Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ciki ha anyám köszönéskor...

Seila kérdése:

Ciki ha anyám köszönéskor szájon csókol (puszil NEM nyelvesen)?

Figyelt kérdés

Már jó ideje ilyen szokása van és néha rájön ilyen "gondoskodó" megnyilvánulás.

Én cikinek tartom és szóvá is tettem neki, de le se tojja és olyan váratlanul szájon puszil és nyilvánosan barátnőim előtt. Ők annyira nem igazán tartják vészesnek, de engemet zavar, mert idegenek előtt lehet hogy leszbinek gondolnak minket, mert anyámon alig látni az éveket, simán gyenge 20 évet letagadhat.

Azt tudni kell hogy szüleim kiskoromban elváltak. Anyámnak voltak és vannak rövid és hosszú kapcsolatai.

Azt megfigyeltem hogy akkor csinálja főleg ezt ill. "gondoskodó" amikor nincs kapcsolatban, olyankor még jobban ragaszkodik hozzám.

Persze szoktunk veszekedni és elég durván is, van hogy lequrvázzuk egymást, de nem tart sokáig a cirkusz, aztán minden jó. :P


A gyengébbek kedvéért a félreértés elkerülése érdekében nő vagyok.


máj. 1. 20:54
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Ma szóvá tettem neki ezt és lett belőle kisebb vita. Ő úgy értelmezte hogy utálom, rossz napom van, aludjam ki magam, feküdjek le egy pasival stb. Ömlött belőle a kibeszélés.

Érdekes az is hogy a barátnőinek nem tűnik cikinek ez a jellegű köszönés, hogy szájon puszil. Barátnőim sem tartják annyira.

Engemet meg zavar mert túl gyerekes az egész.

Egyébként szó sincs semmilyen szexuális vágyról az anyám részéről, sosem utal ilyesmire se nem tapizik. Bár elég szókimondó a szexről meg szinte mindenről, nincs nála tabu. Állandóan pörög és fárasztó.


Lehet így fejezi ki az anyai szeretetét, mert amúgy tényleg szeret és félt még ha sokszor veszekszünk is hülyeségeken, de nem csüngünk egymás nyakán napközben.

máj. 2. 11:43
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Hangsúlyoztam, hogy én sem feltételezem, hogy szexuális töltöttsége lenne a dolognak. Szeretetvágyról bizonytalanságról stb. lehet szó szerintem. Úgy gondolom, hogy ő nincs magával rendben. A szülő és a gyerek nem mindig jó, ha baráti kapcsolatba csapódnak át, ha ezek a szerepek keverednek.


Te kifejezted a határokat, neki ez nem tetszik, ez várható, mondhatni természetes reakció, de persze nem a legkedvezőbb: jobb lett volna az, ha azt mondja, hogy megérti, és eztán nem teszi.


Kérdés, hogy ezután is bepróbálkozik-e, vagy sem. Szeirntem várható, hogy igen, és akkor visszanyeri a kontrolt, és az van amit ő akar, és semmibe veszi a határodat, ill. te nem tudod megvédeni azt, és emiatt is csak frusztráltabb leszel, az önbecsülésed meg romlik.


Tehát nagyon fontos, hogy következetesen kiállj magadért, ha bepróbálkozik: fordítsd el az arcod, told el, kérdezz rá, hogy emlékszel, hogy mit mondtál? Szeretnéd, hogy tiszteletben tartaná az érzéseidet.


Amiket mondott, az nem más, mint az érzéseid bagatellizálása, megkérdőjelezése és hasonló. Az, hogy nem szereted, meg ilyesmi, érzelmi zsarolás, ne foglalkozz ezzel, ne legyen lelkifurdalásod. Ez a te szabadságharcod, ki kell állnod magadért, meg kell védened a komfortzónádat, privátszférádat.

máj. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
19%
Odakinn szörnyek járnak.... ja hogy csak anyuka csinálja ezt nem szakállas Frici bácsi a szomszédból, akkor tök rendben van, vagyis mégsem
máj. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Tarts távot, nem igaz, hogy ennyi idő alatt nem alakult ki benned egy reflex, hogy elkapd a fejed.
máj. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
az a baj, hogy mást tényleg nem tudsz csinálni, mint közölni vele a dolgokat.
máj. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

De tud mást is csinálni, elfordítani a fejét, eltolni. Sőt, akár zavarba is hozhatja.

