Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy várhatják el hogy ne...

Hogy várhatják el hogy ne káromkodjon a gyerek amikor a szülő is úgy beszél?

Figyelt kérdés

Nincs jogom senkinek a gyerek nevelésébe beleszólni, meg semmi közöm hozzá!

Nem is szólok senkinek bele az életébe

Csak fura amikor beszélgetek másokkal akik szülők, és mondják, hogy káromkodik a gyerek, és a suliban tanulja meg a haveroktól"

Aztán amikor esetleg ott vagyok ahol laknak, és a gyerek hangosabban hallgatja a zenét mennek, hogy "halkítsd le már azt a q*va zenét!!!" Meg amikor kisgyerek társaságában valakiről beszélnek, és "hát ez hülye! ez mekkora egy barom, tényleg ezt csinálta!???"


Tehát hogy várják el hogy ne káromkodjon a gyerek amikor ezt hallják a "példaképüktől" is?



2012. júl. 23. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ez jó kérdés. Mert a gyerek egyébként bárhol, már akár a bölcsiben összeszedheti a szitokszavakat, de akár elég, ha áthallja a szomszédból, megtanulhatja. De ha maguk a szülők is szitkozódnak, akkor nem is értem, miért vannak meglepve?
2012. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem beszélünk csúnyán, annó az oviból hazahozott egy két b+ szót de csúnyán néztünk rá és mondtuk, hogy mégegyszer megne halljuk ezeket a szavakat, azóta nem is hallottam. Nem kell sárga földig lehordani hisz még nincs tisztába a szavakkal, el kell magyarázni, hogy ezt nem illik/nem szép.
2012. júl. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
OFF egy kicsit, de idevág: szülői értekezleten anyukának panaszkodik az ofő, hogy csúnyán beszél a gyerek, kéne tenni ellene. Anyuka: én nem tudom, hol tanulja, de ha hazamegyek, úgy pofán b....m, hogy csak na.
2012. júl. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Pszichológusok szerint a gyermekek problémái miatt általában a szülei a hibásak, még ha nem is tudnak róla. Magyarán először a szülőket kellene megnevelni.
2012. júl. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem akarok csúnyán beszélni, de mióta munkanélküli vagyok a nagy feszültség sokszor így jön ki. Nekem is jobb lenne, ha nem mondanám, de szét dobbanok.
2012. júl. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Én egyszer oviban felszedtem a "hülye" szót, bár fogalmam nem volt, hogy mit jelent, annyit érzékeltem, hogy reakciókat vált ki.

Hazamentem és mondogattam a szüleimnek, hogy hülye.

Kaptam egy szájbaverést.


Azóta már megbeszéltük, hogy ők se a legszerencsésebben reagálták le, de tény, hogy többet nem mertem kimondani, meglett a pavlovi reflex :)

2012. júl. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Ez egy olyan dolog, hogy nálunk apám, anyám is nagyon csúnyán beszélt, de tényleg. Mégis, tudtak engem annyira nevelni, hogy bár megtanultam ezeket, nem mondtam se otthon, se iskolában, max. haverok között.

Apám tőlem tizenéves koromig annyit nem hallott, hogy "hülye". Azt, hogy "szar", meg csak pár hónapja merem előtte mondani, de amúgy semmi mást. Hozzáteszem, 22 vagyok.


De ez ugyanolyan, mint a dohányzás. Hányszor olvastam már itt, hogy hogyan tilthatja egy szülő a gyerekének a bagót, ha ő is csinálja. Hát hogyan, mégis hogyan? Nevelni kéne. Az, hogy apunak, anyunak valamit szabad, még közel sem biztos, hogy a gyereknek is.

2012. júl. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Rokonoknál látom, hogy amikor a gyerek először kimondta a "hülye" szót, a szülők még nevettek is rajta, mert aranyosnak találták. Persze évek múlva meg már nem tudták leszoktatni róla szép szóval. Egyszer végső elkeseredésükben kapott egy atyai pofont és leszidást, hogy "ha még egyszer meghallom...", azóta egyszer sem mondta.
2012. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos a kérdésed. Én szüleim is rendszeresen káromkodtak, indokolatlanul is akár, úgyhogy sajnos beépült a szókincsembe. Persze semmit sem tudtam a jelentésükről, mégis óhatatlanul elkeztem használni őket. Természetesen én kaptam érte, nem tudtam, hogy miért, hisz ugyanolyan szavaknak gondoltam mint az "alma" vagy a "körte", és nem értettem, hogy én miért nem használhatom őket és ők miért ? Mára megtanultam, hogy ne káromkodjak, bár oda kell figyelnem rá. Szóval tudatos vagyok e téren.
2012. júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Ígyvan!Apámat hallom néha,hogy veszekszik valakivel a telefonba,de elég durván,káromkodva.Én meg azt a szót sem mondhatom ki,hogy sz@r,vagy hogy hülye.Mert akkor balhé van.

Anyámat is hallom csúnyán beszélni.(pl.néhány osztálytársnőmre elereszt egy kis k**vát,vagy ha beveri valahová valamijét).Engem max. egyszer hallhatott csúnyán beszélni,de az is azért volt,mert egyszer valami félnótás odacsipeszelte a használt zsebkendőjét a bicikli csomagtartójára.És szedjem ki onnan másnak a taknyát.Ekkor kicsúszott a számon,hogy"száradjon le a keze..."Fél óráig azt halgattam,hogy milyen csúnyán beszélek 14 éves létemre.

Lehet ezért lepontozni,hogy milyen csúnyán beszélek.

2012. júl. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!