Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy legtöbb...

Miért van az, hogy legtöbb szülő letojja a gyerekét? (példa lent)

Figyelt kérdés
Azt látom/tapasztalom h. sok gyerekkel nem vagy csak alig foglalkozik az anyja-apja. Mikor suliba jártam láttam jól, h egyik-másik volt osztálytársam fiatalkorúként miket meg nem enged magának. Pl. füveztek (volt h suliba is, suli időben), meg mattarészegen mentek haza, rendőrségi ügyük volt, stb, a szülői értekezletre be se jártak a szülők (mégha nemtom mennyi rossz jegyük-igazolatlanjuk volt), vagy csak röhögtek az egészen. Meg egy barátnőm is, aki mindig pasizott mindig vihetett fel magához pasit, a szüleit nem érdekelte.. Szerintetek normális ez? Vagy miért van ilyen, miért nem foglalkoznak a szülők a gyerekeikkel, Nekem anyum mindig bement suliba szülői értekezletre, mindig felhívott ha buliba voltam, vagy vártak haza úgymond, ill. megmondta h csak azt a fiút vihetem fel magamhoz akit szeretek, meg akit bemutatok nekik.

2013. jún. 5. 22:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Mert ez a liberális szenny ami körül vesz minket úton-útfélen észrevétlenül behálózza az embereket.
2013. jún. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, valószínűleg neked igen jó gyerekkorod van/volt, nekem speciel magamtól kellett rá jönnöm mindenre kicsi korom óta, az alap műveltséget nem volt ideje se apámnak se anyámnak megtanítani, Apám külföldön volt sokáig, születésem után is visszament, anyu dög fáradtan esett be az ajtón állandóan, maradt az utca, csavargás, üzletelések, ebbe nőttem fel nem tudom hány éves vagy, de 14-15 évesek panaszkodnak olyanról hogy nem szól hozzájuk az anyja egy kis vita miatt

16 se voltam mikor először combon szúrtak a X. kerületben, szerinted itthon érdekelt valakit? Annyit vágtam hozzám, minek kell nekem ilyen környéken caflatni


Anyám talán általános iskola első 4 évében volt szülőin, többet sose ment

Ellenőrzőmet magam írtam alá mióta az eszemet tudom, hogy ne b*szogasson az osztályfőnök

Mondhatni a magam embere voltam, inni nem ittam mert aljasabb dolog volt mint néha egy füves cigi, mára már stabilabban állok

21/f

2013. jún. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

A valódi probléma a manipulálás.A kamaszkorúakat mindennap a média manipulálja.Engem is manipulál,de én átlátom,hogy ezek hülyeségek.Szerintem a szépség nem kívülről fakad,igazából belülről,mert:"Az,aki szép,az reggel is szép,amikor ébred még ha össze is gyűrte az ágy.." :)

Az meg hogy mit engednek meg maguknak az a sztérok miatt van.


17/L

2013. jún. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

Én azt hallottam egyszer egy előadáson hogy ez azért van mert egyes szülők annyira belemerülnek a munkájukba főleg akik több műszakban dolgoznak vagy 12 óráznak hogy ha hazamennek és megcsinálják az otthoni teendőt akkor csak pihennek és nincs türelmük a gyerekükre.

Én dolgoztam már férfiként egy kollégiumba ahol többnyire középiskolás lányok és fiúk voltak két épület részre bontva. Én a lányok épületében voltam portás a kis portán ahol csak a kollégisták és az ott dolgozók közlekedhettek, én is csak azért voltam ott hogy figyelve legyen az ajtó meg éjszakára zárva legyen, és csak a fő portán legyen közlekedés. Akkor éjszaka mindig váltottuk egymást a másik portással hogy ne legyen unalmas meg hogy tudjunk egy kicsit pihenni is.

A lényeg az hogy egyszer beszéltem ott az egyik nevelővel aki konkrétan megmondta hogy ennek oka az hogy a szülők ebbe a világba egyáltalán nem figyelnek oda a gyerekre. Nincs türelmük már erre a munka miatt.

Régebben a 2000-es évek elejéig az volt jellemző hogy az anyuka apuka, kb délután 2-4 óráig dolgozott és utána hazamentem főztek és foglalkoztak a gyerekkel, most meg a gyerek többnyire egyedül van otthon délután mert a szülők gyakran dolgoznak délutánosba vagy éjszakásba, és nem figyelnek a gyerekre, aki bekeveredhet könnyen egy rossz társaságba főleg ha gimibe megy és akkor már ott a baj.

