Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról,...

Mi a véleményetek arról, amikor egy gyermek a szülő fejéhez vágja, hogy "már többet vagyok nálad a kórházban, mint a saját gyerekemnél, aki egy nagyvárosban él"?

Figyelt kérdés
Mióta egyedül maradt az édesanyja /2 év/ azóta állandóan történik valami baj a mamával. Többször volt már kórházban.Egy egyébként a városszélén lakik, csak busszal lehet kijutni vagy kocsival. Lehetséges,hogy most már teher a mama, mert nem tudja úgy ellátni magát és a tata sem él. Addig nem kellett segíteni,mert a két idős megoldotta együtt.De mostmár egyedül, közelebb a 80-hoz,nehezen mozogva már sajnos nem tudj egyedül ellátni magát. Egy szülő már ilyenkor lehet,hogy csak teher?

2012. febr. 28. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Bár szerencsére még nem vagyok ilyen helyzetben, de őszintén remélem, hogy nekem nem lesz teher. Én sem voltam teher amikor pelenkázni, etetni kellett, amikor hajnalig sírtam a fogam miatt.

Én a családomban is azt látom, hogy ha a nagyszüleimmel baj van, akkor anyuék rohannak segíteni, bevásárolnak, takarítanak. Egyik nagypapámnak szívműtétje volt 3 hónapja. És ettől függetlenül van idejük rám és az unokájukra is :-) Hozzáállás és szervezés kérdése.

2012. febr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Hogy lehet ilyet mondani hogy teher lenne egy idős ember???!!!!


B@sszus örülhetnénk hogy legalább még itt él köztünk!!!!


Igaz, mindenki már beállítottságú, mindenki másképp szocializálódott, mindenkinek más az értékrendje.

Nekem soha nem teher egyetlen idős ember sem!!! A 90 éves bácsikámat etetem, öltöztetem, viszem sétálni hetente amikor ráérek és amikor jó idő van.


Most arra tettem fel az életem hogy idősekkel foglalkozom, akik egyedül vannak, nekik is jár a törődés a szeretet, a figyelem. Félnek egyedül, nincs kihez szólniuk, nehezen jutnak el vagy sehogy sem boltba, orvoshoz stb. Én figyelni fogok rájuk minden nap, valaki semmi mást nem vár csak egy-két jó szót, hogy ne kelljen rettegnie ha baj van nincs aki segítsen neki.


Ha valaki így áll hozzá az idős emberekhez mint akiről írtál kérdező, kiváncsi lennék majd mi lesz ha az az illető öregszik meg magányosan egyedül úgy hogy koloncnak tartja a családja!

2012. febr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 EagleHUN ***** válasza:
100%

Az előző hozzászólóval egyetértésben annyit tennék hozzá, hogy ha a távolság probléma és van hely akkor vagy ti vagy a többi gyermeke közül valaki(ha van) vegye magához. A hivatalos gondozásért + pénz is jár ha jól tudom!

Ha nincs hely és mód az gáz, akkor marad a napi járkálás hozzá, esetleg felosztva többek közt. Vagy a legrosszabb lehetőség az idősek otthona. Ha nem tudja ellátni magát és felügyeletre szorul egyedül nem maradhat. És semmiképp ne vágd a fejéhez hogy teher!

2012. febr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem is azért mert tehr, hanem mert egy embernek fáj azt látni, hogy a szülője aki mindíg mellette állt, megvédte, ápolta mikor beteg volt, ilyen állapotban van. Nekem a nagymamám rákos. Nem tudnak rajta segíteni. Ki kellett venni a végbelét, mert bevérzett. Édesanyám (a menye) cseréli a sztómás(?) tasakot az oldalán, fürdeti, néha eteti, adagolja a gyógyszerét. A nagyim telljesen össze van törve. Megalázó neki ez. Ott sír, meg kéri a bocsánatot mindenért. Sokat volt velem mikor kicsi voltam és anya dolgozott. Szinte az anyám volt. Minden este, ha ott voltam sírógörccsel alszom el. Azt vettem észre, hogy nem bírok ott lenni, mosolyogni, de nem tudom melyik látogatás lenne az utolsó. Ha a lányom csinál valami újat, akkor szaladok át vele, hogy nehogy elkéssek és a nagyi ne tudja meg.
2012. febr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egyetértek veletek kedves előző hozzászólók. Azonban, a mi családunkban anyukám részéről én is úgy érzem, hogy már teher neki az idősebb korosztály. nem mondja, de biztos vagyok benne. a család több tagból áll, de ő az egyetlen, akihez a két nagymama és 1 nagypapa, valamint anyukám nénje (aki már pár hónapja hozzánk is költözött) szól, hogyha kell valami, pl.: bevásárolni, ruhát mosni (amit ugye el kell hozni tőlük, megszáritani és vissza vinni), segiteni a ház körül, és legfőképpen kórházba, illetve orvoshoz vinni őket. igen ám, csak hogy ő saját magának is rengeteg baja van, gerincsérvtől kezdve, vizesedések, rendszeres rosszullétek és még dolgoznia is kell. anyukám nagyon szereti a szüleit, de már nagyon sok neki, én úgy érzem. és ez azt hiszem ilyen felállásban érthető is. néha nem elég, amit egyszerűen látunk, a dolgok mögé is kell nézni. jah, és én már nem élek otthon, de az öcsém még mindig ott van, akiről szintén gondoskodnia kell.
2012. febr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon nehéz helyzet mindkét részről. Nekem rokoni kapcsolat a fent leírtak. Nehéz hallgatni,amikor mondják a felnőtt gyerekek,hogy "miért pont hozzám?" a városi életbe már nem illenek az egyszerü falun,tanyán élő idős emberek.A gyerekek párja, már azt a szót is kimondta, hogy "nem csinálunk az otthonunkból szociális otthont"!Nem lehetne az ilyen nehéz helyzeteket legalább úgy intézni, hogy a szülő ne legyen részese a vitának?
2012. febr. 28. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!