Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek, ha régen nagyon jó...

Mi tegyek, ha régen nagyon jó életem volt (anyagiakban), de mostanra tönkrementem, és napi szinten nélkülözök? A családom és a párom ez miatt minden nap veszekszik velem, ez normális?

Figyelt kérdés

Régen olyan életem volt, amit csak a filmekben lehet látni, természetesen ezzel együtt a családom és a párom is kivette ebből a részét(jó oldalát).

De mostanra szó szerint szegény lettem, napi megélhetési problémáim vannak(nem jut kaja sem az asztalra lassan), és már éreztetik velem, a hozzátartozóim is hogy nem tekintenek, így teljes értékű embernek.Addig míg volt pénz addig jó volta, most hogy egy átlag alatti életem van , mint mindenkinek ezelőtt ebben a családban egyből én vagyok a hibás?Azért is hibáztatnak, mert a szüleim nem tudják a számlájukat fizetni?

Ti mit tennétek?

És a párotok is csóró szemétládázik, meg parasztozik egész nap, aki meg régen belőlem élt!



2013. jún. 2. 11:40
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
23%
Kirabolhatsz egy bankot, zálogházat. Dealerkedj. Zsarolj meg valakit. Fenyegetőzz merénylettel, amit pénzért cserébe nem követsz el. Állj ki a sarokra, tenyéssz kecskéket, és add el őket.
2013. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidnek mi köze a te anyagi helyzetedhez? Úgy értem, hogy függ össze a te rosszabb életkörülményed az ő kifizetetlen számláikkal?


Párod meg úgy látszik, csak a pénzedért volt veled, az első nehézségnél már húzza a száját.


Az, meg hogy milyen jelzőkkel illett...inkább nem méltatom a párod, nem szeretnélek megsérteni.

2013. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

első remélem nem komolyan írtad, mert ez amit írtál felbujtásnak minősül ha ez miatt pl bcs van elkövetve és hivatkozásképp a bűnüldöző szerveknél meg van adva h ezt a tanácsot kaptam.

az ilyen jellegű véleményeket kérném mellőzni.

2013. jún. 2. 11:51
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
Mi is lényegesen rosszabb anyagi helyzetben vagyunk, mint pár évvel ezelőtt, de azért még kaja gondjaink nincsenek, viszont már nem megyünk egy évben 3x tengerpartra, max. egyszer, arra is spórolni kell, mégsem mondtam még soha a páromnak, hogy csóró, meg stb. Jó volt együtt a luxus, most is jó az átlagos élet.Majd lesz ez még jobb is, tudjuk, de addig sem egymást molesztáljuk.
2013. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Egy dolgot nem értek. Hogy lehet az, hogy ha régen olyan jól ment, akkor most semmid nincs? Semmi megtakarításod nem volt soha? Mert ha így van, az bizony a te hibád. És ha ma, ebben a helyzetben csak otthon ülsz és keseregsz, amíg a családod próbál életben maradni, pénzt keresni, akkor jogosan dühösek rád. Elnézést, nem biztos, hogy ez a helyzet, de ennyiből semmit nem lehet leszűrni.
2013. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
sajnállak, hogy ilyen emberek vesznek körül.. sajnos nekem se jött be az élet mostanában én is szegényebb vagyok, mint a családom nagy része, emiatt le s néznek, de max csak a hátam mögött beszélnek ki.. ne foglalkozz velük, ha beszólnak magyarázd el nekik, hogy erről nem te tehetsz és tedd hozzá, hogy amíg te tartottad el őket, addig érdekes módon jó voltál nekik.. talán ettől észbe kapnak..
2013. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

a szüleimnek annyi köze hozzá, hogy nincs fedél a fejem felett, ott lakok náluk, de míg volt fizetve általam minden, én voltam a szemük fénye, most meg legszívesebben az emlékeikből is kitörölnének.

természetesen a rám eső részt kifizetem mindenből, de sírnak mint a fürdőskúrvák h ez nincs az nincs, és én tehetek róla!!

a páromat meg inkább nem írom, mert csak jobban idegesebb leszek tőle.

2013. jún. 2. 11:53
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

Ezért van gáz Mo-on.Mert aki megteheti,az nagy lábon él,de nem gondol a jövőjére. Remélem kérdező, ha rendbejössz anyagilag, akkor teszel majd félre pénzt legközelebb.


Amúgy no comment,a párod a paraszt.Én elhagynám tuti.

2013. jún. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Csóró szemétládáznak? :S Hát nem haragudj, de akkor pattanj le onnan. Normális, intelligens emberek nem beszélnek így és nem várják mástól az életük menedzselését, legyen az apa vagy anya, de még a feleség sem hagyatkozhat ennyire csak a férjére az én meglátásom szerint. Volt egy gazdasági válság ugyebár, sokan sokat veszítettek. Az én családomban is van erre példa. Túl kell élni. Muszáj. Új utakat keresni. Külföld, vagy tovább tanulás, ismeretség kiszélesítése. Az a baj, hogy ebben a családod többi része nem támogat, hanem inkább lehúz és így nem lehet boldogan élni! Ha pedig megmérgezik a mindennapjaidat, akkor le kell lépned, sajnos. Persze miután egy hosszú közös beszélgetés sem vezet semmire. Elvégre ha üszkösödik a lábad, azt is levágják..
2013. jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

azzal jön a párom hogy van olyan ismerőse aki vmi állatot több 10 ezer ft-ért vett mi miért nem veszünk?

és ha mondom hogy enni sem tudunk, akkor meg a parasztozással, meg hogy elhagylak, majd leszek olyan emberrel aki mellett nem kell nélkülözni, és ilyenkor megy haza panaszkodni, otthon meg ellenem szítják.

2013. jún. 2. 11:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!