Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt felvállalni a szüleim...

Ezt felvállalni a szüleim előtt? (szenzitív téma)

Figyelt kérdés

Egy férfi támogat anyagilag már egy ideje, eddig jól tudtam kezelni a helyzetet, mert messze élek a szüleimtől, családomtól, nem tudják, hogy napközben/este hol vagyok, mit csinálok.


Viszont szeretné, ha elutaznánk, vagyis elkísérném valahová, nyárra is szeretne utazós, nyaralós programokat. Szívesen megyek, mert jól érzem magam vele, de itt jön a gond.

A szüleim nem tudják, hogy megismerkedtem valakivel, ennek két oka van: az egyik az, hogy ez egy érdekkapcsolat mind a kettőnk részéről, a másik pedig, hogy a szüleim nincsenek tisztában a mai világgal... Az egyetem elején randizgattam egy csoporttársammal pár hétig (!), a mai napig, évek múlva is kérdeznek felőle, hogy vele mi van, szoktunk még találkozni, beszélgetünk még? Akkor is azt kérdezték 3 randi után, hogy a felesége szeretnék majd lenni? Ezt is szeretném most elkerülni, de hazudni sem akarok akkorát, ne tudják, épp milyen városban/országban vagyok.



A legjobb barátnőm tud a dologról, ő azt mondta, hogy nem avatná be a családját, ha a helyemben lenne. Mondjam azt, hogy az egyetemmel megyünk valahová, nyárra meg barátnős utazásokat adjak elő otthon.



ápr. 20. 08:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
88%
Azt is mondhatnád, hogy dolgozol a nyáron. Aztán abból mész nyaralni. Vagy mondhatod a nyaralásra is, hogy külföldön vendéglátózol a nyáron, mert az jobban fizet.
ápr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
89%

Nem avatnám be, ehhez abszolút semmi közük.

Nyilván az ember a párját bemutatja, de ez nem olyan szituáció.

Ha jól értem szerető extrákkal eset, nyilván ha kapcsolat lesz érdemes lehet bemutatni.(bár ilyenből nem igazán szokott az lenni, ki van szolgáltatva az egyik fél a másiknak, bármikor "kisemmizheti")

Utazgatni szabad bárkivel, nem kötelező megmondani kivel...

ápr. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
93%
Szüleid nem a mai világgal nincsenek tisztában, csak téged nem ismernek. Az ő idejükben ugyanígy létezett az érdekkapcsolat, te is tudod. Elmondani nekik úgysem fogod, fontos számodra, hogy egy idealizált képük legyen rólad.
ápr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 A kérdező kommentje:

A mai világgal sincsenek annyira tisztában. :)


Szerintük, ha randizom valakivel, akkor biztos azért, mert 1-2 éven belül hozzámegyek feleségül, az említett sráccal évekkel ezelőtt randiztam párszor, a mai napig kérdezik, hogy vele már egyáltalán nem lesz semmi? Nem, le is tiltottam, meg a világ másik végén él már, de nem értik meg, újra és újra téma, hogy "milyen jól kijöttünk egymással".

ápr. 20. 09:02
 5/84 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell felvállalni, általában az ilyet nem szokták. Valószínűleg egy pár év múlva sem leszel büszke magadra és nem fogod a gyermekeidnek mesélni ezt a kapcsolatot. Jót mondott a barátnőd. Tanulmányút, gyakorlat, diákmunka, barátnős utazás.
ápr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
24%
Ez a kérdés már volt!
ápr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
19%
De mire költöd így a plusz pénzt?
ápr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 A kérdező kommentje:

Nem kötelező elkölteni, szóval egy részét félreteszem, vészhelyzet esetére (mert valljuk be, nem valószínű, hogy együtt öregszünk meg).


Plusz kicsit több mindent tudok így megengedni magamnak, megvehetem, amit éppen szeretnék, mehetek, ahová kedvem van, nem kell azon gondolkoznom, belefér-e a heti keretbe.

ápr. 20. 09:23
 9/84 anonim ***** válasza:
79%

Te jó ég, de szörnyű lehet így élni, mintha egy portéka lenne az ember lánya. (az is).

Nem, nem mondanám el a szülőknek, de igyekeznek olyan egzisztenciát teremteni magamnak, hogy ne kelljen érdekből a testemet odaadni senkinek. Ez megalázo dolog.

ápr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 A kérdező kommentje:
Akár megalázó, akár nem, sokkal boldogabb vagyok most, mint korábban.
ápr. 20. 09:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!