Én 22 éves vagyok 2 évig dolgoztam abba a kollégiumba mert muszáj voltam munkát vállalni 19 évesen de lényegtelen és ott a nevelő mondta hogy az ott lakó diákok fiúk lányok beleértve 70% uk olyan akiknek a szüleik nem foglalkoznak a gyerekkel. És két olyan diáklánnyal is beszéltem akik csak 1 városnyira laktak innen és azért lettek kollégisták mert elegük lett a szüleikből hogy sosem foglalkoztak velük, és olyan viták voltak amiktől szó szerint kiborultak idegileg.

A kollégiumba meg valamilyen szinten rövid pórázra fogják őket és családias környezetben igyekszenek a tanárok őket nevelni.

Persze így is megesik amikor hétvégén páran bent maradnak akkor csak egy ügyeletes nevelő van bent rajtunk portásokon kívül aki csak figyel rájuk. És milliószor volt olyan amikor sokan részegen hajnali 2-3 órakor estek be az intézménybe. És hiába az volt megbeszélve hogy legkésőbb este 11 re vissza kell érniük a koleszba nem mentek vissza.

És akkor mondta a nevelő hogy hiába hívja fel a szülőket hogy ez van meg az van nagyban tojnak rá. Az igazgató már nem egyszer hívatta be valamelyik tanuló szüleit a magatartása miatt nem mentek be csak nagy nehezen.

Volt amikor annyira megverte egyik srác a diáktársát hogy kórházba került és műteni kellett belsővérzés miatt hogy akkor azonnal kirúgták és a szülők akkor sem voltak sehol.

Nem tudni mi lett már a sráccal azóta de hatalmas balhé volt akkor.

Egyszer beszéltem egy 18 éves diáklánnyal nem sokkal előtte mikor felmondtam, és ő azt mondta hogy a szülei szándékosan akarták hogy kollégiumba lakjon és messze legyen tőlük hogy ne kelljen vele foglalkozniuk annyira.

Akkor én azt hittem dobok egy hátast pedig nagyon csinos, kedves lány még a mai napig is, mert már ideköltözött az egyik volt osztálytársához. De tényleg ő nem keveredett rossz társaságba, nem ivott, nem füvezett, csak a cigi volt, de azt is csak ritkán szívta. Nagyon jól el lehetett beszélni, okos is, csak a szülei elnyomták és szakmunkás képzőbe íratták mert az volt az indok hogy neki azt az adott szakmát kell kitanulnia. Bonyolult ez igazából, de ez az igazság.

Nem rég találkoztam vele, és mondta hogy beiratkozott esti gimibe és majd egyetemre szeretne menni.

Persze fel ajánlottam neki a segítségemet meg volt amikor bementem a kollégiumba beszélni az egyik nevelővel akivel jóban voltam és ő is segít majd neki mindenben.

De most vissza térve a kérdésedre. ez megy már sajnos a szülők sokat dolgoznak és belefáradnak a gyerek nevelésbe. Sokan azért nem mennek el szülőire sem mert dolgoznak helyette vagy inkább pihennek. Persze volt hogy én anyukám sem tudott elmenni mert dolga volt de ha olyan dologról volt szó akkor mindig felkereste az ofőmet egyik délután és megbeszélték a fontosabb dolgokat. De az én osztályomban is az osztálytársaim többnyire azért voltak ilyenek mert a szüleik nem foglalkoztak velük eléggé.

Ismertem egy srácot aki azért lett öngyilkos mert a szülei nem foglalkoztak vele és 17 évesen amikor egyszer az egyik rokon megmondta neki hogy azért ilyen mert a szülei lesz@rják magasról és hogy majd ő rendbe rakja akkor a srác annyira megkavarodott hogy hetekig otthon ülő típus lett majd az utolsó két hetében lógott a suliból, kibulizta magát, meg minden, és egyszer teljesen váratlanul fogta magát és túladagolta magát mindenféle gyógyszerrel majd ivott is rá alkoholt. És ebbe halt bele szegény.

Annyira nem ismertem egy nagyon jó barátomnak volt az osztálytársa de én is ismertem eléggé. És ez lett a vége. Öngyilkos lett, és magára zárta az ajtót meg minden, és a szülei csak 5 órával később találtak rá.

És pont ez volt az oka hogy nem foglalkoztak vele, tudatosult a srácban ez az egész és kész megtette azt hogy akkor inkább végett vetett az életének.

2013. jún. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert nagy boldogan megszülik a gyereket arra meg nem gondolnak hogy azt nevelni is kell.

Apum meghalt kiskoromban,mivel csak ő akart gyereket anyám rendszeresen vert minket,később mindig figyelt,ordított ha később értem haza,mosolygott a szülőin,ő volt a mintaszülő,2év alatt nem tűnt fel neki hogy vagdostam magamat,az új pasija kikészít minket,annyival lerendezte hogy közölte hogy szedjünk nyugtatót,ő is az teszi,azóta próbál kedves lenni de ha nem azt tesszük ami jó neki akkor jón a pofon és hogy nem becsüljük.

