Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem apám megjegyzé...

Hogyan kezeljem apám megjegyzéseit?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem, orvosira jelentkeztem, de a második nyelvvizsgám nem lett meg, így nem valószínű hogy felvesznek. Korábban mondta, hogy nincs semmi baj, ha kihagyok egy évet. Viszont apám karácsony óta munkanélküli. Azóta folyamatosan azt hajtja, hogy menjek el dolgozni, mert nincs pénz. Én el is mennék, főleg most, hogy befejeződött az iskola, de nem tudok sehova elmenni. Diákmunkás, munkaügyi központok, ismerősök ezeket már végigjártam, interneten, újságban minden nap nézem. Akár takarítani is elmennék, de nincs lehetőségem. Jelenleg ott tartunk, hogy apám munkanélkülijéből meg tudnánk élni, de nem tudja beosztani a pénzt, így most hónap végére egy centünk se maradt. Hogyan értethetném meg vele, hogy én próbálkozom, de nincs munka? Ma összevesztünk, mert szerinte miattam kerültünk oda, ahol most vagyunk. Tudom, hogy a pénz miatt ideges és azért mondta, de már ott tartok, hogy kerülöm a saját apámat a házban, mert amikor találkozunk, mindig felhozza, hogy nem dolgozom. Ráadásul mióta egy hete meg van az érettségim, azóta tényleg minden percben ezt hallom tőle.

2012. jún. 28. 15:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy apáddal mit kezdj, viszont a melóval kapcsolatban lenne egy javaslatom. Elvileg az iskolád adhat még neked iskolalátogatási igazolást, miszerint te a 2011/12-es tanévben oda jártál. Én is suli mellett dolgozom, és a nyarak mindig az adott tanévhez tartoztak, akkor is, amikor végeztem gimiben, utána lévő nyáron - a diákszövetkezetek szerint - még élt a gimis jogviszonyom.
2012. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!