Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan magyarázod el a teremté...

Hogyan magyarázod el a teremtést óvodás korú gyermeknek?

Figyelt kérdés

Kisfiam jár az oviban hittanra, viszont elég sok ismeretterjesztő filmet is nézünk.

Mostamában foglalkoztatja, hogy Isten volt előbb és a teremtéstörténet, vagy az ősrobbanás, evolució, dínók?

Meg vagyunk keresztelve, de altívan nem tartom magunkat vallásosnak, templomba sem járunk. Ha esetleg találkoztatok ilyen kérdéssel az apróságoktól, hogyan érdemes ezt megválaszolni? Számomra a teremtéstörténet egy mese, de ha ezt erősítem benne, sok értelme nincs hittanra járni, elég vaskalapos, aki tartja.

Ti miket válaszoltatom erre a kérdésre? Merről érdemes közelíteni?



máj. 14. 15:39
1 2 3 4 5
 1/44 Rakott karfiol válasza:
94%
Kötelező hittanra járnia?
máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Ő nem szereti, de az apja ragaszkodik hozzá.
máj. 14. 15:45
 3/44 anonim ***** válasza:
72%
Megmondod, vannak, akik ezt hiszik el, akik meg többet tudnak, azok nem.
máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 Rakott karfiol válasza:
90%
Akkor ez inkább párkapcsolati probléma.
máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
56%
Szerencsétlen gyereket is megfertőzitek a vallással.
máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
70%
Teremtés történetben a napokat nem szó szerinti napoknak kell érteni. Ennek fényében simán beleférnek a dínók is.
máj. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim válasza:
4%
De szó szerint kell venni.
máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
23%
Ádámnak azon a napon kellett meghalnia, hogy evett a gyümölcsből. Nem szó szerinti nap volt. Péter apostol szerint egy nap Istennél mondjuk ezer év is lehet. Nézőpont kérdése, mivel Isten nem a fizikai világunkban él. Az idődilatáció pedig mára fizikai tény.
máj. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
81%

"De szó szerint kell venni."


Nem, nem kell szó szerint venni. Egy óvodásról beszélünk, akinek a családja amúgy nem vallásos. Mondjuk nem nagyon értem apuka miért erőlteti így a hittant... Az én gyerekem járt anno- azért, mert járni akart: rajzolgattak hittan foglalkozason meg "mesét", gyerek Bibliat olvastak. Jómagam mondjuk úgy a magam módján hívő vagyok, de nem vallásos, nem járok templomba és nem érdekel ki mit gondol az en hitemrol, mondjuk még se osztom mással, magánügy

máj. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
58%

Az egyház pár éve már elfogadja az evolúciót.

Szerintem lehetsz őszinte: nem tudunk biztosat: az emberek nagy része szerint teremtés történt, mások szerint magától jött létre. Mindenképp egy csoda. Vagy ez már nyomasztó bizonytalanság egy ovisnak?

máj. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!