Anyu egy pasit csókolgassál már, ne engem!

Anyu, emlékszel, hogy mondtam már, nem szeretem, ha puszilgatsz? Miért csinálsz olyat, amiről tudod, hogy nem szeretem? Mit szólnál hozzá, ha veled csinálnák ezt akaratod ellenére?!


És akármilyen helyzetben fordul elő, ezt következetesen meg kell tenned. Ha négyszemközt, hát négyszemközt. Ha családtagok előtt, hát akkor, ha barátok előtt, hát akkor, ha idegenek előtt, hát idegenek előtt. Akkor előbb-utóbb megtanulja, és leszokik a próbálkozásról.


De ha nem szólsz neki, mert kerülni akarod a konfliktust, vagy nem akarod megbántani, akkor csak az van, hogy soha többé nem veszi figyelembe azt, hogy mi zavar, még jobban a nyakadra nő.

máj. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Délután csúnyán veszekedtünk, így akkor már szóvá tettem a puszit is, boruljon már minden. :P

Most chilis hangulatban vagyunk, de holnap már jobb lesz és szokása szerint kedveskedéssel oldja fel a morci hangulatot és akármi lesz, de nem hagyom magam szájon puszilgatni.

máj. 3. 21:08
 38/41 anonim ***** válasza:
18%

Gratula!

Hát szerintem azért nem olyan nagyon nehéz nem hagyni, már ne haragudj.

Látod, hogy közeledik a szája, erre 45°-ban elfordítod a fejed, de szemed sarkából figyeled, hogy ha kicselezne, akkor még vissza tudj lépni, és akkor elmarad a puszi egy "nono, anyukám!" csipkelődős beszólással.

máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de az a sok nindzsa aki azon gondolkozik, hogy ki hogyan fordulna el...srácok, az anyja egy felnőtt, aki eldöntötte, hogy akarata ellenére puszilgatni akarja.



Itt nem az a baj, hogy nem tudja kivédeni a dolgot, hanem hogy az anyja nem figyel rá, nem veszi figyelembe a határait.



Az elfordulós karate mozdulatok nem oldják meg az emberi kapcsolatokat.



Itt a probléma az, hogy az anyja úgy érzi, a kérdezőn átléphet, mivel a gyereke, azt csinál amit akar.


De ez nincs így.


Az ilyen szülővel le kell ülni egy komoly beszélgetésre, nyugott körülmények között.

Sajnos ennek a beszélgetésnek lehet az az eredménye, hogy a kettejük viszonya tovább romlik, mert anyu nem képes belátni, hogy amit csinál, az nem oké. Ha valaki nem veszi figyelembe a határaidat, ezeknek a leszabása bizony lázadozásnak, pimaszságnak hat számára, mert ugye a szülő úgy érzi ehhez neki joga van.



Szóval negatív reakcióra készülj fel.


Lehet a mártír jön elõ belõle, "pedig én mindent megadtam neked, ruháztalak, ettettelek és ezt kapom cserébe, rossz anya vagyok" stb.


Lehet, hogy haraggal, fenyegetésekkel akar majd ledominálni, "gyereknek neve kuss, miért beszélsz vissza, pimasz vagy" stb


Lehet, hogy csak távolság tartó és rideglesz. Nem beszél veled, fél szavakat mond, stb



Aztán elválik, hogy képes-e tovább lépni ezen, vagy sem.

máj. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát ajánlom, hogy nézzetek meg együtt néhány Bihari Viktória videot a Facebookon. Anyukád talán magára ismer.


[link]

máj. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!