Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jobb szülő az, amelyik támogat...

Jobb szülő az, amelyik támogatja, hogy a gyerek divatosan, menő cuccokban járjon, mint aki azt mondja, hogy ez felesleges pénzkidobás?

Figyelt kérdés

Vannak ismerőseim, akiknek a hatalmas gondjuk, hogy 17-18 évesen a szülők nem veszik meg nekik az Iphone5 öt, vagy az Ipadet.

Most nem azokra a szülőkre gondolok, akik az adót nem tudják befizetni, mert érthető, hogy nekik nem ez a gondjuk.

És úgy vannak vele, hogy még a szülő a szemét, mert nem ad ki erre pénzt.

Mondjuk logikus, hogy hiába az Iphone 5 200ezerért, majd jön az Iphone 6 megint 200 ért, és azt is meg kell venni...

De vannak azok a szülők, akik ezt támogatják, hogy a gyerek drága cuccokban járjon, és legyen a legmenőbb cucca.

Ezek a jobb fej szülők? Akinek olyan a szülője, hogy így megkap minden drága holmit, annak jobb gyerek kora van/volt?



2013. máj. 22. 14:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem, ezek a gazdagabb szülők. Ha megtehetném se venném meg ezeket a vackokat, és az a gyerek akinek emiatt sír a szája az nem normális!
2013. máj. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez emberfüggő, nem attól lesz jó/rossz szülő, hogy megveszi-e az ájfónt, vagy sem, hiába megteheti. Ez ennél összetettebb dolog.


Én személyszerint, ha tellene rá, akkor kötném valamihez - mondjuk ha jó jegyeket hoz haza a félévben és igyekszik, akkor megkaphatja a telefont, de vigyáz rá. Egyébként a 4-es iphone majd' 3 éve jött ki, szóval ha 3 évig elvan az újjal, akkor azt mondom jólvan.


Én úgy vagyok vele, hogy mindent nem kell hozzávágni a gyerekhez, de mindent megtagadni sem kell tőle. Persze ez sokmindentől függ. Ha pl. az anyuka-apuka gucciban jár és hetente fogadásokra meg bankettekre, akkor nyilvánvaló, hogy a gyerekre sem adhatnak new yorkeres cuccokat, mert ez már presztízskérdés. Ha meg csak szimplán jómódúak, de normálisan élnek, akkor úgy gondolom, hogy a gyereknek sem kellene armani cuccokért nyavajogni.

2013. máj. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
nekem még ovis a kislányom,de már ott is megy a "divatozás"én már most félek mi lesz a suliban...én is megveszek minden szükséges dolgot a lányomnak ,de az nem márkafüggő...és nem is értem ezt meg...ugyis kinővi,úgyis jön az újabb,úgyis mindig a másé tetszik:)
2013. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem jobb szülő. De az sem mindegy, hogy milyen végletekben gondolkozunk. Sztem az messze nem jó szülő, aki mondjuk topis, idejétmúlt cuccokban járatja a gyerekét, csak azért, mert az is jó meg "óccsó vót", közben a gyereket cikizik az osztálytársai, és neki sem tetszik az, amit az apja/anyja ráad. De az meg nem neveli meg a gyerekét rendesen a pénz értékére, aki minden túlárazott szemetet megvesz a gyerekének, mert így azt hiszi a gyerek, hogy az neki kijár, meg hogy joga van a többieket kiröhögni, amiért nem a Pradából öltözik, hisztis lesz, hangulatember lesz, önző lesz, beképzelt lesz, az meg senkinek sem jó. Meg kell találni az arany középutat.
2013. máj. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyagilag belefér,akkor ésszerű keretek között kapjon meg sokmindent a gyerek.

Na nem iphone 5-öt amikor ott az egy éves iphone 4 a kezében.

De használható számitógép,normális okostelefon (nem félévente új) az kell. (ipad nem,tablet sem,hisz semmi értelmesre nem használja).

2013. máj. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Mi "gazdagok" vagyunk.

Amiból márkásat ÉS minőségit kap: cipő, kabát, telefon, laptop, fényképező, felszerelések biciklihez.

A többiből van ilyen is, olyan is. Márkásat főleg jutalomból kap vagy a zsebpénzéből vesz.


Amúgy nem hiszem, hogy ettől lesz valaki jó fej szülő. Inkább hogy sok időt tölt a gyerekével, nyitott az ő érdeklődési körére, hajlandó megismerni a barátait és nem úgy kezeli a problémáit, hogy "ilyen apróság miatt hisztizel".

