Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem apám megjegyzé...

Hogyan kezeljem apám megjegyzéseit?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem, orvosira jelentkeztem, de a második nyelvvizsgám nem lett meg, így nem valószínű hogy felvesznek. Korábban mondta, hogy nincs semmi baj, ha kihagyok egy évet. Viszont apám karácsony óta munkanélküli. Azóta folyamatosan azt hajtja, hogy menjek el dolgozni, mert nincs pénz. Én el is mennék, főleg most, hogy befejeződött az iskola, de nem tudok sehova elmenni. Diákmunkás, munkaügyi központok, ismerősök ezeket már végigjártam, interneten, újságban minden nap nézem. Akár takarítani is elmennék, de nincs lehetőségem. Jelenleg ott tartunk, hogy apám munkanélkülijéből meg tudnánk élni, de nem tudja beosztani a pénzt, így most hónap végére egy centünk se maradt. Hogyan értethetném meg vele, hogy én próbálkozom, de nincs munka? Ma összevesztünk, mert szerinte miattam kerültünk oda, ahol most vagyunk. Tudom, hogy a pénz miatt ideges és azért mondta, de már ott tartok, hogy kerülöm a saját apámat a házban, mert amikor találkozunk, mindig felhozza, hogy nem dolgozom. Ráadásul mióta egy hete meg van az érettségim, azóta tényleg minden percben ezt hallom tőle.

2012. jún. 28. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz vissza, hogy o miért nem dolgozik? Miért nem keres munkát?
2012. jún. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az 1. válaszolónak! Egy apa feladata,hogy biztosítja gyermekének a jövőjét! Főleg,hogy komoly céljaid vannak.Lássuk be,hogy egy orvosi egyetem,nem kis falat!

Beszéld meg vele,hogy te próbálkozol,de nem megy.Főleg,hogy a munkanélkülije is elég lenne számotokra.Nézzen csak magára,már bocsánat.

2012. jún. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

apád is ugyanúgy kereshetne munkát mint te. ezt nyugodtan mondd meg neki szépen higgadtan.

üljetek le az internet elé ketten, írjatok mindketten egy-egy csinos önéletrajzot, és küldjétek minden olyan helyre, ahova van esély bekerülni a végzettségetekkel.

édesanyád dolgozik? vagy nem veletek él?

2012. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Nagyváros v. kisváros? Azért kérdem, mert (és esküszöm, hogy nem akarok rosszindulatú lenni) én ezt a dumát, hogy nincs munka, mármint diákmunka nem hiszem el...én egy kisvárosban élek, 3 diákszövetkezethez vagyok bejelentkezve és mindegyiknél akadna munka...mindegyiknél, árufeltöltő, pénztáros, takarítás egy gyárban, irodai munka, minden amit el tudsz képzelni. És ez egy kisvárosban van...úgyhogy vagy te csinálsz valamit rosszul, vagy nem tudom...de nálunk annyi munkalehetőség van, hogy dunát lehetne vele rekeszteni. Jelentkezz be minden szövetkezethez ami ott van a közeledben, nézegesd a facebook oldalukat, hívogasd őket folyamatosan, hidd el, hogy lesz melód...
2012. jún. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15.47 vagyok amúgy bocs az offért, hogy érdemben nem tudtam válaszolni a kérdésedre.
2012. jún. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sorold fel aznap hány hirdetésre jelentkeztél és kérdezd meg ő hány helyen próbálkozott. Na ezután lehet pofázni.
2012. jún. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ne szalaszd el az orovsit.Apád is keressen nyugodtan melót ,ha baj és ne csak a f..át meresze otthon.Az én apám is ilyen fafejü volt csak leszoktattam róla,hogy addig nekem ne pofázzon mig több pénzt keresek mint Ő.Szó nélkül kijöttem külföldre és azt sem mondtam neki,hogy kinyalhatod.
2012. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyszerűek a válaszok, de még a kérdező mindig otthon lakik, és az apja munkanélkijéből élnek.Húzz el Ausztriába, egy év, ha bírod a kemény melót, lakást veszel,mikor hazajössz.
2012. jún. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos hiába próbálom meggyőzni, hogy keresek munkát, valahogy nem sikerül. Egyébként neki ez lenne az utolsó éve, mármint nyugdíjig, így ő már nem is nagyon próbálkozik. Ahol idáig dolgozott cég, ott most az összes munkálat áll, maximum még oda van esély, hogy visszaveszik, ha újra beindulna a munka, bár erre nem sok esély van. Egyébként ő idáig külföldön dolgozott, azért mondom, hogy meg tudnánk élni így is, mert még most is többet kap, mintha a szakmájában itthon dolgozna. Anyum sem dolgozik, öcsém sokat beteg és jobbnak látta itthon maradni vele. Ő járt vele busszal a 100km-re lévő kórházba, ő maradt bent vele. Szerencsére ez már a múlt (bár nem túl távoli) de ez miatt is anyum nem talált rugalmas időbeosztású munkát. Egyébként apum vele is állandóan veszekszik ez miatt.

Valaki írta a diákmunkát, nos mikor bementem legelőször, akkor azért hajtottak el, mert iskola miatt max délután/este tudtam volna dolgozni, most meg azért, mert már nem vagyok tanuló. Hiába, mikor akkor még nem volt meg a szóbelim, mondták hogy nem tudnak velem mit csinálni. A másik helyen felajánlották, hogy ha hozok papírt, hogy felvételt nyertem egyetemre (ami ha sikerülne, akkor is később lenne), akkor ha visszamegyek, be tudnak rakni egy munkára, de számoljak vele, hogy nem valószínű, hogy sorra kerülök, mert mindenkit oda írnak be. Ennyit az itteni diákmunkáról...

De adtam már be önéletrajzot a TESCO-hoz, a McDonalds-hoz, néhány fagyizóba, meg amiket hirdetek, küldök be, de még sosem válaszoltak. Egyébként ebben a hónapban 20 munkát raktak fel összesen különböző oldalakra ebben a városban (amihez nem kell szakma), ebből 10 házalós munka, 5-höz tapasztalat kell, a maradék meg vagy nem válaszolt, vagy már betöltötték az állást.

De apám szerint nem teszek semmit azért, hogy pénzt keressek.

2012. jún. 28. 20:37
 10/11 anonim válasza:
Sajnálom a dolgot!!Mondd apádnak ,hogy dugó van és kapjon a fejéhez ez nem cirkusz,hogy csak kapkod itt a feje után.Kussoljon és értese meg a problémád.Ha sgiteni tudok akkor ha szeretnéd adok egy osztrák meló email cimét ahol én is melózom és van is felvétel!!!!!!!!!Német nyelv vagy angol kell ,de csak az alapok!Irj privátba!!!!
2012. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!