Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Edesapam munkanelkuli, nincs...

Edesapam munkanelkuli, nincs laksa, sem beveteli forrasa, hogy oldanatok meg az eltartasat? En 1200 km-re elek tole kulfoldon, azt nem szeretnemk hogy hozzamkoltozzon.

Figyelt kérdés
A tanacsotokra lenne szuksegem! Szuleim elvaltak, apam tobb, mint 7 eve munkanelkuli. A mult honapig az edesanyjaval azaz nagyimmal elt egyutt, de sajnos o meghalt, pedig egyetlen egy bejoveteli forrasuk nagyim nyugdija volt. Most egyedul van, haz es bevetel nelkul. Sajnos dolgozni sem akar, igaz 58 eves, ha penzhez jut, nem kepes megtartani, amint lehet, mar kolti is el, nem becsuli. Segitseget persze elvarja, de ha van neki, ugy el mint egy kiraly, amikor nincs ehezik. Ha a terveirol kerdezem, annyit valaszol, megyek a hid ala. Nem tudom mit kellene tennem. Igaz en dolgozom, nem keresek rosszul, de lakast bereln, rezsit fizetni, kajat venni, az nem egy olcso mulatsag, es attol felek akarmennyit adok, soha nem lesz eleg, es soha nem fog a kenyelmi zonabol kimozdulni. Azt elfelejtettem hozzatenni, hogy sajnos az alkoholt sem veti meg, persze ha van ra valo. Valahogy ugy szeretnem megoldani, hogy ne legyek a szivtelen boszorka, aki hagyja ehezni, az utcara koltozni, de azt sem szeretnem, hogy azt erezze, a problemaja meg van oldva, nem kell tennie erte semmit. Ti mit tennetek a helyemben?

2013. jún. 4. 07:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a szüleimet többek között úgy segítem, hogy a számláikat én fizetem ki. A tavszamla.hu meg dijnet.hu oldalon vannak regisztrálva a közmű-számlák, és bankkártyával kifizetem. Azt lehet külföldi bankszámlával is. Így nem kell közvetlenül pénzt adni, de mégiscsak teszel érte valamit.
2013. jún. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
70%
Én hagynám h had följön egy kicsit a levében...adnék 2 hónapot. Ha addig nincs munka egy fillért sem adnék neki tovább addig amig nem dolgozik....ha elmegy melozni és keveset keres akk természetesen segitenék, de igy nem.
2013. jún. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, én nagyon megharagudtam, ahogy ezt olvastam. Hogy már 10 éve eladta a saját anyja házát... és most azért nincsen hol laknia. Az érzelmi zsarolástól mindig felmegy bennem a pumpa. Úgy tűnik, így nem volt túl biztonságos gyerekkorod, és hogy most viszonozz valamit, amit meg sem kaptál... nekem úgy tűnik, szenvedélybetegség ide vagy oda, apád egy valamilyen szinten felelős saját magáért, és gerinctelen dolog, amit csinál. Azokkal a dolgokkal, amiket tett, a saját családját árulta el, a saját családját adta el, és mivel eladta őket, nincsen, aki segítsen.

Amit adnál, soha nem lenne elég neki. Ha valamiféle életet biztosítanál neki, adósságokba verné magát, hogy jusson neki luxusra. Azt pedig nem akarom, hogy valaki ezt rajtad próbálja behajtani.


A helyedben vagy beutalnám a pszichiátriára (már ha fizette a járulékokat), vagy megszakítanék vele minden kapcsolatot. Nem hagyhatod, hogy a zsarolásával tönkretegye az életed.

2013. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Igen erre en is gondoltam,( es koszonom a megerositest) vagy csak ha latnam, hogy probalkozi barmit is tenni, hogy megkonnyitse sajat es ezzel egyutt az en helyzetemet is. Teljes mertegben igazat adok neked, szerintem ezt fogom tenni, akarmilyen nehez dontes is, mert maskepp soha nem fog megprobalni a sajat labara allni, csak ha tenyleg erzi, hogy a nyaka korul szorul a hurok. De egyszeruen nem ertem, hogy tud egy egyetemet vegzett, elotte magas pozicioban dolgozo ember idaig lesulyedni.

