Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok. 17 éves korom óta tudom, hogy meleg vagyok, de a szüleimnek idáig nem mondtam el, mert még nem volt kapcsolatom. Nemrég viszont megismerkedtem egy fiúval, akivel kezd komolyra fordulni a dolog. Csak normális válaszokat légyszi!


21/f



2013. jún. 5. 21:23
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Azt hiszem tényleg ezt kell tennem. Barátommal is csak 3 hete vagyok együtt. Nagyon szeretem és tényleg szerelmes vagyok, de azt is tudom, hogy sajnos semmi nem tart örökké. Csak abban reménykedem, hogy barátommal emiatt nem romlik meg a kapcsolat. Azt nagyon nem szeretném.
2013. jún. 5. 23:50
 22/41 anonim ***** válasza:
89%

Írok pár közhelyet, meg ötletet, többféle megközelítésből... Te majd szemezgetsz közülük, mi áll hozzád közel.


1. okosan felkészülsz: azaz utánanézel (számodra is tanulságos lehet!) hogy miért, hol, milyen okból létezik a melegség a nagyvilágban, és hogy miért hasznos a maga módján.

Letöltesz pár olyan filmet, és amiben pozitív színben mutatnak be meleg karaktereket, átlagos emberként. A szüleid feltehetőleg csak a felvonulást ismerik e témával kapcsolatban, és az valóban visszatetsző!

(Tudok filmcímeket mondani neked)


Ezeket aztán megnézetheted édesanyáddal (szerintem is vele érdemes kezdened az előbújást!), hogy lássa, a melegek is emberek, és teljesebb képet kapjon.


2.: 21 évesen, ha meleg és talán feminin pasi is, de mégiscsak férfi vagy. És bármilyen groteszk is, most egy férfias próbatétel előtt állsz, bátornak, egyenesnek kell lenned, vállalnod a belátható kellemetlen következményeket.

Viszont, ha nem állsz erre készen, ne tedd! a párod kedvéért sem! Nagyon biztosnak kell lenned a kapcsolatotokban. A fentebbi Férfi rész nem csak rád vonatkozik! Ha ilyen nagy lépésre bíztat, bizony neki is felelősséget kell vállalnia érted, azaz megvédeni a családod haragjától, és menedéket adni, ha ne adj'Isten, elkergetnek otthonról!

Akármit mond is, ha valóban szeret, ez állapotbeli kötelessége!


3. Ha valóban rászántad magad, hogy beszélsz velük, fel kell készülnöd lelkileg is, hogy ha veszekedéssé fajul a vallomásod, ne tápláld az indulatokat, hanem maradj higgadt, ugyanakkor következetesen állj ki magadért, különben nem leszel több a szüleid szemében lázadó kölyöknél.


Készülj fel egy minimum pár napos, de lehet, hogy hosszabb mosolyszünetre, és akár hónapokig tartó "gyászra" a részükről. Viszont tudasd velük, hogy a tény az tény, eddig is az voltál aki, csak eddig nem tudtak róla.


Készíts össze egy linkgyűjteményt a gépeden, listát témába vágó könyvekkel, filmekkel, fórumokkal, és ajáld a szüleidnek! Ha kicsit lecsendesültek az indulataik, valószínűleg úgyis kétségbeesetten kezdenek majd kutakodni a témában, hogyan lehetne megoldani a problémádat. Vedd elejét ennek, hogy lássák, te sem vagy, és ők sincsenek egyedül ezzel a sorssal, s a probléma sem a világ vége.


3. Ne feledd, hogy akárhogy haragudnak is rád majd kezdetben, szeretetből és féltésből teszik...

És azt se, hogy ők neveltek fel, és tőlük függtél egész gyerekkorodban.

De te is emlékeztesd őket arra, hogy szereted őket, bárhogyan reagáljanak is.


Mindezt csak akkor lépd meg, ha biztos vagy magadban, abban, hogy végig tudod csinálni, és legfőképpen abban, hogy meleg vagy. Sok erőt kívánok mindannyiatoknak!

2013. jún. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a Te és a Szüleid figyelmébe: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..
2013. jún. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként azóta hogy a föntit írtam Neked, te is írtál még. És abból nekem nem az jön le, hogy a szüleid szörnyetegek lennének, akik kitagadják a saját fiukat.

Attól, hogy egyke vagy, még valószínű, csak még inkább fontos vagy nekik, legyél akármilyen beállítottságú is.


Lehet, hogy csak te látod nagyobbnak a dolgot, mint amilyen, félelmedben.


Egyébként, ha egyenes, őszinte ember vagy amúgy, szerintem igenis meg fogsz könnyebbülni, ha elmondod. Akkor amikor Te állsz készen rá. Fogod érezni, mikor jön el ez a perc, lehet, hogy ma, lehet, hogy évek múlva, de arra számíts, félni akkor is fogsz!

2013. jún. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

# 22/23 ma 00:02

Köszönöm a segítséged. Igen, a szüleimnek a melegekről egyből a felvonulás jut eszükbe. Mondjuk én melegként ellenzem a melegfelvonulást, mert ezzel pont, hogy nem az egyenjogúságot képviselik.

Egyelőre nem dogom elmondani sem azt, hogy meleg vagyok sem azt, hogy van egy barátom.


