Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok. 17 éves korom óta tudom, hogy meleg vagyok, de a szüleimnek idáig nem mondtam el, mert még nem volt kapcsolatom. Nemrég viszont megismerkedtem egy fiúval, akivel kezd komolyra fordulni a dolog. Csak normális válaszokat légyszi!


21/f



2013. jún. 5. 21:23
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
húúú egyke vagy az így bonyolítja a helyzetet... MErt akkor jön, hogy "senki sem viszi tovább a nevet, nem lesznek unokák" stb... sok sikert... :S
2013. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Igen ez bonyolítja a helyzetet, bár erre már felkészítettem őket, mert nem szeretem a gyerekeket és meg is mondtam nekik, hogy nekem nem lesz gyerekem.
2013. jún. 5. 22:35
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
csakhogy 21 éves vagy... melyik 21 éves fiatal férfi mondaná, hogy gyereket akar? Simán vehetik úgy, hogy "még meggondolja" de azért ha ilyen szinten adagolod be a dolgokat, apró bigyókat, amiből végül összeáll a kép, az ne mrossz ötlet.. Bár egyszer muszáj túlesned rajta, jobb lenne letépni a ragtapaszt. Mi a legrosszabb dolog, ami történhet?
2013. jún. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Már korábban elmondtam volna, de sajnos szüleim nagyon rosszul állnak ezekhez a dolgokhoz. Többször, amikor a tv-ben mutatnak melegeket, akkor megjegyzéseket tesznek, amikor meg azt mondom, hogy ők (mi) is ugyanolyan emberek, akkor meg jön az a szöveg, hogy nem, mert csak "génselejtek". Ez miatt nem mondtam még el.
2013. jún. 5. 22:47
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
csak bökd ki nekik és ne azon agyalj, hogy mit szólnak hozzá.. biztosan nem fognak örülni, lehet, hogy egy ideig nem találkoztok, de ha rendes szerető szülőként viselkedtek eddig is, akkor biztosan meg fognak békélni a helyzettel.. nem öltél embert, nem bántottad őket, csak meleg vagy
2013. jún. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
utolsó lehet, hogy igazad van. Csak az a gondom, hogyha ez miatt kiraknak itthonról, akkor nem tudok sehová menni. Barátommal nincs még olyan szinten a kapcsolatom, hogy összeköltözzünk, nagymamám idősek otthonában van, testvéreim sajnos nincsenek. Olyan rossz, hogy nem számíthatok senkire. :(
2013. jún. 5. 23:17
 17/41 anonim ***** válasza:
91%

A barátod miért szeretné, hogy vállald fel?


Hátrányok:


- A te szüleid valószínűleg nem fogadnák szívesen, ha így állnak hozzá, beláthatatlan következményei vannak az egész vallomásnak.



Előnyök:


... ? ? ?


Mit érsz azzal, ha felvállalod magad? Te magad írod, ha kiraknak, nem mehetsz sehová, még a barátodhoz sem! Ha nincs olyan szinten a kapcsolatotok, hogy összeköltözzetek, miért akarsz egy ilyen rizikós dolgot bevállalni? Addig egy lépést se tegyél, amíg nem vagy benne biztos, hogy nem lesz örökre a támaszod! Mert utána lehet, hogy a családodból senki sem marad. Ha otthon maradhatsz, akkor is pokol lesz az életed, ha így állnak hozzá, ha mégsem, a szüleid mindenképp össze fognak törni, mert ezt egy súlyos dolognak tekintik...


Ne hamarkodd el... Ne mondd még el... Ez a felvállalás dolog nagyon szép, meg minden, de ha mindenkit lezúzol vele, a szüleidet és önmagadat is beleértve, akkor bőven várhat addig, amíg meg tudsz állni a saját lábadon. Ha a barátod szeret, meg kell értenie.

2013. jún. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm! Nagyon igazad van. A barátom azért szeretné, ha felvállalnám magam, mert tudja, hogy eléggé őszinte ember vagyok és nem szeretek titkolózni. Csak azt szeretné, hogy megkönnyebbüljek. Jelenleg még ő is a szüleivel él. Nekem a szüleimmel nagyon jó kapcsolatom van, de az biztos, hogy ezt nem tudnák elfogadni, pláne, hogy egyke vagyok. :(
2013. jún. 5. 23:35
 19/41 A kérdező kommentje:
Meg nagyon nehéz megjátszani azt, hogy nincs senki, mert különben nagyon szerelmes vagyok most. Mindenesetre jó színész vagyok, mert mindenki azt gondolja rólam, hogy egy tipikus magányos farkas vagyok, aki egyedül érzi jól magát.
2013. jún. 5. 23:39
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

17-es vagyok.


Nem könnyebbülnél meg a vallomástól.


Most titkolóznod kell, ami nehéz, de ezt a vallomást nem lehet visszavonni, és ha a szüleid, ha úgy gondolják, a melegek selejtesek, akkor teljesen összezuhannának. Ez neked is rettenetes lenne, mert mint írod, jóban vagytok. És ez a jobbik eset, ha nem irányítják ellened is a dühüket. Nem biztos, hogy olyan lenne a kapcsolatotok, mint régen.


Nem hoz felszabadulást egy ilyen vallomás ebben az esetben... Várj még pár évet. Később még meglátod, előhozakodhatsz-e ezzel, ha lesz mögötted biztos háttér.

2013. jún. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!