Koszonom mindenkinek aki eddig valaszolt. :)

2013. jún. 4. 10:38
 15/21 A kérdező kommentje:
Az elozo valaszomat, foleg a 12/14- nek szantam. Tenyleg koszonom!
2013. jún. 4. 10:45
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ételfutáros megoldás nekem is nagyon teszik, mert ezt nem tudja elherdálni. Egyszer elherdált egy házat, utána meg egy ház árát is, szóval annyi pénz töltesz bele, amennyit akarsz, de teteje nem sok lesz. Mondd meg neki, hogy fizeted az étkezését, mert értelemszerűen nem akarod, hogy éhezzen, de keressen munkát, mert pénzt nem adsz. Meg is indokolhatod neki, hogy aki elherdálta két ház árát is, az ne sírjon, hogy nincs hol laknia a futár pedig a híd alá is szállít kaját.

Aztán ha tényleg utcára kerülne, és sajnálod, akkor esetleg kereshetsz társbérletet neki. Külvárosban simán lehet havi 20e körül csak 1 szobát bérelni.

2013. jún. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igen, ez a megoldas nekem is tetszik! Igy fogok cselekedni! Sookal jobb lett mar a kedvem is :) Megsem hagyom cserben, de megk0nnyitve sem lesz teljesen a dolga :)
2013. jún. 4. 11:25
 18/21 A kérdező kommentje:

Ha van meg valami jo otletetek, szivesen fogadom!

Megegyszer koszonom mindenkinek, aki eddig hozzaszolt!

2013. jún. 4. 12:06
 19/21 anonim ***** válasza:

esetleg bérelsz neki egy kisebb szobát, olyan 15 ezer körül? mennyi összeget tudnál rá szánni összesen apukádra?

vagy vannak olyan lakhatások ahol cserébe vigyázni kell az állatokra, meg ellátni őket, plusz házimunka

2013. jún. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Eszedbe se jusson, hogy hozzád költözzön! Mire hazaérsz a melóból, azt veszed észre, hogy eladta a fél lakást, hogy fussa piára, vagy kiverte a balhét valahol és csak te iszod meg ennek is a levét.


Bármennyire is fáj, bármennyire is az apád (bár ezt a nevet nemigen érdemli meg) nem szabad érte semmit tenni. Ő nemhogy hálás volna azért, ha valamennyit kap, hanem ha a kisujjad nyújtod, akkor kéne az egész kezed is, sőt utána az egész életed.


58 éves, nem elveszett ember, csak mindig könnyen érzelmileg zsarolni, szemétkedni, irgykedni, és hőzöngeni, hogy "megyek a híd alá!", mint a saját csülkeire állni és tenni magért valamit.


Épp elég baj az, hogy normális apávaél ellentétben nem hajlandó neked segíteni, de még ha magad kikaparnád a szarból magadat és jobb életed lenne, akkor egyszerű szimpla parasztságból és bunkó önzésből, irigységből képes volna ezt tönkretnni?!


Hát akkor menjen szépen a híd alá és vedelje magát halálra. Komolyan mondom. Én ezt az utat már megjártam az én "drága jó" szüleimmel.


Ha hagyod, hogy bármiféle gyermeki érzelem elvigyen, akkor le fog rántani magához a mocsárba és vele együtt fogsz elpusztulni. Gondolj arra, hogy mennyit ártott neked, és amikor elönt a JOGOS harag, akkor rúgd le magadról. Úgy könnyebb.


És keress meg egy szakembert - nem neki, hanem magadnak! Nagyon kell neked a támogatás ilyen ember ellen. Ha külföldön élsz, akkor is elérhető a neten magyar pszichológus.

2014. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!