Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » S. O. S. Igaza van Apámnak...

S. O. S. Igaza van Apámnak abban, hogy kell egy diploma?

Figyelt kérdés

24 éves koromra sikerült meggyőznie,hogy jelentkezzek továbbtanulásra,fizeti.Évek óta unszolt.6 éve érettségiztem,majd letettem egy szakmát és inkább dolgoztam.Ha egy évben csak pár alkalommal találkoztunk,akkor is mindig ezzel jött. Most itt vagyok első vizsgaidőszakomban és háborúznak az érzéseim... Totálisan kivagyok lelkileg.

Hálásnak kéne lennem,hogy felnőtt létemre is így támogat,pedig évek óta külön életem van.De mégsem vagyok az,illetve tisztelem becsülöm amiért tényleg bármikor ha tanulásról volt szó,anyagilag Ő ott volt (pl.:jogsi!),de ez az egész főiskola úgy érzem Engem most hátráltat. Fel kellett mondanom az aktuális munkahelyemen is,mert összeegyeztethetetlen volt és azóta csak hébe-hóba diákmunkázom.Lehet,hogy pár év múlva úgy döntöttem volna diplomát szeretnék,de nem most.Nem is az az életcélom,hogy diplomás legyek,persze elférne,de nem látom nagy értelmét,mint ahogyan tulajdonképpen Mindenki a családban.Azt hiszik evvel arany életem lesz.

Nekem vannak terveim,céljaim,amiket évek óta tervezgetek.Már nem írom le,mert nem szeretném nagyon hosszúra ezt az érzelmi kavalkádot amiben vagyok.Lényeg,hogy a céljaim megvalósításához nem nagyon lesz szükségem diplomára.


Emberek! Kinek van "igaza"? Mit tanácsoltok?


Köszönöm.



2013. jan. 17. 10:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
78%

Olvasd vissza a kérdésedet! 24 évesen egy nagy gyerek vagy, akit az apja irányít, mi hiába írunk ide bármit neked, úgyis azt teszed majd, amit apád akar.

Ha majd felnősz, nem is lesz szükséged arra, hogy ismét kiírd, mert tudni fogod, mit tegyél.

2013. jan. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
43%
Igaza, de csak akkor, ha okos ember vagy. ha nem, akkor kiválóan elég egy kiváló szakma is, amit kiválóan művelsz. Emberként semmivel sem leszel kevesebb annál, aki diplomákat gyűjtöget, holott sem képessége, sem esze, sem motivációja nincsen az okosság útjára.
2013. jan. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
60%
Miért nem mentél levelezősre ha volt már munkát? Az mellett simán tudnál dolgozni és tanulni. Szerintem igaza van, hosszútávon igen is csak tanulással lehet valamit elérni.
2013. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
74%

Nem igaz, hogy minden esetben kell egy diploma! Mert sokan kitörölhetik vele a hátsófelüket. Kell egy végzettség, ami legyen egy olyan, amivel az ember el tud helyezkedni és tud dolgozni, amivel keresi a pénzt és el tudja tartani akár magát, ha egyedül van, akár a családját, ha családos. Neked egy mind megvolt. És most csak azért dobd fel, hogy legyen egy diplomád, amivel lehet nem is tudsz elhelyezkedni. Ha van egy jó diplomád, amivel el tudsz helyezkedni, hiány van belőle és többet keresel, akkor nagyon jó, ha vagy, de ha az a diploma nem ilyen, akkor nem igaz, hogy kell.

Én a helyedben dolgoznék és nem diplomáznék, hisz a saját keresetedből leszel a magad ura, nem máséból. Ha a munka mellett tudnád gond nélkül csinálni a diplomát, akkor oké, jó, ha van, de így nem jó megoldás szerintem.

2013. jan. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
14 éves korom óta nem lakom otthon. Nekem soha nem mondta/mondhatta meg senki,hogy mit csináljak,nem is bírom elviselni,(egyedül a Páromtól,de ez más tészta) nyilván ezért is vagyok most ilyen frusztrált,mert nem az Én ötletem volt a továbbtanulás! Apunak ez a rábeszélés 6 évébe telt,mint írtam is.Végül a saját döntésem volt,hogy beadom a derekam,választottam egy olyan szakot,ami érdekel és úgy voltam vele,semmi hátrányom nem adódhat ebből.Eddig a vizsgáim fele megvan jó eredménnyel.Tehát az eszemmel és önállóságommal nincs probléma.
2013. jan. 17. 10:52
 6/34 anonim ***** válasza:
25%

Az érzelmi kavalkádot te alakítottad ki, sose lesz jó életed olyan munkával amit utálsz. Az , hogy felmondtad a munkahelyed egy olyan világban ahol a diplomások 80%-a wc papírnak használja az okmányát nagy hülyeségre vall.

Te nem vagy önálló, csak szeretnéd ezt hinni.

2013. jan. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
3-as!Levelezős voltam,de nem lehetett összeegyeztetni,a Munkáltatóm nem preferálta! Ezek után Rektortól kérvényeztem nappalis jogviszonyt-egyéni tanrenddel és így vállalhattam diákmunkát.
2013. jan. 17. 10:54
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
És egyéni tanrend mellett azért nem olyan borzalmas. Akkor tényleg hagyd abba.
2013. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
91%
Milyen szakra jársz?
2013. jan. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Szerintem sosem árt,ha van egy magasabb végzettséget,de csak olyan szakra jelentkezz,ami tényleg érdekel.
2013. jan. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!