Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Edesapam munkanelkuli, nincs...

Edesapam munkanelkuli, nincs laksa, sem beveteli forrasa, hogy oldanatok meg az eltartasat? En 1200 km-re elek tole kulfoldon, azt nem szeretnemk hogy hozzamkoltozzon.

Figyelt kérdés
A tanacsotokra lenne szuksegem! Szuleim elvaltak, apam tobb, mint 7 eve munkanelkuli. A mult honapig az edesanyjaval azaz nagyimmal elt egyutt, de sajnos o meghalt, pedig egyetlen egy bejoveteli forrasuk nagyim nyugdija volt. Most egyedul van, haz es bevetel nelkul. Sajnos dolgozni sem akar, igaz 58 eves, ha penzhez jut, nem kepes megtartani, amint lehet, mar kolti is el, nem becsuli. Segitseget persze elvarja, de ha van neki, ugy el mint egy kiraly, amikor nincs ehezik. Ha a terveirol kerdezem, annyit valaszol, megyek a hid ala. Nem tudom mit kellene tennem. Igaz en dolgozom, nem keresek rosszul, de lakast bereln, rezsit fizetni, kajat venni, az nem egy olcso mulatsag, es attol felek akarmennyit adok, soha nem lesz eleg, es soha nem fog a kenyelmi zonabol kimozdulni. Azt elfelejtettem hozzatenni, hogy sajnos az alkoholt sem veti meg, persze ha van ra valo. Valahogy ugy szeretnem megoldani, hogy ne legyek a szivtelen boszorka, aki hagyja ehezni, az utcara koltozni, de azt sem szeretnem, hogy azt erezze, a problemaja meg van oldva, nem kell tennie erte semmit. Ti mit tennetek a helyemben?

2013. jún. 4. 07:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
26%
Mi lett a házzal, amiben lakott?:-o
2013. jún. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A nagyiddal hol éltek? Az nem a nagymamád háza volt, azaz azt apud örökli tehát lakáskérdés kipipálva?
2013. jún. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Sajnos a nagyimnak csak haszonelvezeti joga volt a hazban, mivel apam kb 10 eve eladta mindenki tudta nelkul, es azt sem tudjuk, hogy azzal a penzzel mit csinalt. Tavaly, amikor anyumtol elvaltak, kapott annyi penzt, hogy vegyen egy kisebb hazat, de kb. 2 honap alatt elkoltotte... nok, ital, szorakozas.
2013. jún. 4. 07:36
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Nehéz egy olyan emberen segíteni, aki még saját magán sem akar.
2013. jún. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szenvedélybeteg. Majd lakik a pszichiátrián... pénzt nem szabad adni neki. Menj el egy szenvedélybetegek hozzátartozóinak szóló csoportba! És ott megtanulod, hogy hogyan kell vele bánni, hogy ne árts neki és Magadnak!

Én is munkanélküli vagyok 3 éve, és minden támogatást kijárok a hivataloknál, amit lehet. Ehhez egy kevéske rokoni fix támogatás, és egész jól elvegetálok. Meg lehetne csonálni egy egészséges apukával, hogy egy fix kis összeget adzs neki, de akkor működne ez, ha megőrizte volna akicsi házat és ő is dolgozna a juttatásokon, amivel a fele megélhetését fedezné.

2013. jún. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
En is csak egy eve vagyok kulfoldon, most kezdtem el a sajat eletemet, ugyan ugy lakast, kajat, berletet kell vennem, fizetnem. Persze a lelkiismeretem sem hagy nyugodtan, megis az apamrol van szo. Igen tejesen igaz, sajatmagan segiteni egyaltalan nem akar, tolem varja a megoldast. pff.
2013. jún. 4. 07:46
 7/21 anonim ***** válasza:

Hasonlo cipőben járok, én keresgéltem öregek otthonát, de nagyon drága.

Nem tudom a választ viszont érdekelnek a válaszok.

2013. jún. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
bízz meg valakit itthon, hogy rendezzen neki valamelyik ételfutár szolgálatnál ennivalót és fizesd ki neki, legalább így nem éhezik!. Lakhatásra nincs ötletem.
2013. jún. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Így van 8-as jól mondja. A étkezést meg tudod támogatni azzal, hogy bevásárolsz neki (ha esetleg 2 havonta hazajössz), vagy egy ételfutárnál befizetsz neki. De, hogy lakhatást hogy intézel... viszont ne legyen lelkiismeret furdalásod. Az én apám 3 évvel ezelőtt szerencsejáték függő volt Már akkor derült ki, mikor elkezdett tőlem kölcsönkérni és akárhogy számoltam a nyugdíjából az ő életvitelével simán meg lehetett volna élni. A 3. kölcsönkérésnél számonkértem, hogy segítek, de tudni akarom mire. És akkor borult a bili, és kiderült, hogy a tesójától is kért pénzt. Én ekkor felhívtam a tesóját, hogy úgy adjon apunak pénzt, hogy tőlem biztos nem kapja vissza! És ha apunak segíteni akar, kizárólag étel formájában vigyen neki segítséget, ne pénz formájában. Már ott tartottunk, hogy hitelt vett fel a játékhoz. Akkor nagyon őszintén leültem vele és közöltem, hogy nekem az én családom (gyerek) a legfontosabb. És ha eljut arra a szintre, hogy a bank viszi a lakását, ne számítson rá, hogy nálam fog lakni, bármily fájó lesz nekem a híd alá is mehet. Lehet ez hatott rá, nem tudom... Mára már megtakarítása is van :-) és abbahagyta a szerencsejátékot (félkarú rablózott).
2013. jún. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Orulok, hogy rendezodott. :) Sajnos tobbszor is megprobaltam vele beszelni, szepen is, csunyan is, az lett az eredmeny, hogy megsertodott, es ismtetelten kijelentette, hogy megy a hid ala,annyit meg osszaekodul, hogy legyen neki kenyerre. Tisztaban vagyok vele, hogy ez egy fajta erzelmi zsarolas, de ha nem is mutatom ki, mukodik.
2013. jún. 4. 08:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!