Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zavarja a férjemet, ha...

Miért zavarja a férjemet, ha más nyelven beszélek a gyerekünkkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 éve vagyok házas. A férjem olasz, Rómában lakunk a közös 2 éves gyermekünkkel. Mivel 3 nyelven beszélek anyanyelvi szinten (olasz, angol és orosz) ezért arra gondoltam, hogy néha-néha tanítgatnám a fiúnkat nem csak az olaszra, hanem mondjuk magyarul illetve angolul is beszélgetnék vele. Szerintem ez csak a hasznára válhatna a jövőben.


A problémám az, hogy a férjem szinte tajtékzik, amikor meghallja, hogy nem olaszul beszélek a gyerekkel. Rákérdeztem már, hogy miért akad ki ennyire, hiszen szerintem ebben semmi rossz nincs. A gyerek teljesen jól beszél olaszul, néhány nyelvtani hibát kivéve (hiszen még csak 2 éves...), de úgy gondolom, hogy ha van lehetősége általam, hogy még a suli előtt talán ismereteket szerezzen más nyelvekből, akkor miért ne?!


Persze, itt most nem arra gondolok, hogy ráömlesztem az egészet, csak 1-2 szót, mondatot.


De iszonyatosan ki szokott borulni a férjem, ha meghallja. Tökéletes példa: valamelyik nap kinn voltunk a játszótéren, és hintázás közben megtanítottam neki a Hinta palintát énekelni.

Mikor este hazaértünk, otthon, játszás közben énekelgette és ebből is hatalmas veszekedés lett, hogy én biztos csúnya szavakra tanítom a gyereket... Nekem az az álláspontom, hogy zavarja, hogy nem érti amit a gyereknek mondok / amit a gyerek mond. Ezt ő szüntelenül tagadja, mindig csak azt mondja, hogy nincs rá szüksége, stb...


Volt már valaki hasonló szituációban? Tudnátok valami tanácsot adni?


Köszönöm!



2013. máj. 17. 18:18
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%

Az ilyen vegyes házasságban született gyerekek általában két három nyelven beszélnek folyékonyan, mindkét szülővel a saját anyanyelvükön.

Most a párod vagy ki akarja sajátítani, vagy szégyelli, hogy magyar vagy?

2013. máj. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
68%
Kicsit OFF, de mit jelent a váffánkúló?
2013. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
26%

EZt neked kell a ferjeddel megbeszelned, hiszen meseket, dalocskakat lehetne tanitani neki, de nem tobb nyelven, mint angol, orosz,

most legyen csak a magyar az olasz mellett pl. TE hiaba akarnal mast, ha a gyerek edesapja nem jarul hozza, s te ott nem a sajat hazadban vagy, ezert neked kell alkalmazkod jelenleg.

2013. máj. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Igazából sosem ad rendes magyarázatot arra, hogy miért. Állandóan azt kapom, hogy nincs szükség rá, stb... Amúgy azt jelent, hogy "Menj a p*csába" :D
2013. máj. 17. 18:23
 5/37 anonim ***** válasza:
94%
a gyereknek a magyar az anyanyelve ha jól sejtem. Joga van megtanulni. Nekem apán német, anyám magyar, minkét nyelvet beszélem. Az apai nagyszülőkkel németül beszélek mert nem értik a magyar nyelvet, de apámmal pl. már magyarul (is).
2013. máj. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

A lányom óvodai csoporttársának az apja olasz, az anyja magyar, pont mint nálatok. A gyerek az anyjával magyarul, az apjával olaszul beszél, észrevétlenül váltogatva a két nyelvet! Egyszer az öltözőben anyuka (aki szintén jól beszél olaszul) olasz nyelven szólt a gyerekhez, mire az rászólt: Anya, beszélj rendesen!


A srác simán két nyelvű, de hozzá kapcsolja a nyelveket a szüleihez. Gondolom később már nem lesz ilyen gondja!


A férjed meg egy önző soviniszta disznó!


Már bocsánat!

2013. máj. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
93%

Elöször egy megjegyzés: CSAK egy nyelvre tanitsd a gyereket az olaszon kivül, mert egyszerre többet nehezen tanul meg. Ugyanis töbnyelvü nevelésnél nagyon fontos, hogy a gyerek tudja, mikor melyik nyelv van soron. Pl. az anya az egyik, az apa a másik nyelven beszél vele, akkor tudja, hogy az egyik az anyához,a másik az apához kapcsolódik. (Ha egy harmadik nyelvet is kellene tanulnia, akkor azt egy harmadik személyhez célszerü kötni) Vagy lehet olyan szabályzás, hogy ha az anyával kettesben vannak, akkor magyarul, ha az apa is ott van, akkot olaszul beszéltek - ekkor helyzettöl függö a nyelv, de a gyereknek egyértelmü, hogy mikor melyik van soron.


Az apával neked kellene tisztázni, hogy a gyerek nemcsak olasz, hanem magyar is, és ezért azt a nyelvet is kellene neki tudnia (ha vannak magyar nagyszülök, akkor végképp).

De ezt a helyedben már a gyerek születése elött megbeszéltem volna vele, és ha nem akar belemenni, akkor erösen átgondoltam volna, hogy van-e értelme a kapcsolatnak.)


Szerintem vagy az zavarja, hogy ö nem érti - ebben az esetben öt is taníthatnád, vagy pedig az olaszt mint nyelvet és mint népet magasabbrendünek tartja a magyarnál. Ebben az esetben legfeljebb otthagyni tudod, vagy állandul a veszekedés.

2013. máj. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Elbeszélgetnék kicsit a férjemmel. Vagyis elbeszélgettem volna még a gyerek előtt arról, hogy igenis kétnyelvű lesz. Nincs rá szüksége esetleg neki....a gyereknek lesz. Konkrétan leszarnám mit gondol erről.
2013. máj. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is gondoltam már rá, hogy talán a magyarságom miatt zavarja, vagy szimplán csak az, hogy nem érti. Már felvetettem azt is, hogy szívesen megtanítok neki is pár dolgot, amit a gyereknek, de hallani sem akar róla. Sehogy nem hajlandó kompromisszumot kötni. Számomra ez így nagyon kellemetlen. Mindenképp szeretném, hogy a gyerekem tudjon magyarul. Ez nem is kérdés. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, már akkor közöltem. Akkor nem ellenkezett, viszont most...
2013. máj. 17. 18:31
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezert nem kellett nekem soha olasz.


Sajnos itt van a vagy megszoksz, vagy megszoksz helyzet.

Foleg ha deli vagy sziciliai.


Kerdesedre valaszolva: Szerintem igaza van az 1-es valaszolonak. Es valoszinuleg nem akarja, hogy kesobb ugy tudj a kisgyerekkel beszelni, hogy egy kukkot sem ert sem o, sem a csaladja.


Mert a nyelv fegyver.


Sajnallak.

2013. máj. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!