Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Anyámat sosem érdekelte mi van velem, mindig csak a maga bajával foglalkozott. Most hogy depresszióval kezelnek, állandóan kérdezősködne meg beszélgetne, hogy hogy vagyok de nekem ez az egész létidegen. Én már megtanultam egyedül menedzselni a dolgaimat, anélkül hogy őt beavatnám bármibe is és annyira furcsák most ezek a belekérdezgetések hogy egyszerűen nem tudok neki őszintén válaszolni. Az meg a másik fele, hogy ennyi év után kellemetlen is lenne kitárulkozni előtte, kb olyan mintha egy idegennek önteném ki a szívem.

ápr. 10. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy az érdekli, hogy mit mondtál az orvosnak róla. Nem biztos, hogy érted aggódik, hanem inkább hogy őt hogyan ítélik meg mások.
ápr. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Én is arra gondolok, amit az egyes írt.

Ha köze van a depressziód kialakulásához, főleg.

Kérdezz vissza nyugodtan, hogy miért érdekli most, ha eddig nem volt jelen?

ápr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez valószínű, mert azt is gyakran kérdezgeti hogy mit beszélünk a pszichológussal meg említettem e őt. De ha rákérdezek, akkor mindjárt rávágja hogy jaj, hát őt nem az érdekli, tiszteletben tartja ha nem mondom el, miről beszélünk. A múltkor pedig azért volt megsértődve rám, mert nem mondtam el neki valamit, ami a pszichológusnál hangzott el és a pszichológus sem volt hajlandó elmondani neki, mikor felhívta.
ápr. 10. 17:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, miért kellene elmondanod az anyádnak, hogy mit beszélsz a pszichológusoddal? nem véletlenül az utóbbival osztod meg, és nem az anyáddal. Gyerek vagy még? Nem azzal kellene törődnie, hogy ti mit beszéltek, hanem hogy ő bizalmi légkört alakítson ki, vagy ezen munkálkodjon, ha eddig nem tette.


Részemről én azt tettem, hogy megmondtam, hogy bocsi én már nem akarok beszélni. Szerintem az őszinteség felszabadító. Egye meg amit főzött. Nincs vágyam jelenleg arra, hogy jó kapcsolatom legyen a szüleimmel.

ápr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#3, igen, kiskorú vagyok még sajnos, 17 éves.
ápr. 10. 20:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs hozzá köze, főleg, ha eddig nem érdekelte. A pszichológust meg köti a titoktartás, és csak a te engedélyeddel fogja tájékoztatni anyudat, még akkor is, ha nem vagy 18.

Ez alól csak a súlyos vészhelyzet lenne kivétel, de ilyen ezek szerint nincs.

ápr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
36%
Egy a szép az életben, hogy a végére elmúlik.
ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!