Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek a munkamegsz...

Mi a véleményetek a munkamegszállott szülőkről?

Figyelt kérdés

ápr. 10. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
1 hetet élnél szegénységben és megtudnád.
ápr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Azért teszik, hogy neked jobb legyen! Hidd el, nem könnyű mindent megteremteni és megadni neked.
ápr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
76%

Hogy mi a bánatnak csinál gyereket, ha munkafüggő.

(Nem, aki kényszerből dolgozik sokat, nem tartozik ide.)

ápr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
A mai Magyarországon a szűk eliten kívül ki nem kényszerből dolgozik sokat szerinted?
ápr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Szüleim szó szerint munkafüggők, szerencsére nem kényszerből. Egész eddigi életemet jó körülmények között éltem, viszont a szüleim konkrétan csak a munkáról tudnak beszélni. Annak élnek, hogy minél több életet megmentsenek. Ez egy nagyon szép dolog, ne legyen félreértés, de közben végig ott voltam én...

Sokszor le lettem "passzolva" rokonokhoz, barátokhoz...

Amint elkezdtem a gimit, rájöttem, hogy nem is olyan rossz dolog, ha szabad vagyok kicsit :)

De addig sokszor úgy éreztem, csak egy teher vagyok nekik


17L

ápr. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy nem értem miért vállalnak gyereket, mikor nem kötelező. Éljenek a munkájuknak, azt én tisztelem is, aki annyira jól választ hivatást, hogy élvezi is. De nem értem miért kell mindenkinek gyerek, jó lenne már ezt a társadalmi nyomást megszüntetni. Nem becsülöm többre azt, akinek gyereke van, mint aki a karriert válassza. Mindkettő lehet teljes élet.
ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
#1 #2 Nem erről van szó. Aki a létfenntartásért, elfogadható életszínvonalért küzd, az nem munkamegszállott. Az a munkamegszállott, aki képtelen leállni, otthon is folyton pörög, ha szabadságra megy, sem tudja magát elengedni, kényszeresen minden percét valami munkával kell töltenie, különben rosszul érzi magát.
ápr. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell gyereket vállalni annak, aki munkamániás, mert a gyerek csak annyit lát, hogy apa-anya (mindegy, melyik fél) még este kilenckor is dolgozik, és két szón kívül nem beszéltünk semmit.


Nálunk apám ilyen, elmegy reggel hét, este ötkor hazaesik, eszik, és már ül a gép elé, mert még "ezt meg azt" be kell fejezni.

Sokszor hétvégén is pötyörészik. Szóval gyakorlatilag nincs apám, csak egy férfi, akivel néha váltok néhány szót, mert akkor épp "van ideje rám".


Minek az ilyennek gyerek, de komolyan? És Ő akart elsősorban - presztízsből, mert hogy a munkája neki a fontos, nem a család...

ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!