Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek igazságtalanság,...

Szerintetek igazságtalanság, ha a szülők csak az egyik gyereknek vesznek lakást?

Figyelt kérdés
Ketten vannak testvérek, az egyik még tanul, a másik már évek óta dolgozik. A másik spórolt pénzéből (1/3 rész) + a szüleinek a segítségével (2/3 rész) vettek egy lakást, a tulajdonmegosztás ugyanilyen a hányadban történt. A másik testvért ebből a buliból persze ki lett hagyva, hiszen neki még nincs keresete, spórolt pénze. Szerintetek ez igazságos? Vagy inkább nem kellett volna lakást venni?

ápr. 17. 08:41
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
8%
19 Így van.
ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy ez a segítség rosszul is elsülhet. A 2/3-ad részből a kistesó is fog majd örökölni, és ki kell vásárolnia majd a nagytesónak.


Nem értem miért lenne igazságtalanság, amikor a nővéremék építkeztek én még az általánosban koptattam a padot.


Kérdező, ezt majd akkor kérd számon, ha neked is meglesz az 1/3-ad részed a saját munkádból.


Nem tudom, most mire fel akarsz pénzt? Azért, hogy létezel?

ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem tudnak egyszerre két lakást venni a szülők, akkor egyiknek se segítsenek? Ha a másik nem akart épp lakást venni, akkor nekem úgy tűnik, hogy ez így rendben van: 1/3 pénz, 1/3 tulajdon. Sok családban teljes tulajdon van, esetleg szülői haszonélvezettel. Később lehet, hogy a kisebbnek is tudnak segíteni.

Sógornál volt ilyen, bár ott anyós előtte megkérdezett minket: a) a meglévő pénzük megy kétfelé, sógor a spórolt pénzéből, ebből és hitelből vesz lakást b) most minden pénzüket az ő lakására költik, így talán hitelmentesen tud lakást venni (sikerült, az árak szempontjából még éppen időben). A férjem megmondta és egyetértettem vele, hogy az "a" logikátlan, a "b" az értelmes döntés, ha kell, még ő is ad bele. A sógor kölcsönnek kezeli a beleadott pénzt, egyszer viszonozni szeretné.

ápr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
89%
Ha majd a másik testvér is összegyűjt 1/3 részt, akkor őt is segítsék ki 2/3-dal, ez így igazságos. De amíg te nem teszel bele egy fillért sem, addig miért lenne ez veled szemben igazságtalan? A testvéred tett bele pénzt, nem az egészet a szülőktől kapta.
ápr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

24.

Huh, ezt bavállni...

Nagyon jó lehet a viszony és a bizalom.

ápr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd a másik gyerek is kap ugyanilyen feltételekkel lakást, addig oké.
ápr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
73%
Nincs ezzel semmi gond, ha a kisebb fele is normalisan kommunikalnak a szulok es nemcsak hallgatnak, hanem mondjak, hogy Gizi (vagy akarki) neked is fogunk majd segiteni kiegészíteni a lakasod arat, nem kivetelezunk a tesoddal. (Vagy ha jonnek a rosszindulatu válaszok erre, hogy a szo elszall, el is kezdhetnek külön gyujteni a kistesonak)
ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
12%
Undorítóak ezek a kérdések, amikor a tényeket úgy csoportosítja a kérdező, hogy szidathassa a testvérét.
ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm azokat a válaszokat, akik leszólnak mindennek, pedig azt sem tudják, én melyik fél vagyok történetben. Ez azért vicces :D


Amúgy a szülők nem tudnának még egy lakást venni a másik testvérnek, annyi pénzük már nincs

ápr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
30, és ezt miért kellett másik nickről írni? :D
ápr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!