Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom, mit tegyek? Anyukám...

Nem tudom, mit tegyek? Anyukám teljesen tönkre tesz lelkileg.

Figyelt kérdés
Rendes család vagyunk, együtt élünk én, apukám, anyukám. A gond az, hogy apa néha kicsit eljár a haverjaival sörözni (egy utcával arrébb). Ilyenkor néha, egy-két óra elteltével anya folyton hívogatja, hülyeségekkel, hogy "kész a kaja, mikor jössz megvárjunk e vele", és hasonlókkal..aztán mintha inna anyu kicsit, vagy valamit beszedne nem tudom, teljesen furcsa lesz, kicsit belassul, mint aki ivott volna, a reakciója más lesz mindenre, sokkal érzékenyebb, összefügéstelenül beszél, elkezd problémázni mindenen, és én ezt már nem bírom, mert ha mondom neki, hogy hagyja abba inkább mondja el mi a baj, ilyen állapotába rákezdd arra, hogy ő milyen rossz anya, meg h biztos vele van a baj, nekünk mi bajunk vele, és bármit mondok nem érti meg, hogy nincs vele baj, csak ezt fejezze be, és már sírok, mikor mondom neki, mert nem bírom, ettől még inkább szarnak hiszi magát, és csak úgy marad abba az egész, ha valahogy erőt veszek magamon, és lenyugtatom, de addigra teljesen olyan mint aki kb be van drogozva.. Apa azt mondja, ne fogllakozzak ilyenkor vele, nem tudunk mit csinálni..de ha apa nincs itthon épp, akkor nekem ezt kell elviselnem, és nem bírom már az ilyen helyzeteket..se enni se tanulni nem bírok így, és ha mondom neki, kezdődik.. nem tudok mit tenni. Ez az utolsó évem suliba, utána párommal szeretnénk albérletbe költözni. De sokszor úgy érzem, fogom magam itt hagyok mindent most..(már leérettségiztem)). De úgy érzem, azzal csak rosszat tennék, mert anya még inkább magába zuhanna.. Így nekem kell ezt elviselnem májusig..nem tudom hogy fogom bírni

2012. szept. 26. 22:10
 1/6 A kérdező kommentje:
De amúgy meg boldogok vagyunk csomót nevetünk együtt meg minden..csak néha bekattan ez a dolog, ha anyának van valami baja valamivel..és teljesen tönkre megy minden akkor.. már olyan szinten nem bírom, hogy össze vissza ver a szívem olyankor, remegek, nem kapok levegőt
2012. szept. 26. 22:31
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem ártana egy teljes kivizsgálás édesanyádnak.

Hátha kiderülne mi a baj, még időbe.

Sajnos az én anyukám is ezt tette egy darabig, aztán megahlt agytumorban.

2012. szept. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

gondolom lelki problémái lehet, lehet megkellene apukáddal beszélnie valamit, nem akarok rosszat irni, de nem fél attól, vagy nem féltékeny apukádra? Nem szed be olyankor nyugtatót?

Depresszió féle lehet, közhelyesen hangzik, lehet nem ártana kineziológus is

2012. szept. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igen lelki dolgok, mert ilyenkor kijön belőle hogy mi volt a munkahelyen stb, de máskor is kérdezzük mi volt, el is mondj a csak esetleg nem olyan részletesen..apunál csak akkor csinálja ezt, ha soká jön, vagy ha olyan emberrel van, akit nem szeretünk bizonyos okokból..ilyenkor percenként hívogatja apát különböző hülye indokokkal, de apa már nem veszi fel aztán, és csak rosszabb.:(

Anyunak hiába mondom ezt, akkor ilyenné válik, orvoshoz nem tudnánk elvinni, mert nem akarna.. Apának mondtam már, hogy kicsit változtasson dolgokon, akkor nem lenne olyan sűrűn ez, de hát..nem megy.:S

Csak nem tudom, hogy bírjam ki májusig, úgy, hogy közbe tanulni is tudjak, és ne készüljek ki..

hiszem ha itt hagynék emiatt mindent, csak még jobban magába zuhanna szerintem.

2012. szept. 26. 23:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez lehet örökletes. A depressziónak van ilyen tünete, de rádob még egy lapáttal, ha örökölt valami idegrendszeri problémát, epilepsziát esetleg. Viszont nem a te dolgod vigyázni rá. Inkább apukádnak kellene ezt felvállalni, hogy megkíméljen téged.
2012. szept. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha leárettségiztél és menni szeretnél, menj. Én tuti nem maradnék ilyen helyen, de ezt neked kell tudnod. Megváltozni nem fog, és olvasva is átjön, hogy nem lehet egyszerű a helyzet.
2012. szept. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!