Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez miért van? Miért nem...

Ez miért van? Miért nem hagynak békén?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok jelenleg nappalin egyetemre járok, mellette hétvégén dolgozom. A probléma az, hogy a rokonság minden egyes találkozáskor megkérdezi, hogy van-e valami csaj, egyesek odáig is merészkednek, hogy kicsit kétértelműen megkérdezik mikor nősülök. Ezt ráadásul úgy, hogy már 18 éves korom óta folyamatosan ezzel jönnek. Úgy gondoltam, hogy később leállnak, de ennek semmi jelét nem mutatják. Ráadásul folyamatosan a tanulmányaimról faggatnak, meg, hogy hol fogok dolgozni, most komolyan ennek mi értelme? Azt hittem, hogy ha betöltöm a 18-at akkor már végre csinálhatom amit akarok, most meg kb. úgy érzem magam mint valami óvodás akit folyton ellenőrizni kell.

2013. máj. 29. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Na és mért nem mondod meg nekik ezt?
2013. máj. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elég sok emberről van és tényleg szinte mind egy időben kezdte el. Most menjek oda mindenkihez egyesével.
2013. máj. 29. 19:36
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Miért ne csinálhatnál azt, amit akarsz? Mert érdeklődnek? Kíváncsiak a dolgaidra, mert szeretnek.

Értékelhetnéd hogy van akit érdekelsz. (Soha ne kelljen megtudnod, milyen az, amikor mindenki nagyívben lesz.r)

Nem akarlak megbántani, de nekem ez a probléma egy elkényezetett gyerek hisztijének tűnik.

2013. máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2013. máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem hisztizek, hanem így is eléggé zavar hogy miután végig tanulom a hétköznapokat és végig dolgozom a hétvégéket akkor még ilyen felesleges megfelelési kényszert is zúdítanak rám, holott sokkal jobb lenne ha nem mindig ezzel kezdenék. Ettől sokszor úgy érzem magam mint aki nem felel meg az elvárásaiknak és így nem tudok feloldódni sem köztük.
2013. máj. 29. 19:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Más családja is ilyen, nyugi. Az én családom folyton azzal nyaggatot, hogy biztos azért vagyok fáradt, mert drogozom. Az, hogy egyetemen tanultam és mellette volt két állásom föl sem merült mint fáradtsági faktor... Engem is zavart, de semmit sem tudtam tenni ellene.
2013. máj. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak érdeklődnek nem számonkérnek. Velem is ezt csinálták amikor egyetemre jártam, meg később. Most meg pláne, hogy van egy babám.
2013. máj. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!