Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak szerintem tapintatlanság...

Csak szerintem tapintatlanság megkérdezni, hogy tervezett volt-e a baba?

Figyelt kérdés

Természetesen nem a védőnőre, és az orvosra gondolok, mert ott nyilván van jelentősége, hogy pl. gyógyszer mellett esett-e teherbe a kismama. Ismerősöktől, barátoktól kaptunk már ilyen kérdést, és olyan furán jön ki szerintem. Én legalábbis biztos nem kérdeznék ilyet.

Terveztük, nagyon vártuk az első babánkat is, és most a tesót is. :)


2011. márc. 16. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
engem is idegesitett 2 nagy fiam van 14-11 évesek kislányom 1 éves és mikor terhes voltam mindenki azt kérdezte tervezett volt?A fiuktól meg azt kérdezték nem lesztek féltékenyek?őket ezzel szekálták folyton!
2011. márc. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem szép dolog ilyet kérdezni tőlem is állandóan ezt kérdezgették...Nagyon idegesitett pedig tervezett baba...
2011. márc. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát engem nagyon idegesít! Főleg, hogy több mint egy évet vártunk rá és azt mondták nem is lehet gyerekem. Most meséljem el mindenkinek, aki megkérdezi? Semmi közük hozzá, és igenis tapintatlanság. Bár már kezdem viccesre venni a dolgot és ha megkérdezik: És akartad? Csak annyit szoktam mondani: Nem nagyon tiltakoztam:)
2011. márc. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én sem nagyon értem, miért kérdezik, idegesíteni nem idegesít, csak nem értem. Tőlem általában nők kérdezik meg, és az a tippem, hogy azért, mert egyelőre ők csak úgy tudják elképzelni a gyerekvállalást, ha becsúszik, és ebből kiindulva azt gondolják, én is inkább még a karrieremen gyurmáztam volna, de hát közbejött a baba. A válaszomra, hogy tervezett volt, kicsi csodálkozást kapok mindig. 31 éves vagyok :D nem értem :)
2011. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd, igen, igen, ez nagy tapintatlanság, konkrétan BUNKÓSÁG és nagyon sértő.

Amikor mi fél év "járás" után összeházasodtunk a férjemmel, egyből azt hitte mindenki, hogy terhes vagyok, azért vesz el. És simán mindenki megkérdezte, hogy azért házasodunk-e össze, mert terhes vagyok, fel sem merült senkiben, hogy mi esetleg szeretjük egymást.

Aztán egyből terhes lettem (nászéjszakás baba), mikor megszületett 9 hónap múlva, akkor is azt számolgatták, hogy most akkor tényleg miért is házasodtunk össze, a gyerek miatt vagy nem.

Aztán kis korkülönbséget terveztünk, amikor terhes lettem a másodikkal, akkor is mindenki azzal jött, hogy tuti becsúszott gyerek.

Már előre félek, mi lesz a harmadiknál, mert hogy megint tervezzük és megint kis korkülönbséggel.

Bunkók néha az emberek és sajnos a barátok, rokonok is :( :(

Eszükbe se jut, hogy két ember szereti egymást, és gyereket akarnak :( ráadásul hármat :(

2011. márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi most várjuk az elsőt, első próbára összejött.

Már 2 éve házasok vagyunk, épp ideje volt, barátok, rokonok már várták nagyon, mikor kezdünk neki családot alapítani.

Erre anyósomnak megmondván, ez volt az első mondata :

Becsúszott, ugye? Miért nem vigyáztatok jobban...

Hát ennyit erről :D

2011. márc. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mert nem tudnak mit kérdezni. Mert furán, kellemetlenül érzik magukat és jobb nem jut eszükbe. Most komolyan, én is voltam úgy, hogy ott állt unokatesóm nagy hassal hogy na ő terhes és azon túl, hogy gratuláltam neki nem volt mit hozzáfűznöm, de látszott rajta, hogy várja az érdeklődést, és bár baromi hülye kérdésnek éreztem én is feltettem a kérdést, amire amúgy az volt a válasz, hogy becsúszott, de ez lényegtelen. Csak azért kérdeztem, hogy menjen valamerre a beszélgetés mert 5 perce ültünk csendben és néztük egymást.

Amikor fél év után engem megkért a férjem, akkor először senki sem kérdezett semmit, de mikor rá 7 hónapra kitűztük az esküvőt nálunk is mindenki azzal jött, hogy na mi van jön a baba? Mindig mondtam nekik, hogy szerinted ha jönne várnék 7 hónapot? Holnap összeházasodnánk és kész, ha csak erről lett volna szó.

Nálunk még nincs baba, tervbe van, meg igazából én már szívem szerint szeretnék is, de ugye előbb egy picike anyagi biztonság (persze ha becsúszik tabletta mellett naná, hogy megtartanám), de előre tudom, hogy a gyerektelen barátaim csak azt fogják kérdezgetni, hogy tervezett baba-e, mert nem jut semmi jobb majd az eszükbe.

2011. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt mondom, hogy nem kockás füzettel hoztuk össze.

Ha megkérdezik ezt mondom, és valahogy nem érdekel ha kérdezik.

Nem terveztük sem egyeskét sem ketteskét, noés??

2011. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem annyira attól függ ki kérdezi.Ha hozzám közelálló akkor bármit meg tudok beszélni vele de ha egy idegen akkor semmi köze hozzá.A mai világban sok olyat hallani hogy "véletlen becsúszott a baba".Én is tettem már fel ezt a kérdést egy olyan embernek aki bizton állította ő sosem szül erre terhes lett.Aztán kiderült csak a ő tervezte és nem a férfi.
2011. márc. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tőlem is mindenki ezt kérdezte,mert rengetegen elképzelhetetlennek tartják,hogy 23 évesen gyereket akartam,pedig így van :) Zavarni nem zavar,csak nem értem mi jelentősége.
2011. márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!