Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Toxikus Edesanya hogyan...

Toxikus Edesanya hogyan kezeltetek?

Figyelt kérdés
45 evesen rajottem, hogy az Edesanyam mindig gunyolt, bantott, erzelmileg zsarolt. Terepian nyit fel a szemet. Volt Mas ilyen helyzeten? Hogyan kezelte?

#anya #Mergezo szulo
máj. 26. 09:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Szembesíteném vele, mit tett. Ha nem kér bocsánatot és nem változtat a viselkedésén, akkor megszüntetném vele a kapcsolatot.
máj. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Szembesíteni? :D Minek? Úgyis te vagy a hülye, ő tökéletes hát mit nem értesz ezen (sarcasm)?


Enyém is toxikus volt, verbális abúzus minden nap, vagy épp csenddel verés.


Amint elköltöztem megszakítottam vele minden kapcsolatot (és eljártam pszichológushoz). Tízéve azt sem tudom, mi van vele, de nem is érdekel.

máj. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell szembesíteni, minek? Meg kell szüntetni a kapcsolatot. A gyakorin sok ilyet mesélnek, de egy olyat se, amikor megbánták volna, sőt.
máj. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Miert pontoztátok le az 1.st?
máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Mert nem kell szembesíteni, az értelmetlen, felbosszantó, és megakasztja az elszakadás folyamatát.
máj. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Azért gondoltam,hogy szembesíteném, mert az nekem, az én lelkemnek jót tenne. Ráömleszteném azt a sok negatív dolgot ami bánt és nem bennem fortyogna tovább. kvázi kiadnám magamból a sok sz.rt, ami miatta gyűlik bennem.
máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Az #1 azért lett lepontozva, mert az ilyen emberek elég nagy része aspd-s beteg. Konkrétan még élvezik is, ha szembesítik őket a tetteik következményeivel.
máj. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

A férjem szembesítette a szüleit a tetteikkel, és jót tett neki, mert a teljes tagadás, visszatámadás, áldozathibáztatás ráébresztette arra, hogy nem lesz változás. Úgy érezte,hogy meg kell próbálnia. Valahol mélyen tudta,hogy felesleges, de így egyértelművé vált számára, hogy ez egy megkövült helyzet, merev álláspont, amelyből a bántalmazó nem fog engedni, mert különben az ő egója sérülne.

Most minimalizált kapcsolat van, éppen annyi, amennyi neki komfortos, most jól is van.


Egyébként tényleg felesleges, nem fogja beismerni és nem lesz utána jó fej. Gondolt át,hogy az elengedéshez szükséged van-e erre. Csak ne Te vezess utána haza...

máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%
Inkább a helyesírásodra koncentrálj. Tudom, tudom én is toxikus vagyok.
máj. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Én elkerültem anyámat, néhány havonta ugrottam csak fel hozzá. De néha fél évig felé sem néztem, pedig a közelben lakott. Addig maradtam csak amíg össze nem vesztünk, ez nagyjából 5-10 perc volt. Én egy könyvet kaptam kölcsön, Susan Forward- Mérgező szülők és akkor jöttem rá, hogy anyám nem komplett. Addig ez fel sem tűnt. 10 éve halt meg , de még mindig utálom.
máj. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!