Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak anyukámmal?...

Mit csináljak anyukámmal? Hogy lehet ezt a helyzetet kezelni?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon szigorú. Most ugye beléptem a "lázadó tini korszakba" szerinte. Pedig ez nagyon nem így van. Tisztelettudó, rendes lány vagyok. Nem beszélek vissza neki, néha nem első szólásra csinálok dolgokat, de szerintem más szülő örülne ha ilyen gyereke lenne.

De nem ez a probléma. Anyukám TÉNYLEG...NAGYON SZIGORÚ. Pld. Tegnap kint voltam 7 fele barátnőmmel a pékség előtt, felhív hogy hol vagyok..amikor hazamegyek elkezd velem ordibálni."Hogy én mit képzelek magamról, hogy ott vagyok ahol máskor cigisek és drogosok vannak, hogy mit gondolnak róla hogy az Ő lánya ilyen helyen van..hogy illegeti magát"..stb. És ez mindig így van..őt nem érdekli hogy velem mi van, csak az hogy Ő róla mit fognak gondolni..Nem enged el sehova, se moziba se buliba se sehova. Apukámra nem számíthatok, mert ő külföldön él. Ilyen helyzetben mit tanácsoltok? Szenvedjek halkan, vagy mi?

15/L



2013. jún. 6. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Rosszul látod a helyzetet, anyukád nem saját magára gondol, hanem Rád! Téged félt, mert úgy tűnik, van rá oka. Ne szenvedj, mert nincs miért, inkább örülj, hogy ilyen gondoskodó anyukád van. Próbáljatok többet beszélgetni, mert valószínűleg nem értitek egymást. Te azt gondolod, hogy korlátoz, anyukád meg azt hiheti, hogy felelőtlen vagy. Szóval beszélgessetek!
2013. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

de bármit próbálok megbeszélni vele, lekezel azt hiszi egy 10 éves kislány vagyok.. Nincs rá oka, mert tudom, ha el lennék engedve akkor se csinálnék ostobaságot. Ezerszer kínáltak már cigivel..sőt! fűvel is. de én mindig nemet mondtam. persze ő ezt nem tudja mert még jobban kiakadna.

Ha csak egy fiút is szóba hozok akkor ott már áll a bál..

2013. jún. 6. 20:45
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Első, azért az túlzás, hogy valaki ennyire kiakadjon azon, ha a pékség előtt álldogál a lánya fényes nappal vagy kiveri a hisztit, ha szóbakerül egy fiú. Az én anyukám is nagyon aggódós volt, meg még most is az, de azért ennyi idősen már barátkozhattam fiúkkal, meg sétálhattam a barátaimmal.
2013. jún. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3%
Félt!És igaza van! Ha te nem is csinálsz rosszat, de abban is biztos vagy hogy más nem csinál veled?Csak nézz fel egy eltünttekkel foglalkozó honlapra!Hány fiatal lány és fiú tűnik el, úgy hogy fényes nappal csak boltba ment!Te azt hiszed hogy tudsz magadra vigyázni.Azok a gyerekek is azt hitték akiket elraboltak, megerőszakoltak, eladtak prostinak.Sajnos ilyen világot élünk!Nagyon vigyázni kell magunkra!És anyukád nyílván ezt tudja!Légy megértő, és próbáljatok sokat beszélgetni.
2013. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Félt?? Ez már nem féltés! Az a féltés amikor az anya felhívja a lányát hogy mit csinál, hol van kivel.

Ha mindent megtilt, hogy kicsit se érezd jól magad, az már nem féltés. Egyedül elküldd repülővel Angliába, meg ilyen helyekre, de ebbe a kisvárosba meg nem mehetek le. Mert RÓLA mit fognak gondolni. Titeket ribancozott már le az anyátok csak mert rózsaszínre kifestetted a körmöd???

2013. jún. 6. 21:26
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát amíg a normálisan válaszolókat lenullázod, akik segíteni akarnak, csak azért mert inkább egy édesanyának adnak igazat addig tényleg gyerek vagy, és ne várj többet anyukádtól... teljesen igaza van!
2013. jún. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem nulláztam le. Köszönöm a válaszokat, hálás vagyok, hogy segíteni akartok, csak már tényleg nagyon ki vagyok bukva, elnézést.:/
2013. jún. 6. 21:30
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

6-os, te se vagy normális, ha szerinted az nem normális, akinek eltér a véleménye a tiédtől. Te is annyit tudsz a helyzetről, mint én, azaz nem látsz bele az anyja fejébe, de mégis osztod az észt, hogy biztos csak félti.

Holott simán meglehet, hogy tényleg az idegesíti, ha róla valami terjeng. A körömlakk miatti ribancozás pedig elég beteges.

2013. jún. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

1. Te nem vagy normális.

3. Csomó embert úgy raboltak el hogy elment boltba??? Neked sincs kinn mind a 4 kereked😅

4. Hát baz+ ekkora k0cs0ggel még nem találkoztam

Utolsó- teljes mértékben igazad van


Válasz:

Anyád bolond nincs mit tenni...

Na jó viccet félre téve azért szerintem anyukád nem teljesen normális,ezt a pékség utáni kiabálást ilyen dühkitörés szerűnek kell elképzelni?

2018. jan. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!