Túl önzőek és pár év alatt megunják hogy valakit nevelni kell,foglalkozni is kell a gyerekkel,nem csak etetni.

2013. jún. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
szerintem hülyeség, hogy a munka miatt nem figyelnek agyerekre.. az én szüleim éjjel nappal dolgoznak, mégis mikor hazajönnek, mindig megkérdezik, milyen volt a napom, stb.. kis koromban próbáltak velem tanulni, amikor volt idejük, ha kértem, vagy kérdeztem valamit sose zavartak el, csak mert nincs idejük,a szülőire is eljöttek és odafigyeltek, hogy mit csinálok, tudták kikkel barátkozom.. még velük élek és a mai napig megkérdezik, hova megyek és ha későn jövök hívjam fel őket és mindezt csak azért, mert féltenek.. ha valaki normális szülő, akkor hiába dolgozik sokat, hiába fáradt, mindig szán időt a gyerekeire, mert ezt vállalta.. hiába, megcsinálni könnyű, de utána fel is kell nevelni - ezt sokan elfelejtik (20L)
2013. jún. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Na ezt az én szüéeimnek is elkellene olvasinuk xd
2013. jún. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 dani900 ***** válasza:
100%

Azért, látom, hogy mi megy néhány családban, meg itt is olvasgatok kérdéseket, de ezen most komolyan meglepődtem, amit a 4-es írt. Nem tudom, hogy mit gondoljak, pontosabban tudom, de ha el is hiszem, amit most gondolok, akkor azt látom, hogy még van lejjebb ennek az országnak, még nem ez a legrosszabb, ami van, nem a pénz szempontjából, emberek szempontjából, egyre lejjebb csúszunk, az a kevés összefogás, és empátia is kihal, és komolyan elgondolkoztató, hogy érdemes-e itt maradni, és küzdeni, hogy jobb legyen, vagy elhúzni innen. Eddig mindenképp maradni akartam, és most is, de, minél jobban belelátok a dolgokba, egyre többször gondolkodom, hogy esetleg máshol jobb lenne. És ez nagyon nagy baj. És, ne a kormányt, meg a körülményeket hibáztassuk, először mindenkinek a saját dolgait kéne rendeznie, de ez is egy rossz jel, hogy egyre inkább előtérbe helyezkedik a mutogatás, egymásra, az EU-ra, meg mindenre, de ha valakit megkérdezek, hát ő aztán nem tehet semmiről, de a szomszéd az hülye, meg a főnök, is meg a gyerek is, meg szar az idő.....

Szóval, mindenki nézzen magába, és gondolkodjon el, mennyi időt töltött a társaival, családjával, és mennyit foglalkozott a saját önző dolgaival, háttérbe szorítva a másikakat, és hányszor segített idegeneknek, ha csak egy kis udvariassággal is, vagy még a buszon is kilöki a másikat, hogy neki legyen helye.

2013. jún. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Jól látod a dolgokat kedves kérdező!


A válasz erre a kérdésre azonban nagyon sok rétű millió oka lehet annak, hogy miért nem foglalkozik a gyerekkel a szülő. Sokan előttem is leírtak jó dolgokat pl: munka stb.


Szerintem alapvetően a megromlott kapcsolat a két szülő között okoz ilyen problémákat. Hiszen ahogy elhidegülnek a szülők egyre jobban kezdenek kilépni saját családjuk életéből a legtöbb esetben. Amit a gyerek persze megérez. Minden ember törekszik arra, hogy boldog legyen csak a boldogságuk megszerzésének következményeit nem tudják össze egyeztetni azok kockázatával. Ezért nagyon sok gyerek sérül az önző szülők miatt.Igaz, hogy a média is sokat segít ebben mert a felelősség vállalás helyett a surlódások elkerülést hirdeti.

2013. jún. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

És miért van az, hogy másokat még 20 évesen is nem engednek el otthonról, mindenről be kell számolniuk stb.

Lehet kaptak az ő szüleiktől nekik megfelelő törődést, ugyanezt tovább örökítik a saját gyerekeikre, majd ők a sajátjaikra ésígytovább. Sokan nem tudják mi a jó a gyereknek, kivetítik rá a saját igényeiket, állapotukat.

Lehet, hogy akivel nem törődnek a szülei, annyira sem, hogy alapvető szabályokat lefektessenek, annak elege van, belefáradt, azért nem szól, mert ő maga is azt akarja hogy békén hagyják.

De ez csak egy lehetséges verzió a sok közül.

2013. jún. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!