Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálnak engem otthon? Miért...

Utálnak engem otthon? Miért dicsérnek mást?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, jól érettségiztem, emelt szintű érettségit tettem abból a tantárgyból, amivel tovább szeretnék menni egyetemre. B kategóriás jogosítvánnyal rendelkezem, van saját autóm, emellett zenei pályára készülök, mindennap több, mint 2 órát gyakorlok. Hétvégenként 12 órás műszakban dolgozok, hogy fent tudjam tartani az autómat és magamat is. Mindent megteszek annak érdekében hogy fel vegyenek a legjobb egyetemre. Kiállításaim, koncertjeim és interjúim vannak. Három nyelven beszélek. Testvérem semmit nem csinál, nem tanul, nem dolgozik, otthon lakik még mindig, ápolatlan, csak eszik folyton és szívja a cigit, amit nem ő vesz meg magának. Felkel 10-kor, aztán cigizik, eszik és Tv-zik. majd lefekszik 22-kor, addig szól a Tv-ből, 100% hangerőn a zene. Piedesztálra van emelve, mindent megkap, ha száját kinyitja. Én meg le vagyok üvöltve, mert valamit rosszul csináltam. Mindennap kiabálnak és üvöltöznek otthon, bántalmazzák egymást, én olyankor magamra zárom az ajtót. Olykor elviselhetetlen és szörnyű, de nem tusok lépni, hisz annyi pénzem nincs, hogy elköltözzek. Nem szólnak hozzám, kaját kapok csak. Semmi többet. Ahelyett, hogy elküldenék végre dolgozni vagy tanulni a másikat, ahelyett én vagyok leszidva mindennap. Egyidősek vagyunk egyébként a tesómmal, de már le is tagadom. Mi a kiút?

ápr. 19. 12:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Bérelj szobát abban a városban, ahol az egyetem van, es dolgozz ott. A költözés napja legyen a nap, amikor utoljára látod ezeket az embereket. Semmi mast nem tudsz csinálni, sajnálom.
ápr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%
Autó nem kell, azt eladhatod, abbol tudsz kauciót fizetni.
ápr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy tényleg ennél még egy társbérletes szoba is jobb. Az meg igazán nem kerül sokba még manapság sem. Még a fővárosban is van olyan, hogy 40-50e/hó tudsz bérelni szobát egy többszobás lakáásban. Mondjuk a zenész gyakorlás szempontjából nem biztos, hogy ez a jó, de csak ötletelek.
ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%
Nem mondom, hogy kamu a kérdés, de nekem az ilyen Hamupipőke-történetek annyira nem tűnnek életszerűnek... szerintem ez így, ahogy a Kérdező leírta, nem a teljes sztori.
ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
8%

4 Ismét ugyan ahhoz az illetőhöz "van szerencsénk" aki a nővérét próbálta egy korábbi kérdésnél gyaláztatni, most ippeg kicsit jobban átírkálta a dolgokat-önmaga lénye szerint.


Az elsődleges pszichopatákra nem csak az jellemző, hogy igy születnek, hanem az is, hogy aranygyerekként bánnak velük és egy torz belső világot építenek náluk fel a nárcisztikus szülő.

ápr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
50%

4 itt az egyik videó róla-szintén tökéletesen áll rá:


https://www.youtube.com/watch?v=dRUL6xJWtik

ápr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

4 Itt a második video-szintén tökéletesen áll rá- Ennek a két videonak a keveréke-főleg az aranygyerekkel kapcsolatos rész:


https://www.youtube.com/watch?v=L0V0ZqFWcfk

ápr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
37%
Vagy az a bajuk, hogy te jobb vagy náluk, nem tudnak azonosulni azzal, hogy "föléjük emelkedsz", vagy az a bajuk, hogy mivel te vagy az eminens, elvárják a maximumot, mert hozzászoktattad őket.
ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%
Osztán honnan van az autó, és kinek a pénzéből a jogsi?
ápr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
47%
Bármilyen okból is bánnak veled így a szüleid, sátáni amit tesznek. Életszerű eset láttam már ilyet, nem egy ember életét tették tönkre ilyen módon. Olyat is láttam már hogy valaki aki így nevelte az utódait saját magának is demenciát okozott. Nem neked kéne változtatni hanem a szüleidnek, ez a kettős mérce nem hálás dolog és hosszútávon akkor is megbosszulja magát ha te nem vagy bosszúálló. Nem benned van a hiba, az otthonodban az elmondottak alapján nagyon beteg állapotok uralkodnak, ahol ezek megtörténhetnek tartósan ott nagyon nagy bajok vannak. Minél hamarabb el kell hagynod ezeket az embereket mert ők nem akarnak változtatni hiszen nekik így jó. Talán az irigység mellett az áll a háttérben hogy igényt tartanak arra hogy legyen valaki akin bármikor következmények nélkül kitölthetik a mérgüket amikor kedvük tartja és erre a szerepre téged választottak. Lehet hogy csúnyán hangzik de ez a helyzet, meg kell szabadulnod tőlük.
ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!