Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik még 30, akár 40 évesen...

Akik még 30, akár 40 évesen is egy háztartásban élnek a szülőkkel, ti mennyit fizettek havi rendszerességgel? Mennyivel szálltok bele az otthoni költségekbe, s mennyit adtok a szüleiteknek?

Figyelt kérdés

Én 19 évesen itthon élek a szüleimmel, kereken egy éve dolgozok, de egyszerűen képtelen vagyok egyről a kettőre jutni, s közben a szüleim drasztikusan követelőznek, ami az anyagiakat illeti, s mindemellett nem elég, hogy havi szinten jócskán túlfizetem az "eltartásomat", folyamatosan verbálisan terrorban tartanak, ha apám még annyira nem is, de édesanyám nagyon.

Például hogy az arányokat prezentáljam, keresek havi 300 ezret, abból minden hónapban anyám - aki életében egy percet soha nem dolgozott - zsebébe landol minimum 150 ezer, előfordul néha 160, vagy 180 ezer is, főleg ünnepi időszakokban, amikor kicsivel több fizetést kapok. Ezen felül minden hónapban elkölti a Szép kártyára utalt 30 ezer forintot is, mert elmondása szerint azt én ingyen kapom.

Ráadásul minden utalásnál megkapom a képembe, hogy ne gondoljam azt, hogy ez olyan marha nagy összeg, amit utalok, mondhatni szinte semmi. A következő kérdése pedig az, hogy a maradék összegből mégis mennyit raktam félre, mennyit herdáltam el, mert jó lenne, ha minél előbb elköltöznék már végre.

Ez nekem nagyon sok, főleg annak tekintetében, hogy ennyit akár albérletbe is fizethetnék, s nyugodt, zaklatásmentes életet élhetnék. Alig tudok minden hónapban 20-30 ezer forintot félrerakni.

Kérdezném a fórumtársaimat, hogy nálatok a szüleitek mennyit szoktak kérni? Kérnek-e, követelnek-e egyáltalán tőletek bármennyit is? Vagy csak a mi családunkban történik ez, hogy eléggé vissza vagyok tartva attól, hogy tovább léphessek az életben?



márc. 8. 15:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
59%
Fizettem a lakáshitelünket ami közös volt, fizettem a rezsit, és kipótoltam az előnyugdíj miatt kiesett jövedelmét. Főztem, mostam, takarítottam.
márc. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
33%
Költözz el, és próbálj meg 150 ezerből megélni:-)
márc. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%

Tőlem semmit nem kértek a szüleim.

Rezsibe, kajába nem kellett fizetnem. Viszont már egyetem alatt magamnak vettem a ruhákat, pipere holmit, telefon feltöltést, bérletet.

Azt kérték rakjak félre magamnak. Mit ne mondjak így elég sok megmaradt egy hónapban.

márc. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem téged nagyon lehúznak. Nem azt mondom ne adj haza, de a pénzed 70% elviszik. Nem értem miért kell nekik még a szépkártyád is mikor leraksz 150 ezret.

Mire kell nekik ennyire a pénzed? Hitelük van? Vagy mi?

Szerintem bőven elégnek kellene lennie 100 ezernek, még sok is.

Igyekezz elköltözni mert ilyen élősködő lehúzó szülők mellett soha nem fogsz tudni félre rakni.

márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
64%
130+ rezsit fizetek Bp-n albérletért, lehet megérné egy szobát bérelned, szerintem több pénzed maradna!
márc. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
60%

Hát, én nagyon gyorsan elköltöznék, akár csak egy szobát bérelve is!

Mi általában arányosan elosztjuk a közös kiadásokat (ezeket írjuk, nem fix összeg havonta), de bár sokszor felvezettem a rezsi témát, azt mindig elhárították. Fűtésbe be szoktam szállni évente egy összegben, de az csak hasraütésszerű összeg, és szerintem nem fedezi teljesen a rám eső részt.

márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
78%

Én 7éve voltam így.

Akkor kerestem 250et. Őrültem,ha félre tudtam tenni 20ezret. Fizetnem kellett a lakashiteljüket, 40ezer. 150ezret pedig minden hónapban lenyúltak "rezsikiegészités" címszóval. Holott összesen volt 50ezer a rezsi az egész családra. Én otthon nem nagyon ettem,így a kajám nem vitte csődbe őket.

4hóbapog vírtam, majd inkább leléptem. Még egy albérletbe is jobban jöttem ki. És ott nem voltam beszabályozva.


(Mostmár férjnél vagyok, saját házunk van és 2 autónk 😅 így 7év alatt)

márc. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos sok szülő nagyon túl tudja tolni. Én, ha ennyi pénzt kellene beladni a közösbe, inkább elköltöznék albiba, vagy társbérletbe haverokkal, minthogy kiforgassák a zsebeimet és állandóan fanyalogjanak, meg örökké azt hallgassam, hogy kinek a háza, meg kinek az asztala, meg kinek az akármije.


Már egyedül élek nagyon sok éve, laktam elég sokáig felnőttként is a többgenerációs szülői házban, de nálunk hálistennek nem volt eltúlozva a téma.

márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
57%

Ez nagyon nem kóser! Tőlem soha nem kértek pénzt a szüleim, amíg ott laktam.

Jó, más kérdés, hogy 18 éves koromban vidékre mentem főiskolára és kollégiumban laktam, de nemhogy nem kértek, hanem még azt is ők fizették!!! :O

márc. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
34%
Így sosem tudsz félrerakni, még kaucióra sem. Próbálj meg mihamarabb költözni, haverokkal, szobát bérelni.
márc. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!