Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezért én vagyok a hibás?...

Most ezért én vagyok a hibás? Megbuktam, megvonják a családit, minden miattam van.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy majdnem 310 órát hiányoztam a suliból, ebből 5 volt igazolatlan.

Mindenből megvoltak a jegyeim, mégis évet kell ismételnem, ráadásul megvonják a családit a sok hiányzás miatt! Ezt mind az igazgató mondta..

Nem önszántamból hiányoztam, nem lógtam, 3 műtétem volt ebben az évben, az egyik után 5 hétig itthon kellett maradnom..


A szüleim üvöltöznek velem, kaptam már pofont, pedig nem tehettem róla.. Most mit csináljak?... Ráadásul évet ismételni nagyon ciki..


2013. jún. 11. 16:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%
Azt nem mondtam hogy meg tudod csinálni csak mondtam egy lehetőséget!Amúgy sokat nem tudsz esetleg ha beszéltek az igazgatóval és megpróbáltok kitalálni valamit!Vagy esetleg Okatatási Hivatalnál kérdezősködni!
2013. jún. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Szülői értekezleteken mindig elmondják, hogy a tanórák hány százalékától, már az igazolt hiányzót sem lehet osztályozni, és ismételnie kell. Nem tudom, mennyi ez, pedig sokszor hallottam már. Viszont ha az én gyerekem hiányzott volna ennyit biztosan megkérdeztem volna az oszályfőnököt, hogy hogy is van ez.

A családit úgy tudom csak igazolatlan hiányzásért vonják meg, vagy esetleg ha betöltötted az iskolakötelesség felső határát.

Kérdezd meg az osztályfőnöködet!

2013. jún. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Légyszíves olvassátok már el a kérdésemet! Nem arról szól a kérdésem, hogy mit tegye a hiányzások miatt, hanem hogy a szüleimmel mit tegyek, mert nagyon haragszanak
2013. jún. 11. 16:59
 14/30 anonim ***** válasza:
94%
250 órától kell vizsgát tenni....
2013. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz náluk tenni esetleg annyit hogy megbeszéled velük!De amúgy majd megenyhülnek!
2013. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért ennyire idegesek, mert tudják, hogy az ő dolguk is lett volna cselekedni valamit és időben utánajárni. Mire vársz, milyen tanácsot kapsz? Nem lehet ezt egy varázsütésre megoldani, most viselned kell neked is a következményeket és ebbe beletartozik szüleid csalódottsága. Viszont nem értem őket, hiszen nagyon súlyos műtéteidnek kellett lenniük, ha ennyi ideig otthon kellett maradnod. Nekem vállam tört el, mégsem kellett otthon maradnom, igaz a lehetőségem meg lett volna rá.
2013. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
97%

Itt valami suss-muss van a dologban (nem gondolom, hogy a részedről):

300 mulasztott óra után nem automatikusan következik az évismétlés, hanem a tanári karnak össze kell ülnie, és megbeszélni, hogy értékelhető-e a tanuló teljesítménye (van-e elég jegye)

másrészt mindenképpen figyelembe kell venni, hogy egészségügyi okok miatt hiányoztál


Javaslom, hogy a szüleid menjenek be az igazgatóhoz, és beszéljenek vele!

2013. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Megbeszélni velük a fellebbezést...az évismétléssel nem tudsz mit kezdeni...de a családi megvonással igen. Mert a hiányzásod nem lógás volt, hanem igazolt, betegség miatti, emiatt nem vonhatják meg a családit...


Nem tudom,hogy emiatt, vagy az ismétlés miatt is áll a bál?

A szüleid hibáztak, ezért verik le rajtad... Egyik füleden be, másikon ki... Mást nem tudsz tenni...

2013. jún. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
ha igazolt a hiányzás nem vonhatják meg a csp-t!!
2013. jún. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
80%
A szüleid dühösek, ahhoz meg nem elég intelligensek, hogy rájöjjenek, nem rajtad kellene kitölteni a dühüket. Észt önteni nem fogsz tudni beléjük, maximum ezzel szembesítheted őket, hátha kicsit magukba szállnak.
2013. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!