Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya és fia kapcsolaton...

Anya és fia kapcsolaton belüli problémák, hogyan lehetne ezt enyhíteni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok,anyu 20 évvel idősebb.Ő egy szelídebb ember,én azért hírtelen felkapom az agyvizet,de nem rondán beszélek hanem lekezelően,mindez azért van mert nem csinál sok mindent jól,munkamániás,nap végére annyira lefárad hogy még nagyobb zöldségeket beszél,nem gondolkozik logikusan,Hiába mondok neki valamit ami szerintem jobb dolog volna,soha nem teszi azt,megy a saját feje után,megkértem hogy a polóimat tegye külön mert rengeteg van,csak azért is egy helyre begyömöszölte más ruháimhoz,mindig csak pogácsát süt,már a könyökömön jön ki,munkás emberként valami laktatóbb,érdekesebb dolgot is csinálhatna ami energiát adna,a pogácsa csak a szomjamat növeli.


Szinte semmit nem képes megtenni amit kértem,belegázol a magánéletembe mert azt hiszi jót tesz mindig,pedig sokszor csak butaságot,felesleges dolgot tesz amitől ideges leszek,és sajnos őt is megbántom,ezért mindig szar*l érzem magam.


Mindig ez van,mióta leválasztva érzem magam tőle,de mintha ő nem bírna elengedni.



2013. jún. 7. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:

pl. rakd el te a pólóidat, ne várd meg, hogy ő csinálja. Mond meg, hogy hű, de megennéd már a ...-t, és akkor lehet hogy azt csinál, és nem pogácsát. És légy türelmesebb hozzá, ha te magad is elismered, hogy lekezelően beszélsz, akkor önkontroll, legközelebb először nagylevegő és utána válaszolsz, tudatosan próbálj meg a hangnemen változtatni. Biztos nem fog menni elsőre, főleg, hogy ha ideges vagy éppen. Vagy csak hagyd rá. Mit jelent az hogy nem csinál sokmindent jól? A magánéleteddel kapcsolatban pedig szépen mond el, hogy: anya, ez a magánéletem, szeretném, ha ebbe nem szólnál bele. Jelezd, hogy tudod, hogy aggódik, de már felnőttél, és mivel jól nevelt téged, ezért jó döntéseket tudsz hozni.

Sok szülő nehezen fogadja el, hogy a kicsi fia-lánya felnőtt, nem tudja elengedni, az enyémek is ilyenek. Lassú viz partot mos. Segithet, ha érezteted vele, hogy már önálló, felnőtt ember vagy - főleg tettekkel, de szóban is, persze csak szépen, kedvesen, nem bántóan. Ugyanakkor érezdesd vele azt is, hogy ennek ellenére azért szereted, gondolsz rá. Pl. lepd meg valamivel - egy tábla csoki ami a kedvence, vagy reggel várd teritett asztallal, vagy mosogass el szó nélkül, jól fog neki esni.

2013. jún. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
26 évesen tedd el a saját pólóid (az 5 éves gyerekem maga rakja el a ruháit)és főzz magadnak, ha anyukád ételét nem tartod megfelelőnek.
2013. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy 26 évesen még a szüleid nyakán lógsz, és az a legnagyobb bajod, hogy pogácsát süt rád?

Menj el egy albérletbe, rakd el a saját pólód oda, ahová gondolod, és süss magadnak brióst.

2013. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!