Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt néhány...

Miért csinálja ezt néhány anya a gyermekével?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan kérdést olvasok, amiben arról van szó, hogy az anya, miután szétmentek az apával, utána akadályozza a láthatást. Itt persze nem arra gondolok, amikor az apa agresszív vagy hasonló, hanem amikor normális, és tartani szeretné a kapcsolatot a saját gyermekével. Miért tekintik a saját tulajdonuknak a gyermeket? Nem veszik észre, hogy ezzel mennyit ártanak? És ráadásul pont ezek az anyák tudják annyira hangoztatni, h mennyire szeretik a gyereküket, és mennyi mindent megtesznek érte. Csak épp a saját apjától fosztják meg, vagy esetleg a testvéreitől is, ha az apának van új családja. Arra nem gondolnak, hha velük történik valami, ne adj' isten meghalnak, akkor a gyerekkel mi lesz? Bekerül szerencsétlen egy számára idegen családba, mert az anya tiltotta tőlük. És a legszebb, h az ilyenek ismerősei se szólnak rá, hanem még szítják is, h csak így tovább! Milyen felnőtt lesz az ilyen gyerekből?

2013. máj. 29. 11:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Tudom én is, hogy vannak olyan apák is. Az is megérne egy kérdéskört, de én most az általam említett anyák motivációja érdekelne.
2013. máj. 29. 13:25
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem önreklámozás, de szerintem kérdésem és a kommentek idevágnak.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

2013. máj. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Minden éremnek két oldala van.Vannak apukák akik magukat normális apának gondolják,és úgy gondolják hogy tartani szeretnék a kapcsolatot.A lányomnak egy ilyen apukája van.A normális kapcsolattartást ő úgy gondolja hogy amikor eszébe jutott akkor viszi a gyereket.Nem kéthetente,hanem mondjuk 2 havonta.Nem hívja fel telefonon,sem engem nem hívott fel hogy hogy van a gyerek(erre is van normális válasza persze).Ha elmegy a gyerek,fűt-fát ígér neki-nem anyagiakra gondoltam-amiből szinte soha semmi nem teljesül.A 10 év alatt a lányom ezt annyira megunta hogy nem megy az apjához,amiért az apja őt hibáztatja.Legutolsó az volt a lányomhoz,hogy vegye tudomásul hogy vannak kötelességei a gyerektartás fejében,mégpedig az hogy látogatnia kell az apját.Annyira eltávolodtak egymástól hogy a lányomnak minden baja van ha oda kell menni.Az apja számtalanszor helyezte őt háttérbe(a barátnő miatt),a lányom 90%-ban panaszkodva,sértődötten,rossz kedvvel jött haza.Én sem voltam boldog hogy így láttam a gyerekem.Tiltani nem tiltottam.Az apjával beszéltem többször,és soha nem ő a hibás,csak a lányom és a körülmények.Ha valaki meghallgatná őt be tudná állítani úgy a dolgokat hogy ő egy szegény apuka,és ő az áldozata a helyzetnek.Mint ahogy ezt teszi is.És én is be lehetnék állítva szemét anyukának aki manipulálja a gyereket.Minden eset egyéni.A gyerek viszont később rájön hogy mi az igazság ez biztos.Én úgy gondolom egy igazi apától nem lehetne eltiltani a gyereket,mert az harcol érte,foggal-körömmel.
2013. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

De mi értelme mindig egy ellenpéldát írni, mi köze az itteni kérdéshez.

Igen vannak rossz anyák meg rossz apák,de a kérdezőről látatlanba nem kell ítélkezni. Lassan ott tartunk, hogy ha az apa akar a gyerekével időt tölteni akkor biztos egy szemét láda.

2013. máj. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Én is tudom, hogy vannak ellenpéldák. Illetve mintahogy ott az apának is megvan a maga sztorija, úgy az én általam említett anyáknak is megvan a maga sztorija. Nehéz igazságot tenni. Csak azt nem értem, hha az ember szereti a gyerekét, akkor miért jó neki így viselkedni? Miért nem fogják fel, hogy nemcsak a gyereknek, hanem saját maguknak is jobb, ha normálisan megoldják a helyzetet? Miért jobb a gyűlölködés? Nagyon kíváncsi leszek, h aki miatt részben írtam a kérdésem, ott hogy fognak alakulni a dolgok a későbbiekben.
2013. máj. 30. 08:17
 16/17 anonim ***** válasza:

De miért gondolod hogy az ismerősök nem szólnak?

Én is voltam ilyen helyzetben és nem győztem mondani az egyik barátnőmnek hogy ne saját magát hanem a gyerek érdekeit nézze. Nem hatott rá.

2013. máj. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy például a kislányom anyai nagymamája a kislány előtt mondta rám, h dögöljek meg. Vagy volt olyan is, hogy amikor hívtam a telefonon keresztül hallottam, miket mondanak az anya bnői. Meg amikor kiment külfödre 3 hétre, még a közös ismerősök se szóltak, mert megkérte őket, hogy ne tegyék. Biztos van olyan is, aki esetleg szól neki ezért, de vszínű az a ritkább...
2013. máj. 31. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!