Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámnak kapcsolata kezd...

Anyukámnak kapcsolata kezd kialakulni egy barátommal. Hogy kezeljem a helyzetet? Említsem neki, hogy tudok róla?18

Figyelt kérdés

Anyunak és apunak ilyen lakótárs, még barátok se jellegű a kapcsolata, együtt élünk, mert nincs más opció.

Én mostanában játszok egy online stratégiai játékkal, és van pár ember, akit onnan ismertem meg, egész jó barátságok alakultak ki különböző korú emberekkel, nagyon ritkán van, akivel találkozok. És hát van egy barátom, aki anyukámmal egyidős, elvált, a gyerekei kicsivel idősebbek tőlem. És anyu is elkezdte mostanában játszani azt az online játékot, és ő is megismerte azt a barátomat. És ugye anyu nem tudja, hogy én ismerem azt a férfit, akivel ismerkedik, a barátom pedig szerintem nem tudja, hogy az anyukám a nő, akivel kezd alakulni valami(legalábbis nem említette, hogy tudná). Egyébként tudtommal mind a ketten tudnak arról, hogy a másiknak vannak gyerekei, illetve az a bizonyos barátom említette, hogy, akit megismert az még együtt él a gyereke apjával. És hát az a barátom belinkelte nekem annak a nőnek a FB profilját és ekkor számomra világossá vált, hogy az anyukámról van szó. Én nem akarok beleszólni, de kicsit fura a helyzet. Érthető okból nem lett bemutatva még senki senkinek, mivel állítólag még csak ismerkednek. Anyu viszont nekem nem mondta, hogy megismert valakit, nem is tőle tudom, hanem a másik féltől.


Hogy tudnám kezelni ezt a helyzetet? Kéne említenem anyunak, hogy tudok róla, és hogy én is ismerem, akivel ismerkedik?


2021. jan. 18. 10:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Kérdezd meg tőle, hogy kivel ismerkedik (ha jól értem, ez nem tabu téma náluk), aztán nagy meglepetten mondjad, hogy "Jé, én is szoktam vele játszani". Ennél többet nem mondhatsz róla, mert nem ismered igazán a fickót.

Annyiból érdemes ezt megtenni, hogy később ne legyen furcsa helyzet belőle.

2021. jan. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Anyu nem mondta, hogy ismerkedik, az a baj. Akivel ismerkedik azzal meg pár hónapja rendszeresen beszélek, illetve egyszer találkoztunk.
2021. jan. 18. 11:04
 3/21 anonim ***** válasza:
26%

online BARÁT??


Max. játszótárs, levelezőtárs, vagy vmi hasonló...


A barátság valami egészen más!

2021. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Ez egy elég bonyolult helyzet. Gondolod át, mennyire zavarna, ha anyukádnak lenne egy másik férfi az életébe, -esetleg el is válnának apukáddal-, mert ha nem éreznek egymás iránt semmit, "csak lakótársak", akkor az egy bizonytalan állapot....sajnálom, ez biztos rossz érzés, de gyakran ez történik.

Ha anyukád elvált lenne, akkor azt javasolnám, említsd meg neki cinkosan, hogy tetszik az egyik barátodnak, és innentől neki is tiszta lenne, hogy tudod. Így, hogy apukáddal él, azt javasolnám maradj ki az egészből.

2021. jan. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
14%

1) Anyukád tudja, hogy szoktál találkozni néha ezekkel a játékból ismert emberekkel?

2) Azt konkrétan tudja, hogy találkoztál már ilyen velekorú (tehát apukád lehetne korú) férfival is?

3) Ha a válasz igen, akkor egyszerű dolog elmondani neki, mármint anyukádnak. Ha a válasz nem, akkor először ezeket kellene elmondani.

2021. jan. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Tudja, hogy szoktak lenni találkozók néha(nyilvános helyen, többen, fiatalabbakkal szülő is jön, mert egyébként a korosztály az 14-55 körüli), és azt is tudja, hogy vele egykorúak is szoktak lenni. Viszont több vele egykorú személy van, akivel jóban, tehát szerintem nem gondolja, hogy sok esély van arra, hogy neki pont az egyikőjükkel alakul.

Illetve, ha mondanám neki, akkor nem tudom, hogy lehetne bevezetni a témát, mivel én nem tőle tudom a helyzetet. És nem tudom, hogy fogalmazzam meg, mert az kicsit fura lenne, hogy "Anyu, tudom, hogy megismertél valakit, és alakul. Ő mondta el, egyébként hónapok óta barátok vagyunk.". És szerintem úgy fura lenne, akkor is ha apu nem lenne képben úgymond, mert én se szoktam bemutatni azokat, akikkel csak ismerkedek, meg néha talizok, hátha lesz valami.

2021. jan. 18. 11:23
 7/21 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem meg egy idõ után el fogja mondani, ha komolyra fordulnak a dolgok.Most csak tapogatózik,azért nem akarja elmondani, a helyedben én nem szólnék semmit sem.
2021. jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Banna97 ***** válasza:
64%

Szerintem anyukádnak először le kellene zárnia apukáddal a kapcsolatát és utána kellene másik férfival ismerkednie.

Ezzel a témával hogy állnak? Beszéltek már válásról vagy ilyesmi?

Egyébként szerintem simán elmesélheted neki, hogy van egy barátod, aki mondta, hogy ismerkedik és az ő profilját mutatta meg. Nem hiszem, hogy rosszul venné ki magát ha beszélsz erről vele:)

2021. jan. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
97%
Szerintem egyszerűbben is lehet. Mesélj neki a játékbeli barátodról, mondjad neki, hogy xy-al találkoztál már, segített a játékban, ha kérdésed lenne írj neki nyugodtan, vagy valami ilyen szöveg. Tehát ajánld fel neki a barátodat, így mondjuk úgy, bemutattad neki és max anyud kapcsol és mondja, hogy ő is ismeri :D
2021. jan. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Anyuék nem házasok, csak élettársak. Nem tudom, hogy állnak a kapcsolat lezárással. Arra emlékszem, hogy kiskoromban inkább baráti jellegű volt a viszonyuk, és néha viccelődtek azzal, hogy igazán lehetne már valakije a másiknak.
2021. jan. 18. 11:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!