Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen megoldások vannak...

Milyen megoldások vannak ilyen eset (ek) ben?

Figyelt kérdés
Édesanyám szellemileg és fizikailag lassan,de épül le.Nem tudom,hogy mit fogok tenni,ha állandó felügyeletet igényel?Sajnos 150km-re lakom tőle és albérletben.A fizetésemből nem tudnék még egy otthont is megfizetni.

2012. aug. 30. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Hozzád költöztetni?

Idősek otthona (vész esetben)

2012. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Ha van a mamádnak nyugdíja, vagy valamilyen járadéka, akkor talán bekerülhet egy szociális otthonba. Az ellátás összegét nem fogják rád hárítani. Bár a tendecia az, hogy ezeket az otthonokat folyamatosan megszüntetik. Sajnos embertelen intézkedés ez is, mint annyi más az Orbán érában. Már most el kellene kezdeni intézni, mert évekig is várakoztathatják.
2012. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos semmilyen járadékot nem kap,nyugdíjat sem.Biztos,hogy nem költözne el,ide Bp-re. Plusz ha ide is költözne,én reggel 7-től este 6-7ig nem vagyok itthon.Addig akármi történhetne vele.


Persze,ezek még csak felmerültek bennem,mert látom,hogy egyre rosszabb és nem tudom mi lesz így mondjuk 1év múlva.

2012. aug. 30. 22:00
 4/8 yuda ***** válasza:
37%

Te sem írtad, és más sem, hogy esetleg más testvérnél?

Sokszor ez olyan kézenfekvő, azért írom, mert gyakran a szemünk előtt van a megoldás és nem látjuk. Beszélj a rokonokkal, testvérekkel. Ne csak a tiéddel, ővéivel is. Mégis jobb lenne, ha rokonságban marad, -mármint neki, mint otthonba kerül.

Lehetséges még társasága is lenne és hasznosabbnak érezné magát.

2012. aug. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nincs testvérem.Az ő testvére egy szobásban lakik a feleségével...Más rokon mondjuk szóba jöhet,de azok meg még sokkal messzebb laknak..Azért köszönöm az ötletet.
2012. aug. 30. 22:07
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem költözzön hozzád. a végső esetben pedig a szociális otthon
2012. aug. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Tudom, hogy nem ide kapcsolódik, de megkérdezhetem, hogy hány éves anyukád?
2012. aug. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%
Az lenne a legjobb ha magadhoz költöztetnéd, ha nincs másra pénzed. Ha van rá lehetőség akkor öregek otthona, esetleg kibérelhetsz mellé egy nővért, de ez nem olcsó mulatság. Kórházba semmiféleképpen ne rakd, mert ott csak még jobban leépül, higgy nekem!
2012. aug. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!