# 23/23 ma 00:04

Érdekes, amit linkeltél. Nem olvastam el az összes választ, de köztünk nincs ekkora korkülönbség.

A barátom 20 éves és róla a szülei már 16 éves korától tudják, hogy meleg és őt elfogadják.

2013. jún. 6. 00:18
 26/41 A kérdező kommentje:

# 24/25 ma 00:17

Nem tudom. Nem tartom őket szörnyetegnek, de úgy érzem ezt nem viselnék el. Aztán lehet, hogy más lenne a reakciójuk, de az egy kicsit aggaszt. Amikor az x-faktor reklám is megy egyből megjegyzik, hogy ott az a rossz b*zi.

2013. jún. 6. 00:22
 27/41 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen egyetértek a 17. és 22. válaszolóval. Ne a barátod mondja meg, hogy Te mikor közlöd otthon. Ezt csak Te tudod eldönteni. Erre komolyan fel kell készülni. Mind egzisztenciálisan - hogy na kiraknak legyen hova menned. Mind lelkileg - hogy nem roppanj össze a reakciójuktól. Ha valaki ennyire elutasító a melegséggel, annak sokáig tart mire feldolgozza, hogy a fia az. Ha egyáltalán valaha is sikerül feldolgoznia. Most nem azon agyalj, hogy elmondd-e. Most kezdd el a felkészülést arra, hogy majd valamikor el kell mondanod. Csak akkor mondd el, ha már kész vagy rá mind két szempontból. Hogy ez mikor lesz csak Te tudod eldönteni, senki más.

Kezdetnek ajánlok egy kisfilmet:

http://www.youtube.com/watch?v=I66TK-cFx4c

2013. jún. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim válasza:
100%

szüleidtől függ ez csak.... volt már olyan akit emiatt kitagadtak a szülei

ha tudod, hogy nálad ez az eset nem áll fenn, akkor szerintem írj egy levelet, és hagyd azt asztalukon

aztán ha hazaérsz később akkor egy beszélgetés


régen mikor rossz jegyet hoztam a suliba mindig megírtam smsben előtte, hogy mire hazaérek már ne váratlanul érje a hír :D

2013. jún. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
75%

29! Inkább 10 "mocskos b.zi" mint egy érzéketlen tapló! Ha azt hiszed vicces vagy, ki kell ábrándítsalak, csak bunkó és szánalmas voltál.


Kedves kérdező,

Örülök, ha segíthettem. A linkelt kérdést viszont azért szántam neked, hogy olvasd végig a válaszokat, tudom kb 10 oldalas, de akkor is!


Nagyon tanulságos, hogy az édesanya szemlélete hogyan formálódott napról napra (minden nap beszámolt a helyzetről).

S azt is jó látni a válaszolók soraiból, hogy a hangoskodó homofóbok ellenére valójában mennyire elfogadó és intelligens társadalomban élünk kis hazánkban.


Tényleg olvasd végig, ha van időd!


Örülök, hogy nem érzed sürgetve magad, viszont abban nem értek egyet az előttem szólóval, hogy tudatosan fel kell készülnöd anyagilag és lelkileg a nagy előbújásra.


Így a titkod még évekig frusztrálni fog, és közben görcsössé fogsz válni. Egy ilyen vallomásra sosincs megfelelő időpont. Ha mégis kibukna belőled, ne gátoljanak benne racionális érvek, mert később bánni fogod! persze jó, ha a háttér megvan, de egyrészt, szerintem nem lesz rá szükséged, másrészt, nem válhat kényszerítő feltétellé.

Kicsit olyan ez, (és bocsánat, most kissé közönséges leszek, de azt hiszem, mégis találó a hasonlat) , mint ha valakinek hasmenéssel szaladnia kell a vécére. Tök jó, ha van vécépapír a vécében, de nem lehet feltétel.

A vallomásod ideje is ilyen váratlanul fog elérkezni, és akkor nem lehet feltétel, hogy van-e már háttered.



Egyes megasztáros fiúcskák külseje, és a melegfelvonulók feltűnősködése érthetően vált ki ellenérzést a szüleidből. Én is rosszul vagyok tőlük, pedig én meleg vagyok, de férfias srác.


Az én típusomról azonban a szüleid sosem fogják azt mondani, hogy rossz b_zi, mert egész egyszerűen fogalmuk nem lehet az identitásunkról, ha meglátnak minket. S mivel őket eddig nem érintette a téma, honnan is tudnák, hogy nem csak a rózsaszín, zselézett fiúk léteznek...


Ez a Te nagy feladatod, hogy erre rávezesd őket, szépen lassan, nem túlzásokba esve, ha szóba kerül otthon a téma.


a 22-23-24 :D voltam


27 F

2013. jún. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Én nem a felvonulást, hanem az "áljobboldal" nyomulását ellenzem, ebben a kérdésben ! Aki akar felvonul, aki nem nem, nem kötelező ! Van aki pávának öltözik, van aki nem, ez sem kötelező! Akkor meg, minek ez az egész cirkusz a téma körül.. A Simicska, és tsai-nak meg üzenem, ha esetleg nyer a baloldal, joblesz ha elmennek az országból, az érdekeltségeikkel együtt !
2013. jún. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!