Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvállalni a konfliktust,...

Felvállalni a konfliktust, vagy elsunnyogni, hogy "majd megbeszéljük"? Csak szerintem nem lesz ez jó hosszabb távon?

Figyelt kérdés

Párom, bármi van a családjával, sosem áll bele a dolgokba, hanem lerendezi annyival, hogy majd megbeszélik, meg hogy visszatérnek rá. Utána reméli, hogy elfelejtődik az adott dolog.


Most itthon vagyunk, tegnap a nagynénje elénk állt a családi bulin, hogy a lányát ő évzáró után szeretné kiküldeni hozzánk külföldre a nyárra, nyelvet tanulni, meg ott jobb a diákmunkás fizetés is. Ő erre annyit dünnyögött, hogy majd később visszatérnek erre. Miközben tudja, beszéltünk már erről, hogy az otthonunk nem szálloda, nem akarunk napokra/hetekre rokonságot fogadni oda. Egy 17 éves kamaszlányt főleg nem akarok otthon kerülgetni egész nyáron.


Erről már komolyan is beszéltünk, mert korábban a családja ingyen szállodának nézte a lakásunkat, nővére is olyanokat csinált, hogy írt, hogy jönne egy hétvégére, koncert miatt, alhat-e itt? Akkor még úgy voltam vele, hogy 2 éjszaka nem a világvége, de ideállított 3 barátnőjével, akik annyira otthon érezték magukat, hogy még a használt tisztasági betétet is a szobában felejtették, kiették a hűtőt és részegen a fürdőszobát is sikerült összehányni... Ezután mondtam a páromnak, hogy állítsa le a családját, a hétvége az nekem is hétvége, a szabadság szabadság, és nem azért vagyok itthon, hogy a családjára főzzek-süssek, menjek velük ide-oda.

A szüleimtől van a lakásom árának 90%-a, mégis, bármikor jönnek, szállodában foglalnak szobát maguknak, egyszer nem aludtak még itt.



Mondtam tegnap is neki, hogy legyen szíves megbeszélni a nagynénjével ezt, tisztázza, hogy hozzánk nem jöhet a lány és nem is fogjuk istápolni. Ne az legyen, hogy ők erre készülnek most hónapokig, utána koppannak. Reakció az volt, hogy jaj hagyjam már, ő nem is beszél soha a nagynénjével, egyszer nem hívják fel egymást, majd leesik nekik, hogy hozzánk nem jöhet az unokatestvére. De nem értem, felnőtt férfiként miért nem lehet megmondani, ha valamilyen ötlet nem tetszik és nem akarunk benne részt venni?


ápr. 1. 12:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%
A párod ilyen. Ezt választottad. Ezzel nincs gond. De te akkor miért nem mered kerek perec megmondani ezeket? Tisztázni? Megváltoztatni nem fogod a férjed, ő nem tud beleállni a konfliktusba. Neked kell. És meg is van oldva.
ápr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy akkor szólok nekik én, erre az volt a válasz, hogy hagyjam már rájuk, ne szóljak bele, le fog majd esni nekik, hogy nem jöhet a lány hozzánk.
ápr. 1. 12:17
 3/35 anonim ***** válasza:
92%

Ne hagyd rájuk. Nagyon gáz ez a férjedtől.

Mondd meg te kerek perec. Hogy a férjed mit reagál, azzal neked semmi dolgod nem lesz. Azzal neki van legbelül. Hogy miért ilyen teszetosza. Csak még nem tart ott.

ápr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, a férjed konfliktuskerülő. Aki ilyen, az nem akar "elébe menni" a dolgoknak. Majd felhozza a témát a nagynéni újra (vagy nem). Ha nem, akkor leesett neki, hogy nem akarjátok, hogy menjen a lánya hozzátok. Ha pedig szóba hozza, akkor még mindig mondhatja a férjed, hogy NEM.

Csak javaslat, annyit azért mondhatsz a férjednek, hogy hivatkozzon Rád nyugodtan, ha újra szóba kerül. Hátha könnyebb neki úgy, pl. "Ági néni, Jucussal megbeszéltük a dolgot, és úgy döntöttünk, hogy nem." Magyarázkodni pedig ne magyarázkodjon, ez alapszabály.

(Nálunk amúgy volt hasonló, férjem nővérének az akkor 18 éves lánya jött ki hozzánk Angliába, szintén diákmunkázni. Egész nyári szünetben, ami ugye 10 hét. Nem mondhatok rosszat a lányra, helyes, tisztelettudó, segítőkész, de eleve mi is vagyunk öten, három gyerekünk van, és akkor még beköltözik valaki hetekre a kb. pont akkora lakásba, ami nekünk pont megfelelő. Akkor nem szóltam, de amikor elkezdték szervezni a következő tanév vége felé, akkor mondtam a férjemnek, hogy ezt most már ne. Ő lerendezte, anyós azóta utál, de leszarom, az én otthonom is.)

ápr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
92%
Amikor elétek állt ott volt előtted a lehetőség nyíltan nemet mondani.
ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy ezt intézi a párom, hiszen az ő családja.


Ha az én bácsikám találta volna ezt ki, mondtam volna én nemet.

ápr. 1. 12:51
 7/35 anonim ***** válasza:
93%

"Úgy gondoltam, hogy ezt intézi a párom, hiszen az ő családja."


Annak ellenére, hogy "Párom, bármi van a családjával, sosem áll bele a dolgokba, hanem lerendezi annyival, hogy majd megbeszélik, meg hogy visszatérnek rá. Utána reméli, hogy elfelejtődik az adott dolog." Magyarán pont ugyanolyan vagy, mint q párod.

ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ugyanolyan, mert furcsa mód az én családtagjaimnak ilyesmi eszükbe sem jut. De nem gondolom, hogy azonnal nekem kéne “rendre utasítani” az ő családját.
ápr. 1. 12:57
 9/35 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván normális esetben a párod feladata lenne megregulázni a kedves családját, de ha ő ennyire papucs, akkor sajnos kénytelen vagy te közbelépni, mert így sosem fogják megérteni, hogy mennyire gáz, amit csinálnak.

(Egyébként nem is értem, hogy képzelte a párod, hogy ,,majd rájönnek, hogy nem jöhet a lány". Ha csak csendben bólogat, akkor mégis honnan kellene rájönniük? Néma gyereknek anyja se...)

ápr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Csak vissza kellett volna kérdezni. Ezt pontosan hogy gondolod Katika? Segítsünk neki diákszállást keresni, vagy tabfolyamot? Mennyire jártatok már magatok ezeknek utána?

Sajnos amit a férjed mondott, az sunyiság, mert érthette úgy a kérdező, hogy minden oké, a részleteket meg majd megbeszélitek.

ápr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!