Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám állandóan ki oktat...

Apám állandóan ki oktat minket, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig mindent ő akar meg mondani mindenkinek.


Például ha én szeretnék venni egy új bringát, akkor rögtön beleszól hogy "nem kell most neked bringa",szöveggel, meg hogy felesleges, mindt ha ő tudná hogy nekem mikor/ mire van szükségem.


Általában reggeli közben szokott minket oktatni, hogy ezt kell tenni az életben, azt kell tenni, ezt nem szabad, azt nem szabad stb. Úgy érzem be sokaltam, elegem van hogy mindig mindent meg mond hogy mi a jó nekem, többször már mondtam is neki, de mindt ha a falnak mondtam volna. Mit tegyek?


17F


ápr. 22. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha a saját pénzedből akarsz bringát venni, vedd meg.
ápr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Tudod rá a választ szerintem csak egyszerűbb ide jönni sírni.
ápr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
17 évesen egy olyan alapvető dolog sem megy, hogy ha az igekötő az ige előtt áll, akkor egybeírod. Ez általános iskolai anyag. Ugyanúgy a "mindt ha" = "mintha" vagy "mint ha" (szövegkörnyezet függő). Lassan nagykorú vagy, de egy alsós gyerek agyi szintjén kommunikálsz, így jó hogy nem vesznek komolyan.
ápr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
3-as, adok én neked annyi írástudatlan felnőttet is, amennyit akarsz; de egy 'gyereket' ilyen apróságért betámadni...(szintén nyelvtannáci vagyok).
ápr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Apróság? Nem egy szót írt el, hanem következetesen az összes igekötős igét rosszul használja, tehát nem tanult meg magyarul. Nyugodtan pontozzátok le ezt is, attól még ő ugyanúgy igénytelen marad és butának fog tűnni tőle. De azért fel van háborodva, hogy őt otthon kioktatják, mikor láthatóan nem életképes.
ápr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
33%

Kedves kérdező, a 3/5-öt ignoráld, látszólag mentális problémákkal küszködik.


Szerintem az apád csak segíteni akar neked, hisz a tanács/kioktatás jó helyről jön.

Azért ellenzi a biciklit mert ő nem látja, hogy ki használnád, azt szeretné, hogy minél több pénzt spórólj meg és kerüld el a felesleges vásárlásokat.


Nem szükséges az engedélye, hogy megvásárold a biciklit, de ha nem használod ki teljesen akkor biztosan felhozza minden alkalommal :)


Fontos tudni, hogy az szülő feladata átadni azt a tudást amit életében szerzett a gyermekének, egy 17 éves még mindig kisgyermek egy szülő szemében.


Az, hogy mindenbe beleszól az akár egy életre szóló is lehet, a legjobb amit tehetsz az az, hogy folyamatosan beszélsz vele és ellenpéldákat hozol fel. Ez akár évekig is eltarthat, de szép lassan mutasd meg neki, hogy önálló vagy és minden jól megy.


Sokkal jobb, hogy ha beleszól a dolgaidba, mintha csupán annyit mondana, hogy "Csinálj amit akarsz" és azt se érdekelné, hogy hogy vagy.

ápr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Ennyiből mi úgy sem tudjuk leszűrni milyen apád.


Szélsőséges példákat írsz.

17 évesen, ha nincs pénzed, akkor is ő dönt, kell- neked bringa ha nárcisztikus, ha nem.


A mindenbe beleszól, elég tág fogalom.


Ha világnézeti dolgokba okoskodik, akkor nárcisztikus.

Pl nekek apám ilyeneket mondott, hogy "csak a családi ház jó, a panel nem" -Ez nem egy bölcsesség, hanem egyéni preferancia.

Van, aki nehezen emészti meg azt, ha másnak más a véleménye.


Amúgy ha ilyen, nem fog megváltozni, nem fog magába nézni, rá kell hagyni.

Amint idősebb leszel csökkenteni kell vele a kontaktot, csak általános dolgokról beszélni, pl időjárás.

Az ilyen emberekkel többről nem lehet.


Egyszer talán észreveszi magát, ha senki nem keresi a társaságát, idővel az ilyen emberek mellől elpárolognak a barátok, rokonok, ismerősök.

És legutolsó lesz a gyereke, akkor marad totál magára, max a házastársa tűri el, ha eddig is tűrte, de van, hogy az is lelép.

ápr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3-as, kapásból legalább két hibát számoltam össze a kioktatásodban. Ha már okoskodni akarsz, akkor illene legalább azt a néhány mondatot helyesen leírnod.

Nem sikerült.


Kérdező: a bringánál annyiban igaza van, hogyha az ő pénzéből vennéd, ő dönti el, mire költené. Lehet, nem bicajra.

Vagy mondd meg, hogy elmész diákmelóra és pótoljon bele - feltéve, ha nem 300 ezres cangára vágysz.

ápr. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Édesapád idős?

Általában idősebb szülők ilyenek. Más generáció és azért.

ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!