Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálnak engem otthon? Miért...

Utálnak engem otthon? Miért dicsérnek mást?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, jól érettségiztem, emelt szintű érettségit tettem abból a tantárgyból, amivel tovább szeretnék menni egyetemre. B kategóriás jogosítvánnyal rendelkezem, van saját autóm, emellett zenei pályára készülök, mindennap több, mint 2 órát gyakorlok. Hétvégenként 12 órás műszakban dolgozok, hogy fent tudjam tartani az autómat és magamat is. Mindent megteszek annak érdekében hogy fel vegyenek a legjobb egyetemre. Kiállításaim, koncertjeim és interjúim vannak. Három nyelven beszélek. Testvérem semmit nem csinál, nem tanul, nem dolgozik, otthon lakik még mindig, ápolatlan, csak eszik folyton és szívja a cigit, amit nem ő vesz meg magának. Felkel 10-kor, aztán cigizik, eszik és Tv-zik. majd lefekszik 22-kor, addig szól a Tv-ből, 100% hangerőn a zene. Piedesztálra van emelve, mindent megkap, ha száját kinyitja. Én meg le vagyok üvöltve, mert valamit rosszul csináltam. Mindennap kiabálnak és üvöltöznek otthon, bántalmazzák egymást, én olyankor magamra zárom az ajtót. Olykor elviselhetetlen és szörnyű, de nem tusok lépni, hisz annyi pénzem nincs, hogy elköltözzek. Nem szólnak hozzám, kaját kapok csak. Semmi többet. Ahelyett, hogy elküldenék végre dolgozni vagy tanulni a másikat, ahelyett én vagyok leszidva mindennap. Egyidősek vagyunk egyébként a tesómmal, de már le is tagadom. Mi a kiút?

ápr. 19. 12:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
33%
A story fake, tele van ellentmondassal. A vazolt helyzet ugy keptelenseg fizikailag, mint idegileg. ;-)
ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
46%
Legutóbbi válaszoló akárki is vagy ezt azért mondod mert nem láttál hasonló helyzetet a saját szemeddel, én viszont igen. Valós jelenség hogy két testvér közül a szorgalmassal ellenségesek és a lusta, semmirevaló faragatlant közben majomszeretettel szeretik.
ápr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
80%
12: mondjuk bantalmazo kozegen nottem fel es pontosan tudom, hogy ott se tanulni nem lehet ugy, hogy 19 eves korodra 3 nyelven beszelj stb., se semmit veghez vinni abbol, amit itt a kerdezo osszehordott. Nemcsak a kozeg, de a kora miatt sem, egyszeruen ideje nincs ra ennyi, plus hetvegi 12 oras melo, auto... Aha. Andersen mar regen halott. ;-)
ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%
13: lehet hogy igazad van és tényleg kamu kérdés de akár igazat mesél a kérdező akár nem az ilyesmi akkor is előfordul.
ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
26%

13 as, csúnya dolog az irigyseg, ami neked nem sikerült, látod másnak mégis. Azt ajánlom a kerdezőnek, ne foglalkozzon a gonosz provokatív válaszaiddal, es ne is reagaljon rá, ne etesse a trollt, mert sajnos minden kerdes alá jut 1-2 ilyen provokatív troll, aki mindent kétell es piszkál, mert még a kerdezőnél is nagyobb szarban van es ez fáj neki vegulis, mert csak rúgni tud, segíteni magán nem!

Kerdező, hogy valaszoljak a kerdesedre, mihamarabb költözz el ebből az ördög által megszállott, lehúzó famíliából. Isten megadta neked a lehetőséget, mert talpraesett vagy!

ápr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
57%

Nekem az az erzesem hogy nem édestestverek vagytok de lehet hogy tévedek. Mert ha egyidosek vagytok esnekkora különbseget tesz a szülő akkor ez is probléma forrás lehet.

És szerintem a 3 nyelvet nem úgy értette hogy folyékonyan, és ebben a magyar is benne lehet. Gondolom a suliban tanult, meg rá is ragadtatva az emberre itt-ott egy kis német ha fogékony. Vannak jó nyelverzékű emberek. De az is elég ha az egyik szülő nem magyar.


Kérdező én nem értem minek a kocsi ha nincs pénzed. Azt javíttatni os kell es drága az üzemanyag Vegyél egy robogót hogy ne ess ki a gyakorlatból, azzal simán eljátszott A-bol B-be, csak a hangszer nem fér rá. Jó ötlet a szobabérlés de ahhoz nemcsak hétvégén kell dolgoznod mert abból nem fogod tudni eltartani magad. Gyanítom a rezsit és a kaját a szüleid állják most.

ápr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
94%

Én ilyen emberektől nem várnék dícséretet. Sőt en mar senkitől. Ha ügyesen csinatam valamit, azt en is tudom es érzem, nem kell mondja senki, ha szep vagyok latom, ha meghíztam, azt is.

Magamert teszek mindent nem a dícséretért. Neha az ember el kell fogadja, hogy nincs tamogató, szerető közegben.

ápr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
66%
Így jön ki belőlük az a feszültség, amit azért éreznek, mert két ilyen eltérő gyereket neveltek, holott saját meglátásuk szerint mindent ugyanúgy csináltak.
ápr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
89%

Ha egyidősek vagytok a tesóddal, akkor még neki is iskolába kellene járnia. Hogy tud akkor mindennap fetrengeni?

Ha meg tavaly leérettségiztetek, akkor te mit csinálsz heti 5 napban? Zenélgetsz és ennyi meg azért dolgozol, hogy autókázhass? Hát a felnőtt élet nem is ebből áll, hogy a saját luxusomért megdolgozom, amúgy otthon lakom, szüleim etetnek. Nem tudom, mire fel szólod le akkora mellénnyel a tesódat, mintha te olyan baromi önellátó lennél.

Bár szerintem is kamu kérdés.

ápr. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
19%
13+19 Ahelyett, hogy autista modon szo szerint ertelmeztek mindent, probaljatok mogeje latni... nyilvan a kerdezo tulzott neha, a kontrasztok kiemelese miatt, es ha meg hozza is tett 1-2 nem valos dolgot, az nem hitelteleniti a teljes sztorit. Mi ez a Sherlockholmes mania mostansag?
ápr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!