Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? (Kutya téma)

Figyelt kérdés
Egy 20 éves egyetemista, egyben dolgozó lány vagyok 1 éve párkapcsolatban. Tavaly albérletben laktam Pesten, viszont hazakényszerültem költözni egy ideig, így ideiglenesen itthon lakom még pár hónapig, nyár végefele tervezünk összeköltözni a párommal. Borzalmasan érzem magam itthon, napi 4 órákat utazok oda-vissza Pestre itthonról a munkám és az egyetem miatt, illetve lassacskán már minden Pesthez köt és fárasztó az ingázás. Emellett édesanyám is kezd olyan dolgokat csinálni amivel kikerget a világból, 1-2 éve vett egy kutyát akit olyan majomszeretettel szeret mint az állat, olyan érzete van ennek a jelenségnek mintha nem tudná elfogadni hogy 2 éve leváltam és mint egy pótgyerek... Gügyög hozzá, ha rosszat csinál, illetlen idegen emberekkel akkor simogatást kap szidás helyett, a kutya a prioritás, mindenhova vinni kell, nem opció hogy berakjuk kutyapanzióba vagy esetleg családtagra rábízzuk amíg távol vagyunk, mert a kutyának mindenhova jönnie kell... Komolyan mondom kivagyok ettől, most a minap beszéltünk arról hogy mennénk nyáron a családdal nyaralni, majd anyám párja megkérdezte hogy nem e jönne a párom. Édesanyám reakciója: hát de nem fér el a kutya miatt... Hát ez baromi jó gondoltam magamban. A kutya csak 2 helyet foglal el az 5 fős autóban és inkább őt viszik a TENGERPARTRA ahol alapvetően se lehet vele semmit kezdeni, mint a páromat akivel a jövőmet tervezem. Ez csak szerintem baromira nem normális? Annyira gázul érzem magam, mert én 100%-ig biztos vagyok abban, hogy engem kérdés nélkül elhívnának magukkal a párom szülei ha nyaralni mennének, ők is tartanak kutyát, sőt macskát is, de... De rettentően kivagyok attól hogy a kutya mindenek felett. Azon gondolkozom hogy megmondom édesanyámnak, hogy rendben, menjen nyugodtan a kutya de én így nem megyek, mert 1) nincs kedvem azért pénzt kidobni az ablakon hogy 1 hétig a kutyára keljen figyelni a tengerparton és nevelni a fejét, mert NINCS megnevelve. 2) hihetetlen hogy tényleg azért nem hívhatom a páromat, mert ott a kutya. Egyszerűen nem érzem fairnek, egy pár vagyunk, ők is mindenhova hívnak magukkal, hogy néz már ki ez? Annyira baromira kellemetlenül érzem magam, kíváncsi vagyok hogy ezt most én reagálom túl vagy ti is hasonlóképp vélekedtek erről..

ápr. 12. 12:32
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Nyilván a nyaralás pénzügyi részét mindenki saját maga intézné, mert a párom is dolgozik, ez az információ lemaradt.
ápr. 12. 12:37
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem reagálod túl,én se mennék.
ápr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
13%
Aha biztos, ha te mondod.
ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
56%

Tehát féltékeny vagy egy kutyára.

Nézd, nekik ő csaladtag, a párod nem. 1 éves kapcsolat, még nem számít komolynak a szemükben. Van, aki csak esküvő után számítja csaladtagnak q gyereke párját, van, aki még akkor sem.


Egyébiránt ha annyira felnőtt vagy, mehetsz a pároddal kettesben nyaralni, kutya és anyad nelkul

ápr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
23%
Aki lepontozott, miért tett? Bizony, bizony, van olyan akinek a gyereke éppen aktuális párja nem csaladtag.
ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

Ha akarna se tudna beadni panzioba, neveletlen kutyakat, akik mas kutyakkal se talalkoztak meg eletukben, nem vesznek be.

Amugy meg tetszik nem tetszik, azt visz a nyaralasra, akit akar.

Te meg ne menj,ha nem akarsz, nem kotelezo.

ápr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg túlzás, ahogyan anyukád viszonyul a kutyához, de azért én árnyaltabban látom a kérdést.

20 évesen eleve nem akartam a szüleimmel nyaralni menni. Ha párkapcsolatom lett volna (akkor még nem volt), holtbiztos, hogy csakis párommal mentem volna. Vagy vele kettesben, vagy más, hasonló korú ismerőssel együtt. De leginkább kettesben.

Hasonló okból eleve visszautasítottam volna, ha a párom szülei hívtak volna nyaralni. Szóval le kéne válnod anyukádról és elfogadnod, hogy ő most már nem a te igényeidet teszi előtérbe (hogy a párod ott lehessen), hanem a sajátját, hogy a kutyája ott lehessen.

A másik meg, hogy egy éve vagytok párban. Ez nem olyan rövid idő, de nem is olyan hosszú. És még semmi elköteleződés nem volt. Más lenne a helyzet, ha mondjuk már évek óta együtt lennétek, eljegyzés lett volna, netán össze is házasodtatok volna. Őt még nem tekinti rokonának anyukád, mert még nem is az. Ezért érthető, hogy nem nagyon akarja, hogy veletek nyaraljon. Ha elférne a kutyától, szerintem akkor se akarná. Valahogy az lehet a fejében, hogy lehet, hogy jövő nyáron már másik pasid lesz, akkor éppen őt kéne magával vinnie.

ápr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
27%

Elmebaj, anyád szorong, kell neki valami pót tevékenység ami eltereli a figyelmet arról, hogy megöregedett, a gyerek kirepült, úgyhogy kell neki egy kutya amivel "babázhat" hogy fiatalnak érezhesse magát. Ez van, nálunk is vannak hasonlóan lelkibeteg emberek, akik azt hiszik, hogyha babusgatják a kutyájukat, nem repül el felettük az idő.

Szerintem először szóljál, hogy így nem mész.


Egyébként meg annak, aki szerint 1 év még nem számít hosszú távú kapcsolatnak: az oroszoknál egy év után házasodnak a párok, mert az ő tradíciójuk szerint ha a lányt nem kéri meg a fiú ennyi idő után, akkor minek lopja az idejét. :)

ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 jpeacefuler ***** válasza:
93%
Igazad van. Menj nyaralni a pároddal kettesben. Ezen ne idegeskedj, lassan úgyis külön életet élsz. Már így is alig vagy otthon.
ápr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
45%

Nem normalis amit anyad csinal. A kutya persze csak a tunet, a baj a fejeben feszkel.


Azt nem ertem, miert merult fel egyaltalan hogy a csaladdal menj nyaralni. Elmebajos anyaddal, a stupid kutyaval, meg a parjaval aki nem is az edesapad.


Van penzetek, dolgoztok, menjetek kettesben.

ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!