Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezdek a saját lábamra állni...

Kezdek a saját lábamra állni és ezért bűntudatom van a családom miatt. Ti, hogy életétek meg ezt? És hogy kezeltétek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, még a szüleimmel élek, igaz, hogy még az egyetemet nem fejeztem be, de levelezőn tanulok szóval dolgozok mellette, rendesen 8 órában.

Fél éve van párkapcsolatom. Így már alig látnak otthon,mert nem sok a szabadidőm, azt pedig a párommal szeretném tölteni, ő már külön lakik, nála tudunk nyugodtan együtt lenni, vagy elmegyünk ide-oda.

Hétvégén gyakran nála is alszok.

Leginkább anyukám miatt van bűntudatom, mert látom, hogy ez rosszul esik neki. Szokott is celozgatni, hogy legyek már többet itthon. Hiányzok. Ha nem is alszok itthon akkor még annyira se tudok nyugodt lenni. Mindig kapom a megjegyzéseket.

Viszont nem is fogok itthon lakni örökké és úgy érzem lelkileg ez nagyon megfog viselni, mert tudom, hogy rossz lesz anyukámnak. Jól érzem magam itthon, de ezzel az érzéssel akkora teher nekem ez az egész:(

És sokszor már ezért nem is akarok a párommal aludni vagy lemondok programot, amit amúgy nagyon szeretnék, de nem tudnám már jólerezni magam. A barátommal nincs semmi baj, bár látom, hogy nem igazán kedveli anyukám, de szerintem csak azert, mert zavarja ez a helyzet. Mert nem mondd semmit, hogy mi baja van vele.


2020. jan. 1. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Figyelj. Ez Édesanyádnál természetes viselkedés. Csináld azt, (már ha meg tudod oldani), hogy 2 napot otthon vagy, 2 napot a párodnál. Oszd be az idődet.

Anyudnak pedig megmondhatod nyugodtan, hogy számíthat rád, de nem akarsz a szokányja szélén ülni, és várni a csodára. Ennyit tudok tanácsolni, drága Ismeretlen Barátom.

2020. jan. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Felnőttél. A szülőnek az a dolga, hogy az újszülöttségtől a felnőttségéig neveljen egy gyereket. Ezt megtette. Innentől kezdve te éled a saját életedet, neki meg az a dolga, hogy ezt tudomásul vegye. Ezt a csatát neki kell megvívnia saját magával. De nem veled.
2020. jan. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
A te erzeseid is termeszetesek. En is nagyon szerettem otthon lakni.
2020. jan. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A legtöbb este itthon vagyok, szoktunk beszélgetni anyukámmal 1-2 órát, vagy tvt nézünk, a lényeg, hogy töltök vele időt. Aztán vannak kivételek, amikor a fél /egész napot itthon töltöm, van amikor ugye a páromnal alszok akkor kevesebbet vagyok itthon. De nem ez a megoldás, mert el fog jönni az idő amikor elkoltozok. És akkor ki lesz?

Apukámmal és a húgommal is nagyon jó a kapcsolatom, de náluk nem érzem ezt, mert ők nem lelkibetegek. És tudom, hogy ha nem itthon fogok lakni akkor is tartjuk majd a kapcsolatot. Tehát nekem nem az elszakadás okoz gondot, hanem amikor azt látom, hogy emiatt kikeszul a másik.

2020. jan. 2. 00:49
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Ez van, amikor a szülők nem szeretik egymást, csak a gyerek vagy anyagiak miatt maradnak együtt. Az én szüleim pl. totál nem hiányolnak senkit sem, olyan jól elvannak együtt, imádják egymást. Fogsz még szívni eleget a drága anyukával.
2020. jan. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

"Leginkább anyukám miatt van bűntudatom, mert látom, hogy ez rosszul esik neki. Szokott is celozgatni, hogy legyek már többet itthon. Hiányzok. Ha nem is alszok itthon akkor még annyira se tudok nyugodt lenni. Mindig kapom a megjegyzéseket."


Anyuka bűntudatkeltő, és érzelmi zsaroló. Olvass utána.

Le kell válni anyuicról, és nem tud semmivel sem zsarolni. Felnőtt fiatal nő vagy, a saját életedet keresed, építed, ez a természetes. Amit anyád csinál, az nem az.


Eszedbe se jusson a zsarolónak engedni, mert szétveri a kapcsolataidat! Menj csak programokra, menj a sráccal és érezd jólé magad - BŰNTUDAT NÉLKÜL! És ez fontos.


Te semmi rosszat nem tettél, tehát nem lehet rendes bűntudatod, csakis hamis bűntudatod, amit a mama lehetetlen, önző, túlvédő, érzelmi zsraoló viselkedése okoz benned.

2020. jan. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad engedni az érzelmi zsarolásnak, mert téged fog tönkretenni.

Nekem is volt, hogy mikor mentem volna céges buliba akkor előtte 2 órával előadta, hogy ő milyen beteg ne menjek. Sima megfázás volt. Vagy hogy mikor szombaton mentem volna haverokkal akkor mondta, hogy ne menjek már inkább legyek itthon hétvégén.

Sajnos néha engedtem neki és ez meg is látszik. Itt vagyok 30 évesen, haverom nincs, párkapcsolatom se és nehezen teremtek kapcsolatot bárkivel.

30F

2020. jan. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, anyukád is annakidején elköltözött a saját anyjától... Ugyanezt teszed te is.


Sima érzelmi zsarolás... Kellene neku vmi elfoglaltság, hobbi.

2020. jan. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy írják, ne hagyd, hogy anyád zsaroljon. Az élet rendje, hogy a gyerek leválik a szülőről, mint ahogy a szülő is levált a saját szüleiről.


Én anyám még 30 évesen is rákérdezett, hogy hogy képzelem el a jövőmet, nem-e akarok haza költözni. Megmondtam, hogy eszembe sincs.

2020. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!