Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nagy szám, csodála...

Miért olyan nagy szám, csodálatra méltó ha egy férfi egyedül neveli a gyerekét?

Figyelt kérdés

Egy kollégám maradt egyedül a 4 éves fiával. Azóta a kolléganők odavannak érte. Még az is, aki korábban olyat mondott hogy "engem bottal sem piszkálhatna meg" és hasonlók.


Ez tényleg olyan nagy dolog?


2013. máj. 22. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy dolog hanem a nőkben motoszkál az anya ösztön ami felülírja azt, hogy nem túl szép az illető de tökéletes apa lenne a gyerekemnek.
2013. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés.... :)
2013. máj. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb nőnél ilyenkor beindul valami:)

Unokatestvérem is neveli a két kislányát (picikék még, 3 és 4 évesek) mert a felesége meghalt tavaly. Szépen és csodálatosan neveli őket, de mi mást is tehetne? illetve akkor is szépen nevelné őket ha lenne benne társa. Nem azt mondom, hogy semmi amit tesz, mert nem az, jó apa, és baromi nehéz dolga van. De ugyanilyen nehéz egy a szomszédomnak is, akinek a férje akkor halt meg mikor terhes volt a kisfiával. Nem egyszerű az egyedülálló szülők helyzete, le a kalappal azok előtt akik normális, kimerülések nélkül végig tudják csinálni. Férfiak, nők előtt egyaránt. De valljuk be tényleg nincs más lehetőségük. Most én is azt mondom, hogy ha a férjemmel történne valami fel sem tudnék állni utána a padlóról, nemhogy elvégezni azt a "munkát" a gyerek körül amit most ketten csinálunk. De ha úgy hozná az élet biztos megtenném. Ahogy azt is tudom, hogy a férjem szépen felnevelné őket nélkülem is.

2013. máj. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
És ez miért fáj neked annyira? Ne legyél már ennyire irigy kérdező.
2013. máj. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok. A "munkát" nem csak az ellátásukra értettem természetesen, hanem a nevelésükre, azzal hogy foglalkozunk, játszunk velük, szeretgetjük őket. Ez valóban két embert kíván, nem véletlen van ez így "kitalálva" de ha az élet úgy hozzá egyedül is meg lehet vele birkózni valahogy. De nem szeretném kipróbálni a hogyanját..
2013. máj. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

4: ez nem irigység.

Amit az a férfi csinál az tényleg szép - de igazából nap mint nap egyedülálló anyák ezrei csinálják meg ugyanazt megbecsülés nélkül. És amíg az az apuka esetleg bénázik a vasalóval, addig nekünk ott a lakásfestés, a szerelés, a javítás....

2013. máj. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Éppen ezért ennyire "csodálata méltó". Mert anyák ezrei teszik ezt meg és ez általában az Ő feladatuk is. A férfiakat senki sem úgy képzeli el, mint a gondoskodó anyákat. Így ha egy férfi egyedül van és neveli a gyermekeit, pozitív benyomást kelt egy nőben, úgy érzi az adott férfi jólelkű és megbízható, családcentrikus...stb. Na meg igen, egyfajta anyáskodó érzést is kiválthat. :)
2013. máj. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%
Mert ez tényleg csoda. Ha nem tűnt volna fel, a 80% alkoholista, vagy drogos.
2013. máj. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha lehet statisztikát levonni a GYK tipikus válaszaiból, akkor a férfiaknak jobban elnézett, ha elhagyják a gyerkőcöket, szóval, ha anyuka lép le, és hagyja apukára a gyerekeket, akkor az valamiféle hősi tett, hogy vállalja őket. (ebbe nyilván nem tartozik bele a szeretett társ haláleset miatti elvesztése :S )

Ez nem az én véleményem egyébként, hanem az itt olvasott tipikus válaszokból szűrtem le.

Ha jobban meggondolom, akkor vannak még ilyen tipikus példák. A férfiaknak mindig 2 felmentő oka van a félrelépésre, egyik, hogy az asszony tuti elhanyagolja őt és magát, a másik, hogy végül is csak ösztön.

A férfiaknak más elhagyni a gyerekeket, mivel több mint valószínű, hogy nem is akarta őket, csak a nő erőltette rájuk, vagy véletlenül lett terhes.

Az is baj, ha a férfi alkoholista, de mennyivel súlyosabb bűn ez egy nőtől..

Kár, hogy itt nem lehet az ironikus hangsúlyt éreztetni....

De amúgy ugyanígy fordítva is vannak a nőknek jobban elnézett dolgok. Például ugyanmár miért lenne probléma a hites férjjel felneveltetni a szerető gyerekét, a nőknek nem muszáj beszámolni a megcsalásról, mert akkor tönkremegy a család (WTF???) Ők lehetnek sokáig munkanélküliek, de persze gáz, ha váláskor az a disznó férfi képes a saját tulajdonáért is harcolni a nővel szemben..

Szóval megvan ez mindkét nem esetében, csak kinek mi a szemet szúróbb, és ki mennyire elnéző, vagy éppen elfogult a saját nemével kapcsolatban.

Hál istennek azért gyakran olvasni korrekt és tárgyilagos, nem részrehajló válaszokat is olvasni :)

2013. máj. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem igen az! Legtöbb pasi erre képtelen...
2013. máj. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!