Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem a nevelő faterom?

Hogyan kezeljem a nevelő faterom?

Figyelt kérdés

Nem vagyok gyűlölködő, nincsenek haragosaim, de a nevelőfaterom más, már a jelenlétével is. 11 éve van velünk, de a kettőnk kapcsolata egyenlő a nullával. Régebben jobb volt, de már akkor veszekedtünk (képes volt 12 éve skoromban baromságok miatt vitatkozni) , ma már egy napi "szia" és kész. Testvéremmel jobban kijön, folyton ajnározza, dicséri, látványosan jól kijön vele, hozzám meg csak akkor szól normálisan, ha szívesség kell neki (amit mindig megcsinálok). Csak lecse..ni és belém kötni tud (pl: miért nem ide tetted, miért ülsz az asztalon stb). Sosem volt elismerő szava, sőt, sosem kért bocsánatot. Szurkálódik, amit azt hiszi poénnak veszem, és ha megemelem a szavam, már nem tetszik neki. Sokszor olyan hangnemben beszél (és csúnyán néz), amit nem engednék meg másnak. Megesik, hogy kérdez valamit, amit nem hallok, mert nem képes értelmesen beszélni velem. Ha visszakérdezek, akkor azt kötekedésnek veszi. Felnőttem időközben és ideje lenne kiállnom magamért, de anyukám miatt nem teszem. Ha vitáznak, az esetek nagy részében miattam. m,ert anyu nem foglal álláspontot. Kijelentette, hogy nem vitatkozik emiatt többé. Félévente van egy vita, pár napig normális, aztán minden a régi. Kicsit jártas vagyok a pszichológiában, és szerintem ez az ember féltékeny, és próbál tuldominálni, anyukám miatt. Apám korán elment, nélküle nőttem fel és egy ideig én voltam a "férfi" és ez a mai nap is megmutatkozik néha. Sokszor ha beszélek anyuval, túlkompenzál a csávó, odajön okoskodni, a szavamba vág stb. Egy dominancia harc folyik, amit én nem akarok, mert van saját bajom. Csak akkor van ez ha anyám nincs otthon. Ha otthon van, fülét farkát behúzza. Az egyetlen, amit becsülök benne az, hogy nem issza el a pénzét, és nem veri anyámat (nem értem mit eszik a pasason), de csak ennyi. Amíg anyu boldog, addig csöndben maradok. Nem tudom milyen az apakép, de ha ilyen, akkor ebből nem kérek. Én is hibás vagyok, de többnyire igazságtalannak érzem a dolgokat, és már a légköre is frusztrál.


Köszi, hogy elolvastad!



2012. jún. 8. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?Nem oldható meg,hogy saját lábra állj?

Ha kötekszik, ne vedd el..egyik füleden be,másikon ki.

2012. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet, de érzem a villámokat a levegőben, és nem tudok meglenni vele 1 szobában.
2012. jún. 8. 15:58
 3/5 anonim ***** válasza:

" Nem tudom milyen az apakép, de ha ilyen, akkor ebből nem kérek."


Te is tudod, hogy nem ilyen. De vannak rosszabb emberek is.

2012. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Apám rosszabb volt, szóval nem tudom....

De ez arra sarkall, hogy egyszer minta apa legyek.

2012. jún. 9. 14:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is negatív apa-képem van gyerekkoromból.

Ma nagycsaládosként nem mondom hogy minta apa vagyok de nem hagytam el a családomat, nejemet soha senkiért.

Ne hibáztasd magadat a történtekért. Mind az ami ért lehet -ha te is akarod- javadra fordul. A negatív példákból is lehet tanulni, és jól jöhet még az élet rögös útjain mind az amit mostanáig átéltél. e

A konfliktusokat kerüld ez jó edzés a tolerancia megszerzéséhez.

2012. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!