Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim a nagyszülői ház...

Szüleim a nagyszülői ház eladása után,(szüleimnek nekik van saját ház meg tesómnak is) szüleim szétosztják én meg tesóm között a részt,mint írtam fentiekben tesómnak van háza nekem nincs albéretben lakom,na már most szüleim nekem meg vették?

Figyelt kérdés

Tesómő megkapja a pénzt de én a saját nevemre nem vehettem házat.

Anyum nevén van a ház amit kinéztem kérdezem én ez mire jó? Nem engedte hogy megvegyem ez kicsit igaszságtalan nem?


ápr. 22. 16:16
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
27%

Inkább köszönd meg. Tök mindegy kinek a nevén van. Az albérleti díjat így is meg tudod majd spórolni.

Mivel nagyszülői örökségből vették neked a lakást, jogos hogy a saját nevükre íratták. Az nem derült ki a kérdésből, hogy tesód magának vette a lakást, vagy az is a szüleitektől van.

ápr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
15%
Nem. A hugod már a saját tulajdonaként tekint rá. Eszébe nincs semmi...Neki az "jár"-mint ahogy az 1-es írja:D Reméljük nem keveredik ide egy hozzáértő ügyvédbojtár mert akkor megint 100 hsz-ós kommentáradat lesz belőle:D
ápr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
50%

Valószínűleg a tesód jobban bánik a pénzzel, mint te. Édesanyád talán így akarta biztosítani, hogy ne kótyavetyéld el.

Ez az édesanyád pénze volt, annak adja, akinek akarja, meg gondolom, aki jobban megbecsüli.

Lehet, hogy tévedek, nálunk van hasonló helyzet, és gondban vagyok, hogy oldjam meg.

ápr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
99%

Nem ártana, ha tudnál fogalmazni.

Nem világos, hogy ha az eladás után mindketten megkaptátok a fele pénzt, akkor abba másnak nincs beleszólása, mit csináltok vele.

A pénzböl azt veszel, amit akarsz, nem érthetö, hogy milyen házat akartál volna venni, ami a szüleid nevén van.

A szüleid nevén lévö összes ingantlan a haláluk esetén örökség, amit a testvéred meg te kaptok meg felesben, ha a te házad (ami nem világos, hogy van-e egyáltalán) a szülök nevén van, akkor annak csak a fele lesz valamikor a tiéd.

ápr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
97%

Tulajdonképpen hány évesn vagy? Ennyire érthetetlenül foglamazni ritkaság felnött ember esetében.

Az eladásból származó pénz édesanyádé, ebböl annyit ad neked meg a testvérednek, amennyit akar, nem kötelezhetö rá.

ápr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen itt nem az a kérdés hány éves vagyok,hanem hogy a nagy szülői ház eladását követően anyum szétosztotta testvérem meg közöttem a pénzt de mivel testvéremnek van ingatlana amiben lakik az övé,viszont én csak albérletben tudtam eddig lakni,így szüleim úgy döntöttek hogy mivel testvéremnek van háza nekem nincs így meg vették nekem amit kinéztem,testvérem azt csinál a részével amit akar,viszont a ház amit vettek nekem később esetleg ki kell majd fizetnem tesómnak a felét?
ápr. 22. 16:49
 7/55 anonim ***** válasza:
81%

6. Ez egy nagyon szép, hosszu mondat volt. Füle, farka.

Ha valamit igazságtalannak tartasz, elfogadás elött biztosan van lehetöséged visszautasitani. Nem kérsz belöle. Problémád megoldva!

ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok a szüleimnek hogy gondoltak ilyen formában gondoltak rám .
ápr. 22. 16:58
 9/55 anonim ***** válasza:
99%

Még mindig nem világos. A tesód kapott x összeget, de neki már van háza.

Te is kaptál (elvileg) x összeget, megvették a házat, ami neked tetszett, de anyád nevére került, viszont benne élhetsz?

Ha ez a felállás, úgy igen, édesanyád halála után a fele a testvéredé lesz.

Mit mondtak, miért így intézték a dolgokat?

ápr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
7%

6 Fogd már fel, hogy az a tesódé, hát nem érted? Hát ő "annyira jól bánik a pénzzel amit tőled orozott, hogy csak nem képzeled hogy neked bármibe is lenne részed? Anyáddal majd 'kiokoskodják" hogy is jönnek jól okosba ki.Hát ez a világ rendje, nem tudtad-már akinek, ezt tegyük hozzá:)


Ejnye már, ennyire nem akarod ezt a furfangosan nagy "okosságot" megérteni?


"okosba megoldják". Csendben..

ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!