, mert ha túl erős a válaszcsapás, azonnal sértetti pózba vágja majd magát a közönség előtt, és az emberek hajlamosak az áldozat mellé állni. Majd a huszadik ilyen csörte után, ha már kezd belefáradni a háborúba, már nem pereg le róla.

ápr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
Ha velem így viselkedne anyám, úgy pofán vágnám, hogy megtudná hol a helye
ápr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Kösz anya, én is nagyon szeretlek. De nem sértetten, hanem fullba mosolyodva, vidáman.

Vagy azt szeretem bened, hogy mondig ilyen támogató vagy.

Vagy kösz a bókot, neked is szép napot.

De utána lépj le, ne állj le vitatkozni.

Ha a kollégáknál ő ég be vele, majd abbahagyja .

ápr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6# Elnézést, véletlenül lepontoztalak, pedig fordítva akartam :(
ápr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valaki neki tett megjegyzést, hogy esetleg kivételezik veled (ami nyilván nem igaz) és ezt próbálja ilyen feltűnően cáfolni mások előtt?
ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Valamilyen átvitt értelemben 5-ösnek igaza van, a megalázottság érzésének ki kell jönnie. Olyan ember számára, aki benne van, és gyerekkorábn is benne volt, sajnos ritkán adatik meg az a fajta fölény, vagy mosoly, amit kívülálló meg tud tenni. Nincs igazán fájdalommentes út. A pofon egy fokkal jobb a visszafolytott megalázottságnál, de nagyon sok erőforrásba kerül - esetleg segít, de kimeríti az embert. Sajnos ezek a témákban magam is érintve vagyok, és ezek pont gyengeségeim, így nem tudom a pontos megoldást. Valamiféle asszertív szóbeli megoldások biztosan van, de szerintem nemigen lehet megspórolni belőlük azt a valamennyire fájdalmas dolgot, amit lényg kimondása jelent - talán a szégyenhez lehet leginkább hasonlítani.
ápr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Talán nevetségesen hangzik, de szakembertől kell segítséget kérni, akár folyamatos kapcsoaltban, és ezzel a segítséggel **rendre kell utasítani** a bántamazót. Ez macerásnak hangzik, de saját élményem alapján olyan ember számára, aki ,,belülálló'', vagyis érintett ebben, szerintem nemigen van más megoldás. Van persze néha spontán megoldás is - a nyílt és katartikus botrány - ez azonban nagyon erőforrásigényes, elvileg tökéletes is lehet, de szakszerű segítség nélkül ijesztőnek tűnik betervezni, és nehéz.
ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!