Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, utál az egész...

Mit csináljak, utál az egész családom?

Figyelt kérdés

Tegnap az apám megvert, mert nem mentem iskolába, utána az egész család azon röhögött, hogy sírtam. És olyanokat mondott anyám is, hogy a ballagásomra se fog elmenni és hogy bárcsak ne vettek volna fel abba az iskolába, ahová felvettek és majd be fog menni az igazgatóhoz, hogy megkérje, hogy rúgjanak ki. Tegnap megfenyegettek, hogy agyonvernek, ha nem megyek ma meg holnap, viszont ma reggel ment a hasam és mivel tegnap voltam orvosnál, és adott igazolást péntekig, itthon maradtam ma is és tesóm mondta, hogy hívjam fel apámat, hogy nem mentem, erre amikor felhívtam, leordibált és azt mondta, ha hazajön, megint meg fog verni. És most az egész család azt hiszi, hogy egy iskolakerülő lusta valami vagyok, de azt nem tudják, hogy eredetileg azért nem mentem tegnap se, mert már kikészülök az iskolai légkörtől, állandóan stresszelek, azt se tudom, egyáltalán egy általános iskolában hogy lehet így tanítani meg minden, egy csomó tanárnak is most jutott eszébe, hogy ja tényleg, ők most az utolsó meg utolsó előtti héten fognak témazárókat íratni, ráadásul földrajzból is múltkor tudtam meg, hogy lehet, meg fogok belőle bukni, mert a földrajz tanár egy csomószor azt csinálja, hogy írat valamiből, aztán vagy ilyen 2-3 hónap múlva osztja ki a dogákat. És mi az elmúlt 2 hónapban is írtunk dogákat és azokat nem osztotta ki, én meg azt hittem, elfelejtette vagy olyan rosszak lettek, hogy inkább ki sem osztja, mert most gáz lenne mindenkinek 1-est adni, erre kiderült, hogy bár nekünk nem mondta el a jegyeket, de a naplóba beírta és az infó tanártól tudtam meg, hogy 3 1-esem van..

És ezen kívül egy csomóan az osztályba cseszegetnek, komolyan reggelente gyomorgörccsel megyek be.. És ezért akartam, hogy legalább erre a 3 napra még a héten itthon maradhassak és jövő héten még azt a pár napot kibírom.

De holnap is mennem kell és már előre félek, hogy amint belépek, minden osztálytársam megint elkezd szivatni és olyanokat vágnak egész nap a fejemhez, hogy minek rontom ott a légkört, inkább maradtam volna otthon meg ilyesmi..

De most főként az a bajom, hogy apám meg fog verni, amikor hazajön és megint az lesz, mint tegnap..

Mit csináljak? Már egy csomó mindenre gondoltam, pl. arra, hogy leugrok a lépcsőről, hogy eltörjön valamim és inkább kórházban legyek, mint itt vagy az iskolában az osztálytársaim között, de mondjuk egy kicsit félek is, mert ha valami komolyabb sérülésem lenne, talán bele is halhatnék vagy kitörne a nyakam vagy ilyesmi.

15l


2013. jún. 6. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Biztosan nem utálnak, csak mivel nem mondtad el nekik őszintén ezeket a dolgokat, ők félreértik a cselekedeteidet. Féltenek, félnek, hogy elkallódsz, és biztos emiatt tehetetlennek érzik magukat. Ülj le, írj Apudnak egy e-mailt, ha a munkahelyén el tudja olvasni. Vagy egy levelet, és ha hazajön, kérd meg, hogy olvassa el, mielőtt bármit tenne.És írd le őszintén, amiket érzel és ami történik veled.
2013. jún. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez rosszul hangzik. Nehogy eltörd valamidet szándékosan.

Van valaki felnőtt, akiben meg tudsz bízni, például osztályfőnök vagy valamelyik tanár? Mondd el neki ezeket, az otthoni és a sulis problémákat is, és kérd meg, hogy segítsen. Vagy akár az igazgatóval beszélj, még ha nem is ismered.

2013. jún. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hol laksz?
2013. jún. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérj olyan tanártól akiben megbízol, vagy igazgatótól, vagy iskola pszichologikustól segítséget. Mon el nekik azt amit ide leírtál.


Szerintem kapsz segítséget, és lehet (sőt biztos) hogy apádékkal is elbezélgetnek.

2013. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2013. jún. 6. 12:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Vedd fel valamilyen felnőtt rokonoddal a kapcsolatot, akiben megbízol és kérd a segítségét. A szüleidtől meg ne vegyél komolyan semmit, mert szűk látókörű, buta emberek lehetnek, akiknek nem érdemes adni a véleményére. Majd ha karriered lesz és sokat fogsz keresni, a lábaid előtt fognak heverni. Ez a fajta már csak ilyen. Csak tudnám, hogy minek gyerek az ilyen szülőnek nevezett balfácánoknak? Érintkezz velük minél kevesebbet. Vannak barátaid? inkább legyél velük.
2013. jún. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!