Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? (anya-gyerek, továbbtanulás)

Figyelt kérdés

19/F vagyok, a helyet a következő.


Sokszor szoktam veszekedni anyummal, igazából nincs meg közöttünk sajnos a "nyugodt probléma megbeszélés".

Továbbtanulással kapcsolatos:


Szeretnék kimenni Bécsbe tanulni, a jelenlegi egyetemről. Eleinte benne volt, majd mikor mondtam, hogy a kollégiumi helyem nem jó, mert drága, de lesz olcsóbb is, akkor ennek veszekedés lett a vége.

Mondtam neki nemrég, hogy lehet, hogy kapok helyet az olcsó kollégiumba.

Erre az volt a válasza kiabálva, hogy "felejtsd el, nem mész sehova, nem csinálsz belőlem hülyét, sose tudod mit akarsz, maradsz a mostani egyetemen és elvégzed"


A saját pénzemből mennék ki, és keresnék gyorsan munkát, hogy tudjam fizetni. Hiába próbáltam vele megbeszélni, nem lehet, mert "nem mész ki azt mondtam".


Sokszor gondolok arra, hogy nem szólok neki, befizetem a kollégiumot, és nem érdekel mit mond. De utána eszembe jut, hogy mi van, ha segítség kellene, vagy valami.

Kissé félek attól, hogy mit csinálna ha titokba kifizetném és elmondanám neki. (kidobna??)


Ez a nagy álmom, hogy külföldön tanuljak, és nem akarok hogy ketté törjön, de lelkileg gyenge vagyok. Mit tegyek?


Mit tudtok tanácsolni?



Mit tennétek ti a helyemben?



2013. jún. 3. 23:40
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
(sokszor szokott kiabálni, és sokszor ideges)
2013. jún. 3. 23:41
 2/23 anonim ***** válasza:
20%
Én fiatalabb vagyok,egyetem egyelőre még nem jött szóba,de az én anyám is ilyesmi.Én elmennék a helyedben.Ha kidob ezért? Akkor nagyon jó anya mondhatom,de van esély erre is,az enyém is megtenné.Figyelj,a lakhelyre valamennyi ideig,míg nincs munkád nem tudsz rokonhoz,baráthoz vagy valakihez menni? Én azt mondom az álmod ne add fel anyád kedvéért(és senki máséért se.)
2013. jún. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Először én munkát keresnék,aztán ha lenne biztos munkád,amiből tudnád fizetni a kolit plusz amiből meg tudsz élni,akkor már kiköltözhetsz.De így,hogy csak eltervezted,hogy majd gyorsan szerzel munkát,így nem vágnék bele.Egyébként én is eljöttem otthonról,mikor felvettek egyetemre és nem szóltam anyámnak,mert nem is engedte volna.Mikor nem volt otthon,elhoztam a dolgaim és aztán megmondtam neki,hogy elköltöztem.Igazából a te életed,már 19 évesen joga van eldönteni az embernek,hogy mit akar.Illetve ha anyukád egyedül élne,akkor érthető,hogy nem akarja,hogy elmenj,az enyém is ezért nem szerette volna,hogy elköltözzek.

Ha nem érzed magad elég erősnek ahhoz,hogy megtudod csinálni egyedül,amit elterveztél,ha úgy alakulna akkor segítség nélkül(ha anyukád nem támogatna,mert engem azóta egy forinttal sem támogat,ezért vetettem fel ezt),akkor nem mennék még ki egyenlőre.Esetleg Erasmussal fél évre kitudsz menni,amit még fizetnek is.

2013. jún. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukád fél elengedni. De egyszer neked is fel kell nőnöd és a talpadra állni, nem lehet mindig melletted. Édesapád? Testvéred van? Mert, ha egyedül nevel, megértem a félelmét.
2013. jún. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Van testvérem őt sokkal szabadosabban kezelte.


Apámmal elváltak.



Na igen a munka nehéz ügy, de nem tudom, hogy más családtagtól kérjek-e segítséget.

Mert ha ez kiderül tuti kiabálna, kiakadna, tán még fel is pofozna....

2013. jún. 4. 00:03
 6/23 A kérdező kommentje:
Hogy tudom magam lélekbe így erősíteni? (félt igen, de betegesen...ha 1-szer nem veszem fel a telefont, már kiabál, sír , meg rendőrséggel fenyeget)
2013. jún. 4. 00:03
 7/23 A kérdező kommentje:
(rendőrséggel csak 1-szer....többször nem)
2013. jún. 4. 00:03
 8/23 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Én senkinek sem ajánlom a diákhitelt,de ha ez az utolsó lehetőség,akkor esetleg fel lehet venni egyszer.Sajnos én is ebből élek,plusz dolgozom,de máshogy nem tudtam megoldani én sem.

2013. jún. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Figyelj, 19 éves vagy, felnőtt ember. Ha ki akarsz menni, és el is tudod tartani magad akkor nincs beleszólása a dologba. (persze érdemes békés módon lerendezni ezt az ügyet)


Írj majd hogy mi lett!

2013. jún. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Épp ezaz, hogy még nincs munkám, eddig csak az első hónapot tudnám ott finanszírozni. Most keresek Mo.-n munkát, hogy legalább 2-3 hónapot tudjak fizetni, mert akkor ott már könnyebb munkát keresni.


De ti kimennétek a helyemben? vagy inkább tavaszi félévben? (akkor is normális tanítás indul)

2013. jún. 4. 09:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!