Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Hogyan tudnám megváltoztatni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Régen jó volt a kapcsolat anyukámmal.

Aztán külön költöztünk, jöttek az unokák. Anyu újra férjhez ment. Azóta nagyon megváltozott a kapcsolatunk.

Ha hozzájuk megyünk mindig kötözködnek, kritizálnak minket. Beleszólnak a gyereknevelésbe amit szerintük mi nagyon sz.rul csimálunk. Eleinte otthonosan éreztem magam náluk pl. kivettem a vajat a hűtőből és kentem a gyerekeimnek egy kenyeret, de a férje mindig rám szólt hangoztatja hogy mi nem otthon vagyunk, mi náluk csak VENDÉGEK vagyunk így viselkedjünk. Volt amikor a nagyobb család jött össze és nekem estek mások előtt mert 20 percet késtem a két pici gyerekkel. A többiek meg helyeseltek. Annyira rosszul esett hogy sírva fakadtam.

Sok ilyen apró dolog volt ami miatt már nem szeretek hozzájuk menni. Anyu meg mindig panaszkodik hogy ritkán megyünk( havonta 3-4 alkalom)de amikor tudom hogy mennünk kell már előtte stresszelem magam. Legszívesebben nem is mennék többet.



2013. máj. 31. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Miért nem megy anyukád hozzátok? Akár az új férje nélkül is.
2013. máj. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyud panaszkodik,hogy ritkán mentek,mondjad neki látogasson meg ô,hátha másképpen viselkedne ha nálad van.Szerintem a férje miatt változhatott meg ennyire,ha azt írtad azóta más a kapcsolatotok.Neki akar megfelelni és úgyis viselkedik.Különben elhiszem hogy ilyen helyzetben nem akarsz hozzájuk menni....ezzel én is így lennék.
2013. máj. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

1.Beszéld meg anyukáddal a problémát.

2.Vagy felnőttember vagy,neked senki nem parancsolhat,vegyél fel velük szemben,egy határozott,karakán viselkedést,ha szólnak valamiért illedelmesen,de következetesen válaszolj.Pl. anyád férje mondja,hogy ne turkálj a hűtőben.Erre te:" a gyerekek éhesek,én itt itthon érzem magam-hiszen az anyukám itt él-,ezért jogom van kenni egy kenyeret." Ha anyukád belebeszél a gyereknevelésbe:"Köszönöm anya a tanácsot,de a mi gyerekeink,úgy csináljuk,ahogy nekünk jó,lehet nem tetszik,de tiszteletben kell tartani a másik döntéseit." Ha meg panaszkodik,hogy miért nem mentek,akkor kérdezz rá,hogy "miért,szívesen láttok bennünket?" Szóval légy határozott,ha nem tetszik meg nem mész oda,és kész,1 hét múlva édesanyád könyörögve fog felhívni.

2013. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos Ő egy mártír. Volt hogy pár hétig nem mentünk mikor felhívott és rákezdte hogy szégyellhetem magam stb., és olyan lelkiismeret furdalást keltett bennem hogy csak na.
2013. máj. 31. 10:56
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A következő "miért nem jártok sűrűbben?" kérdésnél mondd meg neki nyugodtan, hogy NAGYSZÜLŐkhöz nagyon szívesen, de VENDÉGségből ennyi bőven elég.
2013. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó válasz nagyon tetszett pont telibe találta az egész helyzetet.
2013. máj. 31. 11:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy férje lehet másik anyukádnak, de te mindig a gyereke maradsz, és ebbe egy új családtag nem szólhat bele. Te beleszülettél ebbe a családba, és te nem csak vendég vagy, ahogy ő hangoztatja, hanem családtag. Ergo a hűtőbe is benyúlhatsz, mert közeli rokon vagy. Ha nem tetszik ez az állapot a férjnek, az az ő baja, de nehogy már ő osztogasson neked lapot. Legyél határozott, ahogy tanácsolták, és beszéld meg anyukáddal a dolgot, hogy milyen ellenséges veled az új férje és, hogy ő hogy megváltozott. Ha kritizálja a nevelésedet anyukád, mondd meg neki, hogy ha nem tetszik, az az ő baja, de te így látod jónak. Felnőtt ember vagy, önálló döntéseket tudsz hozni. Biztos abban is volt "hiba", ahogy ő nevelt téged. Engem is kritizál anyám folyamatosan, hogy hogy nevelem a gyereket. Mindig elmondom neki, hogy miért így és miért ezt adom neki, azt meg nem. Vagy elfogadja, vagy nem, de ez már az ő baja. vannak olyan dolgok, amikbe nem szólhat bele. Ebbe sem.
2013. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Volt hogy pár hétig nem mentünk mikor felhívott és rákezdte hogy szégyellhetem magam stb"


Én is csak a "vendégek vagytok" sztorira tudok hivatkozni, de ha Ti ott csak vendégek vagytok akkor mi a fenének mennétek meghívás nélkül??? (Mert gondolom hívni, nem hívtak).


Beszéld meg anyuddal, hogy szívesen mentek az unokákkal, ha ők is úgy kezelik a helyzetet, hogy Ti akkor lényegében otthon vagytok (szerintem az ember a szüleihez mindig haza megy)... vagy ha ők nem úgy gondolják, akkor meg tessék vendégként kezelni titeket (a vendégnek meg nem szólogatunk be, hogy hogy nevelje a gyereket és csak akkor jön, ha hívjuk)

2013. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha megint lepontoztok, akkor is megkérdezem még egyszer: Miért nem látogat meg titeket az anyukád?

(Mondjuk azt sem értem, miért kell lepontozni? Akkor hasznos a válasz, ha elkezdem szidalmazni anyukát meg a férjét?)

2013. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9/9 Én nem pontoztalak le, neked is zöldet adtam:)

Anyukám egyedül nem megy sehová. Ők is szoktak hozzánk jönni. Otthon is kritizálnak.

Nem nagy dolgokkal csak inkább mindenhez fűznek egy megjegyzést. Mikor tudom hogy jönnek előtte 3 napig takarítok, sütök, főzök nehogy valami kivetnivalót találjanak.

2013. máj. 31. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!