Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jól kereső fiatalok: a szüleit...

Jól kereső fiatalok: a szüleitek féltékenyek, irigyek a fizetésetekre? Normális, hogy anyósom igen? Mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 3. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne mond el a fizetésed:)


Nálunk senki sem tudja ki mennyit keres és így teljesen jól is van. anyu tudja ,ha kell valami megveszem neki ,de nem kér a háztartásba.

Azt sem tudja a családból senki ,hogy lakást akarok venni(vidéken és 4 éve spórolok:)

2013. jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Késő bánat :-( Már tudja.
2013. jún. 3. 18:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul meg a féltékenykedése?
2013. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Milliós fizetésem van, páromnak szintén. Nem tudják forintra pontosan, hogy mennyit keresünk, de látják, hogy nincs anyagi gondunk. Én tudom, hogy édesapám kb. ennyit keres, mint én, így nekik nincs okuk panaszra. A párom szüleinek már lenne, de nem féltékenykednek, legalábbis nem látványosan.
2013. jún. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egészséges családban NEM TÉMA, hogy ki mennyit keres. Bunkó dolog baráttól és rokontól is, ha a tárcádban turkál - akár szó szerint, akár átvitt értelemben.


Irigykedni a saját gyerekére a szülőnek, meg pláne visszataszító.

2013. jún. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindig mondja, hogy milyen igazságtalan hogy ő olyan keveset keres mi meg ilyen sokat. Hogy nem dolgozunk olyan sokat és olya jól, mint ő, így nem is érdemeljük meg.

Vagy hogy biztos nem is ennyit keresünk, hanem van valami illegális jövedelmünk.


Ha veszünk valamit, mindig mondja hogy ő erről 30 év munka után sem álmodhat.

Ha veszünk neki valamit, akkor meg fikázza, hogy biztos lett volna jobb minőségő, drágább, annyit keresünk tőle bezzeg sajnáljuk.

2013. jún. 3. 21:00
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem baj, hogy erről beszélünk. Vagyis eddig nem hittem, hogy baj lehet belőle. Én nem akarom, hogy a gyerekeink számára ez tabutéma legyen.
2013. jún. 3. 21:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, legyél már tökösebb, elvégre te vagy "nyerő" helyzetben, ő van rászorulva a te nagylelkűségedre és nem fordítva. Ha fikázza az ajándékodat, akkor közöld, hogy ez volt az utolsó, ha ennyire nem tud örülni, akkor semmit sem fogsz adni. Ha meggyanúsít, hogy nem legálisan szerzed a pénzt, akkor kérd ki magadnak, hogy a saját házadban sértegessen, emlegesd, hogy ha annak idején tanult volna, akkor ő is vihette volna valamire... Vagy ilyenkor mit szoktál csinálni, ott állsz csendben és nyeled a mérgedet? Olvass be neki és küldd haza! Ha kissé határozottabb lennél, akkor ő is visszavenne, már csak azért is, hogy ne dühítse fel az "aranytojást tojó tyúkot".
2013. jún. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van.

Sokáig nem tudta mennyit keresünk,de egyszer meglátta a bankszámlakivonatunk...

Plussz nem hülye,hitel nélkül vettünk kocsit,lakást,eljárogatunk sokszor nyaralni-telelni.

Anyós meg irigy,mert minimálbért keres.

Segíteni nem lehet neki,mert drágább ajándékot nem fogad el,pénzt nem fogad el,csak sajnáltatni tudja magát,komolyan azt élvezi ha panaszkodhat.

2013. jún. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

Anyám féltékeny a fizunkra. De nagyon is. Anno elrontotta az életét, a hitellel. Nincs munkájuk, mi ott lakunk nálunk, igaz rengeteg adósságot próbáltunk nekik kifizetni, hasztalan. Kidobott pénz.

Szóval rettentő féltékeny a pénzünkre, a mi pénzünkre appellál, hogy mi mennyit keresünk és az a kötelességünk, hogy nekik adjuk a pénzt. Nem is értem hogy lehet ilyen egy szülő..

2013. jún. 8. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!