2013. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Aki a gyereke alá dob feleslegesen 200ezret csak mert jól tanul, egy gyenge telefonért amin csak a "márkát" fizeted meg, az elég birka szülő

Persze ezeknek a nagyja addig jut el gondolkodásban hogyha megveszem a gyerekemnek tisztelni fogják és csodálni

Nálunk a környéken van 5 család vagyis inkább rokonság?! Akik sík buták, de 2 szintes modern építésű házba laknak, a 18 éves gyereknek Bmw M6-ja van, de egy fát nem tud kivágni a szerencsétlen Apja, az anyja meg állítólag alig tud főzni a pár fajta kaján kívül valamit...


Engem szvsz nem érdekel mivel járkál meg hogy mit nyomkod a kezében, de dolgozzon megérte, menjen suli mellett 8órába dolgozni havi 70ér

Van ismerősöm aki megdolgozik a cuccaiért, együtt dolgozunk, na tőle nem sajnálnám az iphone 5-öt se


A családomban van sajnos olyan anyai ági rokonunk ahol az egyszem fiú gyerek most kamaszodik és kell neki minden apja f*sza, meg is kapja de mellette úgy beszél a nagyijával meg otthon az apjáékkal hogy én már rég szájon vágtam volna, ide illik az hogy nem minden a szülői támogatás mellette lehet g*ci sz*r alak a gyerekből

20/F

2013. máj. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

Nem jobb, de én is azt mondom, hogy nem kell ezen rágódni. Ha megteheti, nekem nem fáj. Szerintem ha normálisan él valaki, akkor a szép ruha, működő telefon, számítógép megengedett és nincs vele semmi gond. A hiszti sehol sem menő, így az nevelés kérdése.

A szerényebben élőknél is lehet jól öltözködni, mi pl. sosem voltunk gazdagok, sőt, anyu egyedül nevelt, de mindig olyan ruhákat kaptam, amiket megdicsért mindenki, nem 10 ezerért vett nekem egybe ruhát, hanem mondjuk max 2-ért, de az olyan volt, hogy jól állt és mindenhez ment. Van, aki viszont megveszi a 3 ezer forintos gagyi, csillámos kínai felsőt és sajnáltatja magát, hogy nincs pénze márkásabbra, pedig csak egy kis ízlés kéne.

2013. máj. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

én sok mindent logikusabbnak látok ha drágább (nem vagyunk gazdagok)

de tudom, hogy egy nike cipő talp kiképzése ideálisabb és kevesebb baja lehet a gyerekem lábának mint egy kínaistól.

A kínait hordja pár hónapig és szétrúgja a nikeban motorozik (ez a lábbal hajtós motor) és nem megy szét pedig koptatja az orrát...

Ruhákból lonsdale-t veszek vagy adidas slazenger oka: nem kopik hiába mosom minden nap, nem nyúlik a nyaka, és évekre tervezik azaz 3-4 éveseknek tehát egy pár ezres póló nem úgy néz ki mint a kínai, hogy hazahozom és varrhatom...

Volt a kézzel készült magyar termékek (azok is iszonyat tartósak)

De nekem ez jött be.

Páromnak csak pierre cardin-t lee coopert stb veszünk mert tartós... Hiába mosom a 2 éves pólói még mindig vadi újnak néznek ki...

Külföldről behozatom félévente egyszer van egy ruhatár után töltés (kiszakad az oviban, eltünik a ruha stb) Párom összecseszi valamivel és akkor visszapótlunk pár darabot... Ilyenkor 3-4 családdal összeállunk és úgy rendelünk mert 3500 a postaköltség...


Egy slazenger póló a gyereknek 100%pamut 700 forint 1 éve nyúzza őket semmi baja...

lonsdale póló 1000 forint a 2 darabos szett 1500

lonsdale melegítő 3-5000 ig.

cipők nike puma adidas 3-5000ig (felnőtt persze drágább)

pulóverek 2000 körül (everlast lonsdale)

kabát 5000nél már kapható

sapik táskák stb...

olyan árban van angliában, mint itthon a kínais cuccok...

2013. máj. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%

az a jó szülő, amelyik megtanítja a gyerekének a pénz értékét.

kapjon minőségi dolgokat, ha kell, akkor márkásat, de legyen egy prioritás. tehát ne járjon szakadt cipőben, csak azért hogy a kezében legyen az ájfón.


mi sem voltunk egetverően gazdagok, de anyám a cipőre és a kabátra mindig tett el pénzt, mert tudta, h sokat számít egészség szempontjából is.

12 évesen számítógépet, 13 évesen mobilt kaptam. ezekből sem a legdrágábbat, mégis örültem mint majom a farkának :)


remélem majd sikerül megtanítani a saját gyerekemnek is, hogy mik a valódi értékek az életben.

2013. máj. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!