Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyukám haragszik...

Mit tegyek? Anyukám haragszik és kitagadt?

Figyelt kérdés

Anyummék folyton kibeszélnek mindenkit, ha segít akkor a fejedre mondja. Szóval nagyon hosszú lenne le írni mit tettek velünk.

Az történt hogy öcsém otthon lakik még. A nevelő apának folyton Sarkadi cigánynak nevezni (az apukája Sarkadi) inzultálja olyan szinten hogy a gyerek rosszul van állandóan.

Ezt szóvá tette a bátyám és össze veszett velük. Közbe nekünk volt egy csoportunk amiben mindent átt beszéltünk. Sérelmeinket, a sok évnyi szart stb. Anyánk el vette ocsém teloját és átt nézte az üzeneteket. Amiben nem éppen kedvezőket írtunk róla. (neki azért nem mondtam mert nem akartam megbántani, és értelmetlen lenne vele megbeszélni mert támadásnak veszi akkor is ha normálisan állsz hozzá

) Nem tudom mit kell csinálni ilyen helyzetben. Igazat olvasót talán ezért akadt ki.


máj. 25. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Bexartál, mi? 😏

Semmit. Ha anyád nem bírja a kritikát, akkor ez van. Amúgyis egy alacsony intelligenciájú egyénnek tűnik, full toxikus, jobb is ha megszakad a kapcsolatotok. Öcsedet sajnálom csak :( Hogy lehet így ledegeadálni szegényt.

máj. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Hivatalos kitagadáshoz komolyabb indokot szükséges a bíró előtt felmutatni. Például a szülőd életére törtél, kirívóan erkölcstelen életet élsz stb.

Ha ez nem teljesül, akkor van egy köteles rész, amit a szülő köteles rád hagyni.

Ezt persze ki lehet játszani, ha átirat vagy eltékozol dolgokat, nehogy neked jó legyen.

máj. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Arra mennek hogy vesznek fel hitelt el költöznek és öröküljünk hitelt.

Jogosnak jogos minden kritika lehetne több mident is mondani de inkább csak sajnálom őket.

máj. 25. 18:09
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Minden hitelt lehet örökölni. Nem kéred a szüleid halála esetén a vagyonukat ami ezután a banké lesz, így törlesztődik a hitel.


Ha pl felvettek 5 millió hitelt, de 30 milliót ér a házuk, akkor érdemesebb a hitel fizetést továbbvinni.

máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
3. Szerintem te még nagyon fiatal vagy az öcséd is biztos, hogy azért van még otthon, mert kiskorú. A szüleid is max ötvenesek lehetnek, de lehet, hogy még annyi sem. És téged már az foglalkoztat, hogy mi lesz az örökséggel?
máj. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az orokseg elfogadasa nem kotelezo. El is lehet utasitani.
máj. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha a bratyó elszalasztotta, én lehet, mondanám mutternak, hogy ha azt akarja, hogy 3 fiából egy se nézzen majd felé, hajrá, mert ha így folytatja, az öcsétek is inkább megy a híd alá, vagy más kanapéján csövelni, csak látni ne lássa őt. Amúgy öcsétek mennyi idős? Úgy picit könnyebb lenne tanácsot adni, hogy tudjuk, hogy 18 éves-e vagy nem.
máj. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy engem nem érdekel hogy örökölök e vagy sem. Az zavar hogy azért adnak el a házat amit a nagynénénk hagyot ránk hogy ha elmennek semmit ne hagynak ránk. És anyám 26 éve nem dolgozik szült 7 gyereket. Szóval hülyeség lenne be hitelezni magukat úgy hogy fullos házuk van. Amibe elég sokat bele öltek. Nevelő faterom rendszeresen megalázot testileg lelkileg, anyám végig nézte. De az otthon maradt testvéreim miat nem hánytorgatam a múltat.
máj. 25. 22:01
 9/11 A kérdező kommentje:
22 vagyok öcsém 16
máj. 25. 22:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Öcséd egyelőre gyámügyre tud menni, mást nem tud tenni.
máj. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!