Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az utolsó pillanatban változta...

Az utolsó pillanatban változtak a dolgot, mit tudnék tenni ilyen helyzetben? 19/F

Figyelt kérdés

Tavaly megismertem egy román srácot, egy közös hobbi által ismertük meg egymást.


Már 1 hónapja megbeszéltük az időpont és szüleim beleegyeztek, hogy maradhat nálunk. Viszont ma közölték, hogy szóljak neki, hogy ne jöjjön ide, mert anyám egyik ismerőse jön hozzánk, így a srácnak nem lenne helye.


Mikor mondtam nekik, hogy már régóta tudják, hogy jönni fog, lerendezték annyival, hogy anyám ismerőse fontosabb, mint egy neten megismertem random ember, találjon inkább magának egy másik helyet, vagy pedig én menjek ki hozzá Romániába..


máj. 24. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Ciki. De talán jöhetne akkor, amikor már nem lesz itt anyukád vendége.

Minél előbb beszélj erről a barátoddal, tudnia kell róla, hogy most ne készüljön hiába.

máj. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Esetleg kérdezd meg egy ismerősöd, hogy lakhat e náluk amíg itt van.

Anyukádéktól azért ez nem volt szép de nem tudsz mit tenni az ő lakásuk ők döntenek.

Ha nincs megoldás mond el őszintén, hogy miért nem tud nálatok aludni amíg itt van.

máj. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Elsőre hülyén hangzik, de remek lehetőség, hogy fejleszd a problémamegoldó képességedet és a kreativitásodat. Pontosan abban az életkorban vagy, amikor az ilyen szituációk megoldása kialakítja a magabiztos személyiséget, ami aztán sziklaszilárd alapot képez a felnőtt lét kihívásaihoz.

Én körbekérdezném a baráti-, ismerősi kört az illető elhelyezése ügyében, de talán beleférne a szállásának a kifizetése is valami vállalható árkategóriájú vendéglátó egységben.

máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Vagy jöjjön máskor. Vagy húzzatok el valahova, például a Balatonhoz egy pár napra (ha anyagilag belefér).
máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Mondd meg nekik, hogy ezentúl te is ennyire fogod betartani az ígéreteidet.

Nettó parasztság az utolsó pillanatban odahívni valakit és az egy hónapja lerendezett találkozót lemondatni. Tipikusan az a szülő csinál ilyet, aki érzi, hogy kezd kicsúszni a gyerek a kezei közül.

máj. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem szép húzás volt ez a szüleid részéről,de az is lehet,hogy a származása miatt gondolták meg magukat. A vendég pedig csak alibi,vagy kifogás. Ezt azért tisztázd le velük.
máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a hirtelen jött ismerős csak ürügy. A szülők meggondolták magukat és ezt találták ki.

Szánalmas, sunyi emberek a szüleid, kérdező, de ettől még nincs megoldva a probléma.

Először is mihamarabb értesítsd a fiút, hogy a szüleid visszavonták ígéretüket, és nagyon sajnálod a történteket. Ezután zongorázd végig a lehetőségeket, saját magad és az ő anyagi helyzete függvényében: fizetős szállást keresni neki a ti településeteken, közösen elmenni egy jó turista-célpontba, ismerősöket végigkérdezni, megszállhatna-e valamelyiküknél stb.

A tanulság az, hogy a szüleid képesek a legváratlanabb módon keresztbe tenni neked, soha nem építhetsz az ő ígéretükre. És őket a legkevésbé sem izgatja, ha kellemetlen helyzetbe hoznak ezzel.

máj. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, esetleg félúton valami olcsóbb szállás nincs? Pl panzió, vagy valami?
máj. 25. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Hát mondjuk nekem eszembe nem jutna egy néven megismert vadidegent az otthonomban elszállásolni. Hotel, b&b, akarmi
máj. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
@9, nekem sem, de ezt így az elejétől meg is mondtam volna, nem pedig egy hónapig hitegetem, hogy nyugodtan jöjjön.
máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!