Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Szerintetek jogosan...

Szülők! Szerintetek jogosan mérgesek rám?

Figyelt kérdés
Külön élünk a párommal,egy városban a szülőkkel.Mindketten 30on túl.A problémám,hogy amikor építkeztünk,a szülők nem fogadták el,hogy nem támaszkodunk mindenben rájuk,van önálló akaratunk és elképzelésünk.Persze így is sokat segítettek,amiért hálásak vagyunk,de mindig szóvá teszik,h az ő segítségük nem kell.Ez olyan szinten megy,h már nem merem mondani,ha csinálunk vmit,mert az csak úgy jó,ahogy ők mondják az általuk adott szerszámmal,és ha ők segítenek/ha vmi a párom szüleitől van,az szájhúzást kap/Állandó a becsmérlés:nem jó,túl drága,túl sötét,túl élénk.. Most mi tudnánk segíteni,de nem szólnak,h menjünk,pedig mondjuk mindig.Nem lakunk együtt,nekünk is van dolgunk,de szívesen mennénk.Nem tudom,h mikor mit csinálnak,de csak egy telefon lenne.Erre az volt a válasz, h nehogy már ők telefonáljanak,telefonáljunk mi,h kell-e segíteni..de ha beszélünk me nem mondják..Amikor meg készen vannak,akkor a fejünkhöz vágják,h még segíteni se voltunk képesek,ők meg milyen sokat tettek értünk. Tényleg olyan rosszak lennénk? Van jó megoldás?Mire jó ez,h így kikészítenek,mert csak őrlődöm.. (pl barátnőmmel találkoztam -kb félévente ha összejön-erre megkaptam,h de ráérek..) Miért mond ilyet egy szülő?

2012. aug. 27. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem mérgesek jogosan. Idősek, ennyi.
2012. aug. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ez embertípus - soha nem fognak leszokni a nevelésedről.

Ami igazán aggasztó viszont: te hagyod, hogy a párod szüleitől kapott segítségre huzogasság a szájukat. Miért? A párod szüleinek a MUNKÁJA (ha dolgot kaptok, akkor is megdolgoztak a pénzért, amiből vették!) nem elég jó nekik? Mi a különbség munka és munka között? Nem meghúzni kell magad, hanem kiállni a párodért (ami a jelen esetben a szüleit jelenti, mert szerinted neki hogy esik, hogy te nem véded meg?).

Szerintem.

2012. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves második!Igazad van,próbálom védeni őket,mert tényleg nincs okom -és a szülőknek sem-haragudni rájuk.Jönnek első szóra,annyit adnak,amit tudnak /az a bajuk,h én többet kaptam, szerintük a páromnak is kapni kellett volna..kapott,de ezt szerintem nem lehet strigulázni/. Szóval ha védem őket,akkor azzal jönnek,h nekem a szüleim nem a családom?Miért a páromét védem,miért veszem őket semmibe-mármint a szüleim-hiszen nekem akartak jót mindig.. Amit anyósom mond az rossz,teljesen kiforgatják (ő nem kritizál,szerintük azért,mert nem érdekli,h mi van velünk). Valakivek mindig haragban kell lenni,és most mi kerültünk sorra (szerintük párom mesterkedése miatt távolodunk)..

Nem idősek, 50es éveik elején járnak.

2012. aug. 27. 15:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk. Na majd azt nézd meg mi lesz, amikor jön a gyerek! Miért nem adsz cukros teát, miért nem percre pontosan 3 óránként szoptatod, miért nem eheti a főzeléket 3 hónaposan, miért nincs rajta kardigán, stb.
2012. aug. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves 4es!Próbálkozunk a gyerkőccel,örülnék is neki de legbelül félek is,hogy akkor is ez lesz..Szóvátettem viccesen már,h gyerekem előtt is így osztanak majd,erre az volt a válasz,h nehogy azt higgyem,h majd beleszólnak.hiszem ha látom..Nem értem,miért kell családon belül így bonyolítani mindent..Nektek is kitartás..
2012. aug. 27. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!