Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi késztette apámat sok év...

Mi késztette apámat sok év után, hogy mégiscsak az apám?

Figyelt kérdés
Már terhesen elhagyta anyukámat....aztán nagyon ritkán jött 2-3 havonta egyszer,2éves koromban teljesen eltünt.Aztán 6 évesn megjelent,ígért fűt-fát de semmi nem lett belöle,megint eltünt...Most megint előkerült és követeli,hogy mivel ő az apám töltsek vele minden 2-dik hétvégét...öszintén szólva egyátalán nincs kedvem és nem szeretem őt.Anyukám új párja az én igazi apám,mindent megtett értem.kényszeríthet apám erre?

2013. jún. 9. 07:29
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Mennyi idős vagy?

Egyébként nem kényszeríthet. Tartásdíjat azért fizetett utánad?

2013. jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
16 éves,volt ,hogy fizetett 8000ft-ot.de leginkább nem
2013. jún. 9. 08:04
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

1. Ha hivatalosan az apád (tehát jogilag elmisert), akkor neki JÁR a láthatás, te köteles vagy menni, mert különben anyádat komolyan megbüntetik, hogy akadályozza a láthatást.


2. Viszont apárnak kötelessége lenne gyerektartást fizetni, ha nem teszi, akkor erre ÖT lehet kötelezni, adott esetben megbüntetni.


3. 18 éves korodtól jogodban áll nem tartani vele a kapcsolatot, viszont akkor ö sem köteles fizetni utának.


4. Szerintem azért nem ártana vele megbeszéli, hogy miért ment el, amikor anyád terhes volt veled - mert ennek is lehet indoka, másrészt miért akarja most tartani veled a kapcsolatot. Ugyanis lehetséges, hogy most lett elég érett az apaságra, és inkább becsülni kellene, hogy most akar veled foglalkozni.

2013. jún. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
becsülni 16év után amiben többször átvágott?már ne haragudj,de én nem becsülöm...becsülöm a nevelő apám aki szeretett,dolgozott rám,felnevelt.eddig sem fizetett csak amikor éppen kedve volt ,nem érdekel a pénze
2013. jún. 9. 08:38
 5/9 anonim ***** válasza:
engem 14 ées koromig köteleztek,utána én dönthettem.16 évesen ha akarsz mész ha nem akkor nem...
2013. jún. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 valaki : ***** válasza:

Hasonlóan vagyok én is.

Szerintem most esik le neki,mit is jelent ez a szó "Apa".

Megértelek, egy apának ne akkor jusson eszébe,mikor már nagy a gyerek.

Lehet,hogy most jött ki rajta a lelkiismeretfurdalás.

2013. jún. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első válaszadó vagyok. Nem tudom miért kellett lepontozni. Azért kérdeztem,hogy mennyi idős,mert nyilván fontos kérdés,hogy 10-12 éves vagy már szinte felnőtt. 16 évesen nem kötelezhet arra,hogy találkozz vele. Viszont egy kisebb gyereknél igenis,hogy kötelezhetik az anyát,hogy adja oda a gyereket. A tartásdíj is azért fontos,mert aki nem fizet tartásdíjat, annak még annyi joga sincs látni a gyereket.

Egyébként megértelek, én sem találkoznék vele. Aki azt írta,hogy becsülni kellene,hogy megérett az apaságra, hát annak a kisgyereknek,aki apa nélkül nőt fel,ez biztosan nagyon tisztelendő dolog!!!

2013. jún. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt, h kényszeríthet-e jogilag, azt nem tudom, de azt megértem, ha nincs kedved látni.

Ha a nevelőapád volt, aki mindent megtett érted, akkor ezt a helyzetet kár lenne felborítani valakiért, aki csak a "megcsinálásodban" vett részt. (bocs a szóért) Most persze örülne, ha lenne egy már felnevelt gyereke, akire adott esetben számítani lehet...

2013. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A legcsúnyább az lesz, amikor keresel már, és apatartást fog követelni. Ez ellen már most gyüjtögess bizonyítékot, hogy nem nevelt, nem fizetett gyerektartást.

Egy ismerősöm járt így.

2013. aug. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!